Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pila spalinowa i kosiarka spalinowa, co wybrac?

27 Wrz 2013 18:38 3231 2
  • Poziom 9  
    czesc, mam zamiar sprawic sobie dwie nowe maszynki do domu.
    Jak nie trudno sie domyslic chodzi o pile spalinowa i kosiarka spalinowa. Profesjonalista ze mnie zaden, wiec nie wymagam cudow.

Kosiarka - tutaj raczej niczym mnie nie zaskoczycie bo wiekszosc osob wskaze mi firme NAC. Kwota do 800zl, im mniej tym lepiej;) Do koszenia jakies 300-400metrow dzialka, jest troche krzaczkow przy ktorych trzeba manewrowac wiec nie moze byc zbyt wielka (ale za te pieniazki giganta i tak nie dostane). Zalezy mi tylko na tym, zeby miala funkcje mulczowania/mielenia i latwa regulacje wysokosci koszenia (raczka/raczki).
    Nac, Hecht czy cos jeszcze innego ?

Pila spalinowa - tutaj raz w roku pociac drewno na opal. Nie wiem czy tutaj tez firma NAC zda egzamin? Jest eurotec o mocy 4,5km (odjac pewnie z 1,5 bo zawyzaja) ale cena 180zl kusi... ale opinie zroznicowane :) NAC 2,5km ok 400zl.
    Jest jeszcze Hecht -poraz kolejny.
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    Piły nie kupuj. Odłóż troszkę gotówki i kup cos markowego. Kosiarki szukaj z silnikiem b&s.
  • Poziom 9  
    Witam
    Polecam piłę Partner. Kupiłem ją rok temu w kwocie 500PLN. Jest to model P738.
    Moc 1.5kW.Dodali do tego łańcuch Oregon. Piłę kupiłem w OBI. Również nie jestem z zawodu drwalem. Wykorzystuję ją doraźnie. Nie ma problemu z odpaleniem, z uwagi na moc wydaje się być bezpieczna i do opanowania, więc dla początkujących jest chyba dobra. Pali około 1 zbiornik /m3 drzewa" na czysto". Uważam, że jest dobra i nie droga. Na tabliczce znamionowej widnieje napis Husqvarna Sweden a nieco dalej made in USA.