Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON LX-300+ - zmiana kabla z LPT na USB i drukarka zwariowała

26 Wrz 2013 18:20 1746 2
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich...Proszę o jakąś podpowiedź w związku z tematem a dokładniej to drukarka chodziła pod kompem stacjonarnym na kablu LPT w tej chwili chciałem ją podłączyć do laptopa: kupiłem kabel LPT-USB podłączyłem drukarkę system (WIN XP) ją automatycznie zainstalował, manager urządzeń wykrywa drukarkę pokazuje że działa poprawnie a tak nie jest...w ustawieniach drukarki pojawia się port USB002 ale nie ma opcji do jego konfiguracji jak przełączę port na LPT to nic nie zmienia na żadnym porcie nie drukuje totalnie nic...jedyny ruch jest przy włączeniu strony testowej ale wtedy drukuje kilka jakiś chińskich znaczków i wypluwa papier bez opamiętania. Zmieniłem sterownik windowsa na oryginalny epsona i nic to nie dało. Kolejny etap to skonfigurowanie jej z programem SUBIEKT 4 MEGA pod DOS-em bo tam w ustawieniach administratora nie ma portu USB tylko LPT, COM, lub drukowanie do pliku:(
    Może ktoś pomóc?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Kable LPT - USB to loteria. Możliwe że akurat ten kabel w innej drukarce by ruszył. Musisz kupić (sprawdzić ) inny kabel tzn innego producenta.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 16  
    Dzięki horse wymiana kabla pomogła (choć dopiero 3 zadziałał) klikam pomocny i zamykam temat