Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wytłumić głośniki? Proszę o wskazówki.

15 Mar 2005 17:55 1644 3
  • Level 9  
    Mam pytanie jak wytlumic glosniki sa one bez bass reflexu wymiary skrzyni to wys.100 szer 20 glebokosc 24 cm umieszczone sa w nim 2 glosniki niskotonowe 16,5 cm brak oznaczen i 2 twettery.bardzo prosze o pomoc
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Wytłumić to chcesz pewnie obudowę, a nie głośniki. Tylko tu na myśl nasuwa mi się pytanie. Po co chcesz to zrobić? Nie wiesz co to za głośniki i nie wiesz w zasadzie jakiego brzmienia możesz z nich się spodziewać. Być może są to głośniki z supermarketu i nie ma sensu cokolwiek z nimi robić. Jeżeli już bardzo chcesz to to ja znam dwie metody. Pierwsza z nich to na słuch. Wykładasz wnętrze obudowy materiałem tłumiącym i słuchasz, czy takie brzmienie ci odpowiada. Drugą metodą jest pomiar takiego urządzenia i zaobserwowanie jak się głośnik zachowuje przy danym wypełnieniu. HMMM... w sumie to nasuwa mi się i trzecia metoda, ale nie ma ona zastosowania w twoim przypadku. Obserwacja w symulatorze. Osobiście to nie wiem jak ma się to do rzeczywistości, tzn. czy jest to wiarygodne. Przecież różne materiały różnie pochłaniają. Pozdrawiam
  • Level 31  
    Jak coś w dzwięku nie pasi to właduj do tych kolumn troche gąbki ze starego tapczana i porównaj :)
  • Level 40  
    Czym by nie wytlumial to z kiepskiego glosnika dobrego nie zrobi. To raczej glosnik gra a nie wytlumienie obudowy.