Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pentagram - cerberus P6360 - konfiguracja, toya cisco

26 Sep 2013 21:34 5403 16
  • Level 14  
    Posiadam 1 stacjonarny komputer, 2 laptopy i tableta.
    Stacjonarny mam podpięty bezpośrednio z routerem przez Ethernet z routerem cisco od TOYA. Laptopy i tablet łączą się przez wifi, lecz ten router od toyi ma mały zasięg i niestety nie mam w całym domu zasięgu. Chciał bym, by udało się skonfigurować router cisco z moim pentagramem tak, żeby stacjonarny był podpięty bezpośrednio z routerem przez Ethernet, a reszta przez wifi.
    Jak to zrobić bo nie mam pojęcia.
    I czy w ogóle ten pentagram coś da... Czy będę miał większy zasięg ?
  • Level 43  
    Aby to działało trzeba najpierw w Cerberusie wyłączyć serwer DHCP i spiąć portami LAN. Przez wifi nie da rady.
  • Level 14  
    wyłączyłem już ten serwer DHCP co dalej mam robić...
    to że routery muszę połączyć razem przez ethernet to wiem ale jak dokładnie to zrobić (skonfigurować)
  • Level 43  
    Zresetować prądowo. Jak zrobić łączenie- kablowo.
  • Level 14  
    CHACA wrote:
    Zresetować prądowo. Jak zrobić łączenie- kablowo.

Nie rozumie.
    Mam zresetować router od toyi i co dalej...
    Mógł byś rozwinąć swoją wypowiedź ?
  • Level 43  
    Co Ty chcesz konfigurować? Zresetować = wyłaczyć z prądu. Ustawienia routera od toi nie zginą. Mógłbyś rozwinąć swój temat wizualnie czytaj -rysunek tego jak chcesz to zrobić. Odpowiedż na zadane pytanie padła już wcześniej z mojej strony.
  • Level 14  

Komputer ma być połączony kablem (ethernet) z routerem toyi (cisco)
    Router pentagram ma być połączony kablem (ethernet) z routerem toyi (cisco)

Po prostu ten pentagram ma działać jak antena wifi dla routera toyi (cisco).

Chciał bym by to właśnie tak było, jeśli to możliwe... ?
  • Level 43  
    Routery spięte portami LAN. W Cerberusie wyłączone DHCP. Ile portów LAN ma ten od toyi?
    Restart prądowy o którym pisałem wcześniej. Wszystko. Ustawienie sieci wifi na Cerberusie to już zależy od ciebie, jaką nazwę dasz i jakie zabezpieczenie.
  • Level 14  
    Wejść w routerze od toyi jest 4 ethernetowe i jakieś 1 usb.
    Zrobiłem wszystko tak jak pisałeś i co dalej ?
    Jak mam skonfigurować cerberusa ?
    wpisując w przeglądarce stronę cerberusa 192.168.1.100 nic się dzieje po tym jak wyłączyłem ten serwer DHCP

tak wygląda okno konfiguracji internetu w toyi z podpiętym cerberusem do routera casio
  • Level 37  
    stokfisz1 wrote:
    wpisując w przeglądarce stronę cerberusa 192.168.1.100

Przecież wyłączyłeś DHCP !! Więc teraz żeby się na niego zalogować musisz ręcznie przypisać do karty sieciowej adres IP i Maskę czyli :
    IP 192.168.1.101 Maska 255.255.255.0 Reszta pól puste klikasz ok. Następnie wpisz adres w przeglądarkę Cerberusa czyli 192.168.1.100
  • Level 14  
    wojtek2803 wrote:
    Więc teraz żeby się na niego zalogować musisz ręcznie przypisać do karty sieciowej adres IP i Maskę

ale jak to zrobić... gdzie...

w panele sterowania->centrum sieci i udostępniania ?

Mam Windowsa 7
  • Level 43  
    Tak- potem właściwości- protokół internetowy TCP/IP v4-właściwości.
  • Level 14  

gdy biorę połączenie lokalne i robię wszystko to co napisałeś to nie mam internetu
  • Level 17  
    Windy nie mam więc co i jak to nie wiem .Zrób tak ,Router pentagram odłącz od routera toya, zresetuj do ustawień fabrycznych Router pentagram (z tyłu obudowy jest taki mały przycisk z napisem reset. Weź jakaś igłę czy coś takiego małego i naciśnij i przytrzymaj ten przycisk przez około 30 sekund ,router się z resetuje do ustawień fabrycznych) .Podłącz pentagram do kompa kablem ethernetowym , otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres routera (przeważnie to 192.168.1.1 ,ale może byc inny sprawdz w instrukcji tego routera ).pokaże Ci sie strona z logowaniem ,zaloguj się (tu tez sprawdz jakie jest hasło w instrukcji obsługi routera). Odszukaj zakładkę z ustawieniami wifi i wprowadź nazwe sieci wifi i hasło jakie ci się będzie podobało po czym zapisujesz je w routerze i czekasz az router potwierdzi że zmienił wprowadzone dane .Po tym zabiegu wyloguj sie i odłacz kabel od kompa. Sprawdz czy siec wifi działa przez logowanie sie do niej(oczywiście neta jeszcze nie masz).Po zalogowaniu do sieci wifi z pentagrama wpisz adres routera jeśli strona się pokaże to sieć wifi jest ok .Wyloguj sie z sieci wifi i podłącz router spowrotem przez kabel ,zaloguj sie do routera ,odszukaj zakładkę gdzie sie ustawia DHCP i wyłącz DHCP ,zapisz ustawienia i wyloguj sie i wyłącz z prądu pentagrama. Teraz spinasz po lanie oba routery i musi działać (w penagramie tylko do lanu)
  • Level 14  
    laryadi coś nie tak chyba :/

zrestartowałem router zrobiłem tak jak pisałeś, nazwałem sieć wifi i nadałem hasło
    wylogowałem się i odłączyłem kabel który łączył komputer z pentagramem, ale jak mam się połączyć z wifi jak nie mam żadnego routera podpiętego do kompa...

jak podpiąłem z powrotem pentagrama i chciałem się połączyć z wifi to niestety nie znalazło żadnej sieci, ale stronka pentagrama się normalnie otworzyła
    oto fotka po zabiegu
  • Helpful post
    Level 17  
    stokfisz1 wrote:
    ale jak mam się połączyć z wifi jak nie mam żadnego routera podpiętego do kompa
    stokfisz1 wrote:
    ale jak mam się połączyć z wifi jak nie mam żadnego routera podpiętego do kompa.
    Masz się połączyć przez wifi do sieci którą stworzyłeś w routerze pentagram i sprawdzić czy działa .Neta na tym etapie nie masz ,masz tylko sprawdzic czy strona z logowaniem sie wyświetli jeśli tak to wykonaj resztę czynności jakie Ci podałem i musi to działać nie ma na to bata
    stokfisz1 wrote:
    jak podpiąłem z powrotem pentagrama i chciałem się połączyć z wifi to niestety nie znalazło żadnej sieci, ale stronka pentagrama się normalnie otworzyła
    oto fotka po zabiegu
    jesli masz kablowo spiety router to po WIFI sie nie połączysz .Masz odłączyć kabel łączący router z kompem i spróbować sie połączyc przez wifi. W tym routerze właczyłeś w ogule siec wifi w tym routerze?
  • Level 14  
    ale jak mam się połączyć z wifi pentagrama...
    odpinam go tak i co dalej... podpiąć ten od toyi router i próbować ?
    bo nie mam wifi chyba w karcie sieciowej (Karta sieciowa Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection (10.7.219.57))

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

O boże... czasami człowiek nie myśli :D.
    Mam 2 laptopy, tablet i telefony na wifi żeby to sprawdzić o czym mówiłeś.
    Tak też zrobiłem.
    Później po tym jak sprawdziłem, że poprawnie skonfigurowałem sieć wifi, zastosowałem sie do dalszych twoich rad no i wszystko hula tak jak trzeba :).

Dzięki Ci wielki laryadi za pomoc.