Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiś Rosyjski licznik - po wyłączeniu bezpieczników nabija dalej ale trochę.

27 Wrz 2013 18:12 2085 8
  • Poziom 31  
    Witam, wprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie założony jest stary licznik, jakiś Rosyjski, będziecie chcieli to zrobię zdjęcie ale na chwilę obecną myślę, że nie potrzeba. Teraz tak, 200 obrotów talerzem to 1kwh. Wyłączam bezpieczniki za licznikiem a ten kręci talerzem, wykona 2 - 3 obroty ale trwa to około dziesięciu minut. Podobno przez to, że te cewki i cała reszta musi się wyładować i hamulec zadziała, pewne jest, że nikt magnesem go nie traktował, ja się nie znam, chcę zasięgnąć opinii czy zlecać wymianę czy zostawić jak jest.
  • Specjalista elektryk
    Sołtys_Elbląga napisał:
    gdzie założony jest stary licznik, jakiś Rosyjski, będziecie chcieli to zrobię zdjęcie

Będziemy chcieli. Rzekłbym że nawet już chcemy, wręcz nalegamy.

PS. Licznik rosyjski? Eksperci czekają...
  • Warunkowo odblokowany
    Sołtys_Elbląga napisał:
    Witam, wprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie założony jest stary licznik, jakiś Rosyjski, będziecie chcieli to zrobię zdjęcie ale na chwilę obecną myślę, że nie potrzeba. Teraz tak, 200 obrotów talerzem to 1kwh. Wyłączam bezpieczniki za licznikiem a ten kręci talerzem, wykona 2 - 3 obroty ale trwa to około dziesięciu minut. Podobno przez to, że te cewki i cała reszta musi się wyładować i hamulec zadziała, pewne jest, że nikt magnesem go nie traktował, ja się nie znam, chcę zasięgnąć opinii czy zlecać wymianę czy zostawić jak jest.

Wymienić natychmiast !!!!
    Jak co 10 minut będziesz wyłączał bezpieczniki to po roku zbankrutujesz.

Ps.
    Żartowałem ;-)
    Liczniki tak mają, że nie zatrzymują się od razu.
  • Poziom 30  
    Przypuszczam że jest to Rumuński licznik a nie Rosyjski.
    Zgłoś go do wymiany.
  • Admin Elektroenergetyka
    Rumuny nie dość, że wariowały to były zawsze udręką podczas wymiany WLZ-tów.
    Notorycznie zrywały się gwinty i łby śrub w zaciskach :evil:
  • Specjalista elektryk
    Łukasz-O napisał:
    Rumuny nie dość, że wariowały to były zawsze udręką podczas wymiany WLZ-tów.

Rumuny miały tę złą /albo i dobrą/ cechę, że często samoistnie cofały się.
    U moich rodziców na działce był raz taki. Aby nie być posądzonym o jakieś OZE (nie mylić z NPE) :-) od czasu do czasu musieliśmy podłączać Farelkę (2kW).

A jeśli chodzi o przebadanie licznika rosyjskiego, to instrukcja znajduje się tutaj:

Link

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 31  
    Jakiś Rosyjski licznik - po wyłączeniu bezpieczników nabija dalej ale trochę.
    maurycy123 napisał:
    Jak co 10 minut będziesz wyłączał bezpieczniki to po roku zbankrutujesz.
    Teraz remont to raz co wyłączyłem bo łapy w puszki pchałem. Zdziwiło mnie to, że talerz zrobił sobie takie 2 obroty jeszcze.
    Ogólnie mogę go wymienić na koszt spółdzielni od ręki, ale prawie dobrze nabija, niecały 1kwh przez 5 godzin z grzałką 2200W więc nie wiem czy jest sens wymiany.
  • Poziom 38  
    Cytat:
    ale prawie dobrze nabija, niecały 1kwh
    przez 5 godzin z grzałką 2200W więc nie wiem
    czy jest sens wymiany.

Czy aby na pewno dobrze ??
  • Specjalista elektryk
    BILGO napisał:
    Cytat:
    ale prawie dobrze nabija, niecały 1kwh
    przez 5 godzin z grzałką 2200W więc nie wiem
    czy jest sens wymiany.

Czy aby na pewno dobrze ??

Dla odbiorcy na pewno dobrze :D
    A tak na poważnie, to wszystko zależy od faktycznego czasu grzania grzałki, bo nie wierzę, że grzeje 5 h bez przerwy na pełnej mocy.