Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę połączyć TV Samsung z wieżą Pioneer

jabajczyk 27 Wrz 2013 16:19 9066 19
  • #1 27 Wrz 2013 16:19
    jabajczyk
    Poziom 6  

witajcie

mam taki tv Samsunga:

oto jego audio wejscia/wyjscia:
    Nie mogę połączyć TV Samsung z wieżą Pioneer[/img]

chcialbym zeby dzwiek z niego wychodzil mi na taka wieze Pioneera:

majaca takie wejscia/wyjscia audio:

Wydaje mi sie ze na TV brakuje wyjscia audio albo nie potrafie go odnalezc...
    pomozcie w rozwiazaniu zagadki

mam kable 2x chinch - 2x chinch oraz 2x chinch - jack

PS. jedyne wyjscie audio ktore znalazlem na TV to to:

jakie oklablowanie potrzebuje i w jakiej konfiguracji polaczyc ze soba oba urzadzenia?

z gory dziekuje

0 19
  • #2 27 Wrz 2013 16:39
    Zelu00
    Poziom 15  

A nie ma w TV wyjścia jack na słuchawki?
    Podaj model TV, ewentualnie zdjęcia wszystkich gniazd na TV.

0
  • #3 27 Wrz 2013 16:49
    jabajczyk
    Poziom 6  

Model TV
    UE32B7000WWXXH

0
  • #5 27 Wrz 2013 17:02
    jabajczyk
    Poziom 6  

czy przez scart rozumiesz złącze Euro? telewizor takowego nie posiada

1
  • #7 27 Wrz 2013 17:18
    jabajczyk
    Poziom 6  

Masz rację. Zatem albo ja jestem mało inteligentny albo oni tak pisza specyfikacje...
    sprobuje zaraz wrzucic zdjecia wszystkich wejsc/wyjsc z tylu tv

Regulamin p.3.1.13. Jak rozpoczynamy i jak kończymy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

Dodano po 8 [minuty]:

panel boczny: 4xhdmi, 2xusb, ExLink, Common Interface i Optyczne Wyjście Audio (Cyfrowe)

i panel tylny: component, Ant in, LAN, PC (RGB) i Audio In

obawiam sie ze jedynym wyjsciem audio jest to cyfrowe optyczne gniazdo na światłowód. a to lipa bo wtedy czeka mnie zabawa z konwerterem...

0
  • #8 27 Wrz 2013 17:46
    GanCegall
    Poziom 28  

A urządzenia HDMI nie posiadają wyjść audio?

0
  • #9 27 Wrz 2013 18:00
    jabajczyk
    Poziom 6  

posiadaja ale to rozwiazanie indywidualne dla kazdego urzadzenia... chcialem caly dzwiek jaki trafia z urzadzen zewnetrznych do telewizora wypluc z telewizora na wieze... pozostaje konwerter... mega slabe rozwiazanie samsunga, nie sadzicie?

0
  • #10 27 Wrz 2013 18:14
    GanCegall
    Poziom 28  

bardzo dziwne,i fakt że nie ma eurozłącza scart...zmusza do unowocześnienia sprzętu Hi-Fi bo jaki ma sens konwertować cyfrowy ,wysokiej jakości dźwięk do analogowego?
    to tak jakby stosować przejściówke z HDMI na SCART ,czy compositive albo przegrywać z płyty CD na kasete

0
  • #11 27 Wrz 2013 18:41
    jabajczyk
    Poziom 6  

no wlasnie... dokladnie. jedyne co udalo mi sie osiagnac na chwile obecna to dzwiek z dekodera satelitarnego puscilem na wieze ale ten dzwiek idzie tez z tego samego dekodera na tv przez hdmi wiec musialem na tv wlaczyc opcję dzwiek z zewnatrz... takie rozwiazanie jest jednak tylko obejsciem calego problemu, bo w sytuacji kiedy wlacze np konsolę Xbox to dzwiek znowu bede musial wlaczyc w tv

1
  • #12 27 Wrz 2013 19:51
    GanCegall
    Poziom 28  

zgadza się ale to wszystko to analog,jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup amplitunera z SPDIF cyfrowym światłowodem jakość dźwieku jest powalająca

0
  • #13 27 Wrz 2013 20:14
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego @jabajczyk, ten telewizor posiada eurozlacze i pokazuje na obrazku ponizej gdzie sie znajduje w TV.

Do tego potrzebujesz specjalnego kabelka - musi byc on w komplecie z TV. W innym wypadku dostepny jest on wylacznie w serwisie autoryzowanym a jego cena jest wzieta z ksiezyca!!! Bardzo czesto w ofertach i szczegolnie w marketach ten wlasnie kabelek jest nie dostepny(cena) w komplecie.

GanCegall napisał:

A moze kolega przeczyta co to jest HDMI i jaki jest to typ polaczenia. Dla informacji dodam ze posiada zarezerwowany kanal audio jednak ten telewizor nie posiada ARC i wszystkie gniazda HDMI to wejscia.

GanCegall napisał:
    albo przegrywać z płyty CD na kasete

A dlaczego nie. Nie pisz jak nie wiesz. Sa kasety magnetofonowe, ktore jakoscia zapisu nie odbiegaja od jakosci plyt CD. Co prawda kosztuja bardzo duzo okolo 30$ za sztuke, ale majac jakis magnetofon z gornej polki np Nakamichi, Aiwa lub jedne z ostatnich egzemplarzy jakie ukazaly sie z Dolby S, nie jestes w stanie zauwazyc roznicy miedzy CD a kaseta. I jeszcze jedno w temacie, dla tych wszystkich co uwazaja ze mp3 to wszystko na co ich stac wlasnie kaseta jest jak najlepszym i trwalym nosnikiem na archiwizowanie.
    Sorki za offtopic.

1
  • #14 28 Wrz 2013 02:51
    Polon_us
    Poziom 41  

GanCegall napisał:

Dziwne pytanie - jeśli wieża ma tylko wejście analogowe CINCH to wszelakie dywagacje a propos gniazd HDMI (ARC) czy jakości dźwięku "cyfrowe vs. analogowe" są raczej bez sensu.

Cóż z tego, jeśliby telewizor nawet miał ARC po HDMI, jeśli wieża nie ma możliwości przyjęcia tego sygnału?

0
  • #15 28 Wrz 2013 10:17
    Pablo1964
    Moderator

GanCegall napisał:
    zgadza się ale to wszystko to analog,jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup amplitunera z SPDIF cyfrowym światłowodem jakość dźwieku jest powalająca

Nie przesadzajmy. W tej klasie sprzętu jedyną słyszalną różnicą jest przestrzenność dźwięku wielokanałowego na wyjściu cyfrowym. Jakość można poprawić poprzez zakup dobrego amplitunera z kompletem kolumn lecz koszt będzie również nieporównywalnie wyższy w stosunku do zakupu konwertera DAC.

0
  • #16 02 Paź 2013 08:56
    jabajczyk
    Poziom 6  

niestety, anmedia, rozwiązanie z kablem euro też nie zdało egzaminu. wspomnianą przejściówkę faktycznie miałem w kartonie od tv, podobnie jak potrzebną do tego przejściówkę z Euro na chinche... niestety dźwięk na wieży się nie pojawił :)
    prawdopodobieństwo, że jedyną opcją będzie konwerter SPDIF rośnie i jest już bardzo blisko 100% :)
    dziękuję Wam za próby pomocy

0
  • #17 02 Paź 2013 10:33
    grubs
    Poziom 32  

A czy przejściówkę scart na chinche miałeś w dwie strony. Taką przełączaną in i out.

Ostatecznie możesz dokupić ROZDZIELACZ SYGNAŁU RCA WTYK x1 GNIAZDO x2 za 10 zł.
    i w taki sam sposób jak dekoder podłączyć konsolę.
    Jak jeszcze coś innego to kupisz jeszcze jeden rozdzielacz :)

0
  • #18 02 Paź 2013 12:27
    egon42
    Poziom 37  

Ile razy trzeba pisać że na euro złączu jest sygnał tylko z analogowego źródła sygnału lub z analogowego tunera z cyfrowych źródeł jest sygnał audio tylko na wyjściu optycznym.

0
  • #19 02 Paź 2013 13:05
    _cheetah_
    Poziom 37  

Według instrukcji do tego modelu (Link) na stronie 156 jest wyraźnie napisane, że złącza EXT (RGB) obsługuje wyjście sygnałów Video i Audio z telewizora wyłącznie dla odbioru telewizji analogowej lub cyfrowej w standardzie SD.

Więc korzystając z tego złącza powinieneś móc jak najbardziej uzyskać dźwięk na wieży przy oglądaniu TV (analogowej lub cyfrowej SD), ale przy oglądaniu HD lub ze źródeł zewnętrznych to już niestety nie.

Jeśli nie masz dźwięku, to coś z kablami jest nie tak.

0
  • #20 02 Paź 2013 14:31
    grubs
    Poziom 32  

egon42 napisał:
    Ile razy trzeba pisać że na euro złączu jest sygnał tylko z analogowego źródła sygnału lub z analogowego tunera z cyfrowych źródeł jest sygnał audio tylko na wyjściu optycznym.

Więc pozostaje rozdzielacz o jakim pisałem wyżej jeżeli to Cię satysfakcjonuje. No i odpowiednia przejściówka od xboxa na chinche (zakładam że xbox z tv łączysz po HDMI)

Wydaje mi się że powinno działać.

0