Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Diana P-565E. Nie kręci bębnem. Koszt górnej pokrywy.

PS 663S BIO 15 Mar 2005 17:04 1368 8
  • #1 15 Mar 2005 17:04
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

witam. mam następujące pytania(chodzi o pralkę Polar Diana P-565E)-czy wypalone styki w programatorze mogą być przyczyną tego że silnik nie ma siły kręcić nawet pustym bębnem, a kondensator rozruchowy jest nowy, silnik nie uszkodzony bo sprawdzony w innej pralce i pasek klinowy też na pewno się nie ślizga, więc może to styki w programatorze?? a drugie pytanie to ile kosztuje pokrywa górna, ale tylko ta którą się zamyka nie ta na której są pokrętła, bo w mojej mi rdza dziurę wyżarła, chciałem pomalować >>hammerite<< no to zabrałem się do zeskrobywania rdzy i mam teraz taką dziurę ze całą rękę można wrazić.domyślam się że te pokrywy nie będą tanie :evil: ale wolałbym wiedzieć czy są wogóle w sprzedaży i ile kosztują. z góry dziękuję za podpowiedzi

0 8
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2005 18:07
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Nadpalone styki w programatorze mogą być tego przyczyną.

0
  • #3 15 Mar 2005 19:05
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

i chyba na pewno są tego przyczyną bo przed chwilą uruchomiłem wirowanie i chula że aż miło a wirowanie jest sterowane przez inny styk i to w dodatku krzywki wolnej, a tak na marginesie myślałem że tego typu usterki zdarzają się tylko w P-124, bo miałem kiedyś PDG 585 z nowym programatorem jeszcze na gwarancji i podczas obrotów rewersyjnych tak z niego strzelało że mamuśka się przestraszyła, a strzelanie było tylko wtedy gdy styk był w położeniu pośrednim-czyli silnik stoi w miejscu, jutro rano wymienię programator na sprawny bo sprawdzony w innej pralce i zobaczę co będzię
    a z tą pokrywą to nic nie wiadomo??

0
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2005 19:10
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Mar 2005 09:58
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

no więc wymieniłem programator na nowy i na starym widać ślady wytopienia plastiku w okolicach styku 1H i 1B. ale po wymianie się jeszcze pogroszyło

Cytat:
    wirowanie i chula że aż miło
    a dzisiaj to już nawet wirowanie nie działa tylko kręci się z prędkością ok.70 obr./min. a na praniu z prędkością 0,00000001 obr./min. jak nie programator to coś innego już mi pomysłów brakuje, sprawdzę jeszcze wtyczkę od silnika no bo co to jeszcze może być jak nie to

0
  • #6 16 Mar 2005 11:57
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Programator był nowy? , może pomyliłeś jakieś przewody.

0
  • #7 16 Mar 2005 14:26
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

nie programator nie był nowy, ale sprawny na 100% kondensator jest nowy ale chyba niesprawny bo na praniu otworzyłem pokrywę i w otwór zamka wsadziłem śrubokręt i włączyłem z otwartą pokrywą i co następowało:
    -bęben stał w miejscu a silnik burczał, jak popchnąłem bęben w prawo to kręcił się w prawo a jak popchnąłem w lewo to kręcił się w lewo więc to chyba kondensator co jest dziwne bo jest on nowy, kostka przy silniku jest ok bo sprawdzałem, pozostaje mi op******** tego kto sprzedał mi wadliwy
    kondensator

0
  • #8 16 Mar 2005 19:55
    artexx
    Poziom 14  

Po tym co tutaj przeczytałem to w pierwszej kolejności sprawdziłbym silnik, podłączając go bezpośrednio w kostce oddzielnym przewodem z kondensatorem. Jestem na 99% przekonany, że to silnik.

Pozdrawiam

0
  • #9 16 Mar 2005 22:44
    jmk
    Poziom 28  

Mam cały komplet z demobilu z programatorem-68 km od Katowic to niewiele.

0