Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio BLAUPUNKT SC 202 nie znajduje stacji

26 Wrz 2013 19:14 3048 14
  • Poziom 7  
    Witam :) Mam problemik z radiem w opel astra f 1.4 97r, nie błyszcze w tych sprawach wiedzą więc proszę o pomoc mianowicie: radio szuka stacji znajduje i nic nie słychać, podkręcam głośniki i szumią ale nic normalnego nie słychać, wkładam kasetę i wszystko pięknie gra. Co się dzieje ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    A wyświetla się np informacja o stacji?
  • Poziom 7  
    Pisze tylko np. 97,3
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    No to czyli coś z Radiem. Mam taki sam problem tylko ze z radiem sony . Na starym kaseciaku chodziło radio bez zarzutów a wymieniłem na nowe a poza tym nic nie robiłem i wgl żadnej stacji nie odbiera ;/ to radio jest od tego samochodu czy zmieniane?
  • Poziom 7  
    było w samochodzie od początku
  • Poziom 11  
    Problem występuje od początku czy zaczął się niedawno?
  • Poziom 7  
    niedawno z parę tyg temu
  • Poziom 11  
    Wyciąg radio z szuflady zobacz czy wtyczka od anteny się nie wysunęła lub czy kabel nie wypadł jeżeli wszystko będzie tak jak ma być a nic nie pomoże to zobacz czy wtyk w radiu nie uległ przepaleniu
  • Poziom 23  
    raptowny99 napisał:
    Witam :) Mam problemik z radiem w opel astra f 1.4 97r, nie błyszcze w tych sprawach wiedzą więc proszę o pomoc mianowicie: radio szuka stacji znajduje i nic nie słychać, podkręcam głośniki i szumią ale nic normalnego nie słychać, wkładam kasetę i wszystko pięknie gra. Co się dzieje ?

bardzo możliwe, że nie masz napięcia na zasilaniu wzmacniacza antenowego (5pin dolnej kostki z tyłu radia)

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 25  
    W tym roczniku nie powinno być wzmacniacza antenowego, a przede wszystkim gdyby nie było napięcia antenowego z radia na złączu ISO nie włączał by się wyświetlacz radia pokazujący częstotliwość. Musisz Kol. wysunąć radio z metalowej kasety, zdemontować złącze ISO z tejże, wpiąć do radia a do gniazda antenowego włożyć metrowy odcinek przewodu miedzianego i sprawdzić wyszukiwanie. Jeżeli nadal nic nie znajdzie to problem z radiem, jeżeli znajdzie stacje szukać w antenie.
  • Poziom 7  
    ok.dzięki za rady popróbuję coś zdziałać :D
  • Poziom 23  
    emik napisał:
    W tym roczniku nie powinno być wzmacniacza antenowego, a przede wszystkim gdyby nie było napięcia antenowego z radia na złączu ISO nie włączał by się wyświetlacz radia pokazujący częstotliwość

z tego pinu w radiu wychodzą 2 kabelki
    jakiś "fachowiec" mógł odciąć przewód zasilania do anteny
    (a autor watku nie pisze jaka jest wersja nadwozia astry i czy antena zwykła czy np. elektryczna - hbk & sedan)

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 25  
    Nie lubię zbędnej polemiki, bo nie wnosi ona nic do tematu, zwłaszcza że autor jak na razie nic nie robi albo nam o tym nie pisze, ale wyrażnie napisał że problem pojawił się samoistnie niedawno, więc chyba trudno o "fachowca", który by coś odcinał bez wiedzy właściciela.
  • Poziom 23  
    mea culpa
    pominąłem posta
    wynika z tego, że "ugnił" wzmacniacz w podstawie anteny (wilgoć zrobiła swoje)
    wymiana anteny i po problemie

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 7  
    Temat zakończony