Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanult Scenic 1.9 dCi - Nie odpala, brak cieśnienia na listwie

27 Wrz 2013 16:01 9420 14
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadam Renault Scenic z 2002 roku z silnikiem 1.9 dci.
    Auto zgasiłem i już nie można go odpalić i nie wiem co jest przyczyną.
    Po podłączeniu do komputera pokazał, że czujnik nie pokazuje ciśnienia.
    Czujnik został wymieniony, pompka elektryczna działa i nie wiem co dalej. Z węży ropa leci. Jak sprawdzałem ciśnienie na rozruszniku w zwrotnym wężyku to było dosyć mocne, palcem ciężko utrzymać.

Panowie, co może być przyczyną i jak ją znaleźć? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bo już nie wiem co zrobić.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 33  
    Wtryski,regulator lub pompa CR.Jedz do kogos kto ma pojecie w temaie i postawi ci diagnoze w jedno miejsce.Sam niewywrozysz i my tak samo bo jak widac za twoj problem odpowiedzialne sa minimum 3 czynniki.
    Chyba ze masz skad albo kase to podmieniaj fanty.
  • Poziom 43  
    Zleć kumatemu mechanikowi sprawdzenie zaworu przelewowego na listwie CR, pewnie tamtędy gubi ciśnienie.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 14  
    Dzięki panowie. Myślałem, że dam radę to zrobić w garażu, ale widzę, że potrzeba aby fachowiec na to spojrzał.
  • Poziom 27  
    Witam dwie sprawy do sprawdzenia ciśnienie pompy (ciśnieniomierz do 1600bar pewnie nie masz). Druga sprawa wtryski taka chałupnicza metoda zaślepiamy po kolei wtryski sprawdzając ciśnienie czasem dwa wtryski leją i tu kłopot. Można na przelew wtrysków wstawić menzurki i pokręcić ze 30s rozrusznikiem( na zasilaczu awaryjnym) również pokaże które wtryski siadły.Być może zatankowałeś złe paliwo -brudne.
  • Poziom 14  
    A czy jeśli jeden wtrysk padnie to auto powinno odpalić na pozostałych trzech garach?
  • Poziom 33  
    lolki napisał:
    A czy jeśli jeden wtrysk padnie to auto powinno odpalić na pozostałych trzech garach?

Nie,jeden wtryskiwacz zakloci ci rozruch swoja niesprawnoscia i nieodpalisz.
  • Poziom 14  
    na samo start można spróbować jeśli siada zawór to doraźnie na spr po wyciągnięciu wydmuchać pod sprężonym powietrzem i energicznie puknąć kilkukrotnie o coś metalowego w momencie zawieszania się zaworu wstrząsy pozwolą rozchodzić trzpień zaworu; jeśli odpali to przelewy na wtryskiwaczach spr jeśli było cały czas ok i od razu to na samo start powinno odpalić jeszcze ponieważ nie jest jeszcze zbyt mocno uszkodzony . Zamiast samo startu możesz użyć plaka do tapicerek jest lepszy bo nie jest taki ostry przy zapalaniu.
  • Poziom 17  
    Ludzie !!! samostarty,plaki,pukanie, nie łatwiej podłączyć Clip'a ? A może pasek rozrządu ?
  • Spec od samochodów
    No fajnie samostart a pózniej pęknięty wałek albo zawór nawet tym trzeba umieć się posługiwać we wtorek miałem też uszkodzony wtrysk lał jak wściekły autko potraktowane samostartem i ukręcony wałek rozrządu
  • Poziom 33  
    Panowie?Tj 10 minut i diagnoza postawiona w tym aucie.Niegadajcie o samostartach i ukreconych wałkach bo idzie sie polac ze smiechu.
    Autor jak widac niema pojecia o zasadzie dzialania ukladu wtryskowego w tym samohodzie to tym bardziej niepodpowiadajcie w ten sposob bo jeszcze bardziej sobie uszkodzi ten samochod jak juz ma.
    Ze swojej strony podpowiem ze w tych silnikach padaja czujniki CKP i nieodpali za boga.
  • Poziom 14  
    OLO141
    Ludzie !!! samostarty,plaki,pukanie, nie łatwiej podłączyć Clip'a ? A może pasek rozrządu ?

To odgórnie powiedzieć mu diagnostyka i koniec a nie dokładanie postów.

wolec

No fajnie samostart a pózniej pęknięty wałek albo zawór nawet tym trzeba umieć się posługiwać we wtorek miałem też uszkodzony wtrysk lał jak wściekły autko potraktowane samostartem i ukręcony wałek rozrządu

Dużo się mówi mało się robi...Osobiście nie widziałem od samostartu wałka ukręconego prędzej pasek dygnie o ząbek ale może mało widziałem mało wiem...

widzę kto co przerabiał.....

Nie sztuka podejść z walizką pełną bajerów i skasować za nic nie zrobienie ...

Po pierwsze chłopak nie da sobie sam rady ... chce się zapytać to to metody " chłopskie " w tym przypadku ( nie chce wcale Go obrażać)
    Po drugie mamy pomagać a nie mądrować się co do postów kto co napisze...

Nie udzielam się w tym poście więcej ; pozytywnego rozwiązania problemu życzę.
  • Spec od samochodów
    Ja z tym wałkiem to tylko dałem przykład że nie warto czasami oszczędzać bo się zepsuje więcej jak się nie wie co z czy ugryść czasami takie samodzielne naprawy dużo więcej kosztują niż oddanie do kogoś co ma jakieś tam pojęcie co robi
  • Poziom 17  
    Kolego M.A.K. jak już, to olo114 a nie OLO141 . Masz rację, najpierw diagnostyka.
  • Poziom 14  
    Witam forumowiczów po długiej przerwie.
    Auto w końcu trafiło do warsztatu ze względu na brak fachowego sprzętu. Jedyne co na własną rękę udało mi się załatwić to podłączenie do komputera, który wykazał brak ciśnienia na listwie. Od mechanika wiem, że padła pompa.

Dziękuję wszystkim za tak żywą dyskusję.