Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire 5532 - czarny ekran brak uruchomienia się systemu

26 Wrz 2013 18:45 3462 9
  • Poziom 22  
    Witam, laptop jak w temacie: pierwsze oględziny to brak obrazu, nie podświetlają sie świetlówki, nie uruchamia się system, nie ma obrazu na zewnętrznym monitorze, włącza się wentylator, resetuje się CD, świeci dioda power i nic.
    Działania: reset cmos, podmiana pamięci, próba zmiany biosu ( wchodzi w tryb wgrywania FN+ESC, przyspiesza na maksa wiatrak ale nie miga tylko świeci dioda power i nie wczytuje plików z pendriva).
    Co mogę dalej sprawdzić?
  • Spec od komputerów
    Jakie pomiary, jaka płyta?
  • Spec od komputerów
    Teoretycznie może, podstaw inny.

• Spec od komputerów
    W tym modelu słabym punktem jest północ - często na testerze socketu można zaobserwować brak połączeń socketu z północą. Karta diagnostyczna też by się przydała.
    Jeśli nie posiadasz testera socketu i karty diagnostycznej - możesz diagnostycznie podgrzać północ i sprawdzić czy wstanie.
  • Poziom 22  
    Tak może zrobię podgrzeje północ ale ciekawi mnie że nawet nie włącza się podświetlenie matrycy?

Dodano po 26 [minuty]:

No i jest podgrzałem północ i zaświeciło!!
    Panowie ile to może pochodzić, czy jest potrzebny sam rebaling czy wymiana chipsetu też jest konieczna?
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Po wygrzaniu - niedługo.
    A czy wymiana jest konieczna - nie da się tego stwierdzić na odległość. Jeśli po zdjęciu układu będą ewidentnie utlenione pady - prawdopodobnie wystarczy reballing.
    Najczęściej jednak wymiana.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    itadek napisał:

No i jest podgrzałem północ i zaświeciło!!
    Panowie ile to może pochodzić, czy jest potrzebny sam rebaling czy wymiana chipsetu też jest konieczna?

Trudno określić docelowo układ do wymiany.