Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawienie VPN - router DGT i Linksys RV042

27 Wrz 2013 13:28 1893 12
  • Poziom 18  
    Panowie, taki problem: mam dwie sieci lokalne na routerach RV042 (oba pracują jako serwery DHCP) połączone tunelem VPN (GatewayToGateway), sztywne IP, modemy do łączenia z siecią zewnętrzną . Ponadto na jednym routerze uruchomiony jest serwer PPTP do zdalnego dostępu. Wszystko chodzi pięknie, ale zaistniała konieczność zmiany jednego z dostawców internetu na Neostradę. Wraz z neostradą jest router DGT VDSL2 który bezie w jednej sieci pełnił rolę modemoroutera. Pytanie jak zestawić teraz tunel VPN i zdalny dostęp do serwera PPTP na RV042 ? Zmienne IP obejdę dyndns, ale jak dalej. Próbowałem skonfigurować router DGT jako bridge, ale nie specjalnie chce współdziałać z PPPoE Linksysa. Mam taki plan B: wyłączam DHCP na RV042,zestawiam tunel VPN między RV042 a DGT (ma taką możliwość) i przekierowuję na DGT port 1723 na RV042.
    Będzie to działać ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Router VDSL ustaw w tryb bridge (wtedy twój router powinen dostać IP publiczne od dostawcy) i za nim wepnij swój router.
  • Poziom 18  
    No właśnie nie bardzo chce to współdziałać - RV042 nie chce poprawnie współpracować z DGT skonfigurowanym jako bridge - nie ściąga adresu IP WAN, a oprócz tego nie ma opcji automatycznego łączenia po resecie czy zaniku prądu.
    Jak wepniesz komputer za DGT w trybie bridge to czy komputer dostaje IP ?

Alternatywnie, DGT w trybie router, umieść twoj router w strefie DMZ, szukaj DMZ w DGT routerze konfiguracji.
  • Poziom 18  
    Komputer dostaje, a RV042 nie .Dla ścisłości - raz czy dwa na kilkadziesiąt prób"connect" złapał, ale to mnie nie satysfakcjonuje...być może jakiś problem w firmware.
    Alternatywnie: sugerujesz DGT jako router, na nim odpalić DHCP - a RV042 (z serwerem PPTP) w strefie DMZ routera DGT ?To co dzięki temu uzyskam ?
    Moran napisał:
    o co dzięki temu uzyskam ?

SKoro bridge szwankuje to będzie stabilność połączenia.
  • Poziom 18  
    Ok - czyli reasumując: router DGT zestawia połączenie z WAN, na nim odpalam serwer DHCP, konfiguruję na DGT strefę DMZ (czyli wpisuję IP RV042), tunel zestawiam zewnętrzny RV042->DGT, DGT i RV042(wewnętrzny;-) łącze LAN-LAN ?
  • Poziom 18  
    A nie da się zostawić starego tunelu RV042->RV042 ? Bo konfiguracja tunelu VPN w DGT to taka słaba trochę jest...

ps. ten wątek o konfiguracji DGT jako bridge widziałem i tak jak pisałem DGT(bridge)-komputer działa, DGT(bridge)-RV042 nie bardzo...
    Ja nie pisałem żeby zestawiać tunel VPN z DGT.
    Zestawiasz RV=RV, tylko nie wiem czy RV zestawi tunel za NAT-em DGT.
  • Poziom 18  
    A, widzisz - czyli DGT powinien mieć opcję "NAT Traversal" ? no nie wiem czy ma, RV042 ma;-(
    A jak nie ma to co?
    Moran napisał:
    A jak nie ma to co?

To zostaje ci kopanie sie z bridge-em.
    A jak nie to RIP.