Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 2.7hdi sedan sport pack fap 2007 brak dzwieku radio Jbl

koza8423 27 Sep 2013 00:41 2700 9
    koza8423
    Level 2  
    Witam. Miałem problem z klimatyzacja dwustrefowa. Od strony kierowcy grzalo zamiast chlodzic . Wymieniono klapke ,następnie silniczek klimatyzacji i teraz działa jak należy. Problem dotyczy dźwięków w samochodzie. Nie działa radio,wbudowana nawigacja,komendy głosowe,czujniki cofania i brak sygnałów przy zmianie biegów (automat ). W warsztacie powiedziano mi że usterka dotyczy bezpiecznika (który podobno znajduje się w bagażniku) i jego wymiana to koszt 400 eur . Auto kupione we Francji ,warsztat we Francji . Część ,która chcą mi wymienić nazywają tu "ampule ". Jak dla mnie to bezpiecznik. Nie znam się kompletnie na samochodach.proszę o pomoc. Czy przy naprawie klimy mogli coś popsuć.? Twierdzą ,że nie. Upierają się że takie części się zużywają i że to przypadek.ale jak dawałem do naprawy to wszystko prócz klimy działało. Z góry dziękuje za radę
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro działało wszystko prócz klimy, to jedź na reklamację.
    koza8423
    Level 2  
    Przeczytaj raz jeszcze ostatnie zdanie. Warsztat twierdzi że część sama się zuzyla i nie ponosi za to odpowiedzialności. Napisałem , że nie znam się na samochodach, ale kretynem nie jestem i już u nich byłem. Pzdr.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No niestety, ale takiego z ciebie robią... Elektronika nie zużywa się, bo się zużywa. Albo działa poprawnie, albo się wysypuje, ale zazwyczaj jej ktoś w tym pomaga. Głośniki mogą się zużyć, ale nie półprzewodniki w normalnych warunkach pracy.
    Oddałeś auto ze sprawnym systemem. Odebrałeś z niesprawnym. I dziwnym trafem zużycie nastąpiła akurat u mechanika. Strasznie grubymi nićmi szyte...
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    koza8423 wrote:
    Nie działa radio

A oświetlanie klawiatury się zapala ze światłami ?

koza8423 wrote:
    wbudowana nawigacja

Kolor czy monochom ?

Jeśli kolor to RT4 czy RT4 HDD?

koza8423 wrote:
    Nie działa radio

Nie działa wcale czy nie ma głosu ?

Płytę przyjmuje i oddaje ?

Zmieniarka ( jeśli jest ) oddaje magazynek ?

Sprawdziłeś chociaż czy zasilanie do radia dochodzi ?
    User removed account
    User removed account  
    tzok
    Moderator of Cars
    Przy naprawie klimy (a w zasadzie klap) musieli demontować całą deskę, a więc m.in. nawigację i przy tym rozpinać wszystkie wiązki elektryczne. Pewnie albo czegoś zapomnieli podłączyć albo przy montażu uszkodzili którąś wiązkę.
    koza8423
    Level 2  
    radio kolorowe rt4. zasilanie wszedzie jest. przyjmuje plyty, czyta plyty , wyszukuje stacje itp. nawigacja wyswietla mapy itp. ale nie ma dzwieku z zadnego zrodla.
    Dziekuje za zainteresowanie
    kybernetes
    Level 39  
    Co się dzieje na ekranie podczas próby regulacji głośności?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    Może po naprawie robili reset systemu PP2000 i wykodowali z radia JBL i zakodowali jako normalne nagłośnienie.