Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka STX 15.3.800 Cubo 15

27 Wrz 2013 11:28 7284 36
  • Poziom 22  
    Jest ktoś na tym forum co posiada taką paczke?;) Planuje dwie sztuki pod nadstawki pa 600, napęd t.amp ta1400. Do wczoraj byłem przekonany, ze zrobię th15s ale jest to zbędne w moim przypadku bo gram tylko na salach max 200m2. Co o tym sądzicie? o zwykłym br nawet nie myślę za mało efektywne..
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Cubo ma chamskie podbicie w okolicach 150Hz, taki "pik".
    No i skuteczność wcale nie powala - chociaż gabaryt też nie największy.
    Oczywiście niektórym to może odpowiadać.
    Może 15TLH30 :D ? Nisko i z porządną skutecznością oraz wykopem.
    Ps. 2-ch parobków do noszenia by się przydało :)

Ja stawiam swoje, czyli TH15s. Jak się umie to się zagra tubą i na małej sali, a ****owej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy :)
  • Poziom 22  
    Wszystko fajnie ale znowu do tego wszystko dołącza się mobilność ;) Dlatego celowałem w cubo 15
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Też kiedyś chciałem upolować paczki cubo 15 ale po podjechaniu do gościa który je miał (eminence) byłem całkowicie odkochany. Pukadełka bez wyrazu - mięcha którego w zwykłych BR dużo tu nie było za wiele. Może dwie sztuki to za mało i wina pomieszczenia ale i tak brzmiało to średnio.
  • Poziom 32  
    Granat - powiem tak - przy cubo 15 jedynym cudem jest moooocne tłuczenie. Decybeli na pewno jest o wiele więcej jak przy zwykłym BR ale brzmienie beznadziejne (no chyba, że może jakiś DCX i kombinowanie z ustawieniem samych paczek ale to ma mały sens). Chyba już bym wolał jakiś BP lub tubkę od Ciebie. :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Koledzy, widzę, że powstał podobny wątek, więc sam nie zakładam nowego.
    Jestem na etapie zmiany dołów. Obecnie miałem celestion BX15-3075, ale niestety brakowało spl na większych salach.
    Myślałem nad stx 15.3.800.8 famc w paczkach cubo lub br na celestion bx18-sr2.
    Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Mobilność na podobnym poziomie (waga i wielkość).

Chyba że macie jakieś inne alternatywy do 800pln/2szt...
  • Poziom 22  
    Granat :) napisał:
    A co, 150 za dużo? heh :D
    Nie radzę. To jeden z pierwszych bandpassów na ten głośnik i średnio się sprawdza.

ale co 150 bo nie rozumie ;) Teraz mi jedynie zależy na paczce która ma w miarę dobrą efektywność z dobrym zejściem no i zagra dobrze na salach ;)
  • Poziom 34  
    DooOmino12 napisał:
    Teraz mi jedynie zależy na paczce która ma w miarę dobrą efektywność z dobrym zejściem no i zagra dobrze na salach

2x 15" BR lub BHR na B&C.
    Spełnia wszystkie wymagania.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Lepiej dłużej składać i mieć porządne na dłuższy czas.
    Zrobiłby taką jedną paczkę, do tego jakiś fajny wzmacniacz i by wystarczyło. Przyszłościowe rozwiązanie do tego.
  • Poziom 22  
    Granat :) napisał:
    DooOmino12 napisał:
    Teraz mi jedynie zależy na paczce która ma w miarę dobrą efektywność z dobrym zejściem no i zagra dobrze na salach

2x 15" BR lub BHR na B&C.
    Spełnia wszystkie wymagania.

zwykły br? Trochę słaba skuteczność Pana uBR chyba miały tą skuteczność trochę większą?
  • Poziom 34  
    Wcale nie. Pod warunkiem użycia dobrych głośników.
    Jak pisałem wyżej.
    2x 15NW100 we wspólnej obudowie, napędzane wzmacniaczem 3kW@4omy i masz wszystko czego teraz potrzebujesz. Później dołożyłbyś drugi taki i możesz ogarniać studniówki na 300 osób :)
    Albo wersja tańsza, słabsza i trochę większa:
    2x 15PS76 i 1500W@4om wzmacniacz.
  • Poziom 24  
    Dołączę się do tematu. Czyli jeden B&C 15PS76 w br zagra lepiej niż dwie sztuki stx 15' w ubr ? Pytam dlatego bo w cenie B&C 15PS76 można kopić 2 stx.
  • Poziom 34  
    Tak, zagra lepiej, co nie znaczy że głośniej.
    Może i cena za głośnik jest większa, ale jak spojrzysz na to z innej strony to różnice nie będą tak znaczące. Musisz zrobić solidne obudowy, kupić wzmacniacze, procesor albo chociaż crossover, kable, statywy, coś z czego będziesz grał, itd. Okaże się, że wydasz 10k na sprzęt, podczas gdy za podobny zestaw z głośnikami B&C zapłaciłbyś np. 12500. Ja bym wolał trochę dołożyć i mieć w paczkach głośniki o stabilnych parametrach, jednakową membraną w każdym egzemplarzu konkretnego modelu, no i przede wszystkim lepszej jakości brzmienia.
    No chyba że zamierzasz poprzestać na zestawie za 3000zł. Tylko policz sobie dokładnie ile na co wydałeś. Bo pieniądze się rozchodzą na różne pierdoły i w efekcie okazuje się że wydałeś dużo więcej niż zamierzałeś :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Obudowę tak czy tak trzeba wykonać czy to do stx czy do B&C tylko czy lepiej kupić 4 stx czy zainwestować w 2 B&C i zdecydowanie wystarczy na imprezy max 200osób . Tylko jak w moim przypadku imprezy są sporadycznie raz w miesiącu nie gra się co tydzień i moim zdaniem w takim zastosowaniu wystarczy stx 4sztuki ubr + nadstawki pa600 lecz mogę się mylić każdy ma swoje zdanie. Sam nie wiem jakie paczki wybrać do tych nadstawek imprezy głownie na sali.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ja dopiero zaczynam przygodę tak naprawdę z nagłośnieniem zawsze w przyszłości można kupić coś lepszego z lepszym brzmieniem. A twoim zdaniem w jakiej obudowie sprawdzi się ten stx lepiej zwykłym br 90l 45Hz czy ubr chodzi mi o nagłośnienie sali plener bardzo rzadko gram nieraz wcale .
  • Poziom 22  
    Moje ostatnie pytanie, Pana projekt uBR ma większą skuteczność niż paczka z tym głośnikiem stx'a w zwykłym BR?..