Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w sluchawce po podlączeniu dwóch telefonów do jednej lini

27 Wrz 2013 00:47 1902 7
  • Poziom 9  
    Witam. Szukałem, szukałem i nie wyszukałem. Jeżeli się mylę to proszę o link.

Opiszę teraz swój problem.'
    Mam podłączone 2 telefony na jednej lini. Kabel z puszki "idzie" przez dom, wchodzi do gniazda telefonicznego do którego jest podłączony telefon bezprzewodowy (zamontowany filtr adsl ). W tym gnieździe mam również podłączony kabel 2 żyłowy który idzie na piętro do telefonu "tradycyjnego" przed tym telefonem jest spliter adsl rozdzielający sygnał na telefon i modem.

A teraz mój problem. W telefonie słychać buczenie (zarówno w tym bezprzewodowym jak i zwykłym). Milknie ono jeżeli odłączy się ten kabel który idzie na piętro. Samo odłączenie telefonu na piętrze nic nie daje.

Co może być powodem tego buczenia? Jak to naprawić?
    Kabel wychodzący z puszki to 2x2. Niestety ten który idzie na piętro to zwykły płaski przewód 2 żyłowy

Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam :)
  • Poziom 23  
    A jak odłączysz ten modem, to nie jest dobrze?
  • Poziom 35  
    gmarcing napisał:
    Witam. Szukałem, szukałem i nie wyszukałem. Jeżeli się mylę to proszę o link.

Opiszę teraz swój problem.'
    Mam podłączone 2 telefony na jednej lini. Kabel z puszki "idzie" przez dom, wchodzi do gniazda telefonicznego do którego jest podłączony telefon bezprzewodowy (zamontowany filtr adsl ). W tym gnieździe mam również podłączony kabel 2 żyłowy który idzie na piętro do telefonu "tradycyjnego" przed tym telefonem jest spliter adsl rozdzielający sygnał na telefon i modem.

A teraz mój problem. W telefonie słychać buczenie (zarówno w tym bezprzewodowym jak i zwykłym). Milknie ono jeżeli odłączy się ten kabel który idzie na piętro. Samo odłączenie telefonu na piętrze nic nie daje.

Co może być powodem tego buczenia? Jak to naprawić?
    Kabel wychodzący z puszki to 2x2. Niestety ten który idzie na piętro to zwykły płaski przewód 2 żyłowy

Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam :)

Uszkodzony aparat na górze albo uszkodzony (doziemiony) kabel na górę.
  • Poziom 9  
    odłączenie modemu nic nie zmienia. Buczy nadal.
  • Poziom 35  
    Głównym podejrzanym jest telefon na górze - odłącz jego albo i odłącz wszystko na górze i słuchaj w tym na dole.
  • Poziom 9  
    gmarcing napisał:
    Samo odłączenie telefonu na piętrze nic nie daje.

Już tak robiłem, odłączenie telefonu na pietrze nic nie zmienia, odłączenie modem również (odłączenie modemu i telefonu tez bez zmian :()
  • Pomocny post
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    gmarcing napisał:
    Milknie ono jeżeli odłączy się ten kabel który idzie na piętro

Wygląda na to, że ten kabel jest uszkodzenie i ma upływność do ziemi.
  • Poziom 9  
    Uszkodzeniu uległ kabel telefoniczny, przerwał się ale nei całkowicie. Takie uszkodzenie powodowało zakłócenia