Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

attiny26 i tlc274 - Sprawdzenie schematu, podawanie sygnału pomiarowego.

_pieczas 27 Wrz 2013 09:29 1314 0
  • #1 27 Wrz 2013 09:29
    _pieczas
    Poziom 12  

Zwracam się z prośbą o sprawdzenie i przeanalizowanie schematu, który ma służyć do pomiaru składowej zerowej prądu i napięcia. Jak na razie chodzi o samą część związaną z pomiarem.
    Na wstępie przedstawię schemat:
    attiny26 i tlc274 - Sprawdzenie schematu, podawanie sygnału pomiarowego.

Założenie jest takie, że na wejścia X3 podawany jest sygnał prądowy i mierzony spadek napięcia na rezystorze, na X4 podany będzie sygnał napięciowy.
    Wzmacniacze operacyjne; odwracający, nieodwracający(o identycznych wzmocnieniach) oraz sumator mają działać jako prostownik, aby sygnał przemienny przenieść ponad oś. Wzmocnienia jeszcze nie są określone - nie wkluczone, że będą to wtórniki napięciowe. Jednak zastanawia mnie czy poprawnie podaje sygnały na wejścia różnicowe, przetwornika w attiny26? Zaznaczyłem je kolorami. Zakładam że na wejściu otrzymam sygnał przemienny, niekoniecznie czysto sinusoidalny, więc jeden zacisk obieram jako masę ( ADC-U-1 i ADC-I-1). Nie chcę jednak łączyć tego z masą mikrokontrolera, dlatego korzystam z pomiaru różnicowego. Chociaż może powinienem, jednakże czy będzie to bezpieczne jeśli połączę masę scalaka + masy dwóch różnych wejść pomiarowych, na których potencjał będzie różny od zera? Dodam, że sygnały wejściowe mogą być bardzo zniekształcone i nieustalone, więc boję się, o wypływ tego co pojawi się na masie, na działanie mikrokontrolera.

0 0