Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepotrzebnie odzyskałem system z kopii bezpieczeństwa

Qdłaty 27 Wrz 2013 21:11 1779 7
  • #1 27 Wrz 2013 21:11
    Qdłaty
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam laptop Dell Inspiron 15R SE i nie mogłem się do niego zalogować. Po wielu próbach wpisania hasła zdecydowałem się na przywrócenie systemu z kopii bezpieczeństwa, ponieważ nic innego mi nie przyszło do głowy. Nie miałem wolnych CD, ani napędów USB, by bawić się nieznanymi mi programami w resetowanie hasła. Włożyłem więc do napędu CD, który wcześniej użyłem do zrobienia standardowej kopii bezpieczeństwa, którą Windows 7 proponuje po pierwszym uruchomieniu komputera. Co się okazało potem? Kuriozalna sprawa, ponieważ nie zauważyłem, że na podłączonej klawiaturze bezprzewodowej miałem zablokowany klawisz shift i dlatego wcześniej wpisywałem błędne hasło. Przywracanie systemu okazało się więc zbędne. W poprzedniej wersji systemu zostało wiele bardzo ważnych dla mnie plików, m. in. ulubione z kilku przeglądarek i masa materiałów z uniwersytetu.
    Proszę o radę, jak te rzeczy odzyskać. Dodam, że mam 1 partycję.

Dowiedziałem się, że stara kopia Windowsa 7 powinna się znajdować w katalogu C:\WindowsOld, tylko, że ja go nie posiadam, chociaż nie formatowałem partycji.

0 7
  • #2 27 Wrz 2013 21:22
    linuks
    Spec od komputerów

Przy nowej instalacji jest katalog old.Przy przywracaniu z recovery nie ma. Można odzyskać dane które nie zostały nadpisane. Nie uruchamiaj komputera z tego dysku. Używaj live lub podepnij dysk do innego komputera jako drugi i próbuj odzyskiwać dane.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2341359-30.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11122592#11122592
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11312672#11312672
    Pozdrawiam
    Trzeba było najpierw dane skopiować na pena lub inny dysk a potem system przywracać.

0
  • #3 27 Wrz 2013 21:49
    Qdłaty
    Poziom 10  

No właśnie to było recovery. Jest jeszcze katalog Emergency, a w nim mniej więcej 45GB danych w plikach od Backup_9_11-2013_11-51-10 AM.1.dsb do Backup_9_11-2013_11-51-10 AM.145.dsb i kazdy z tych plikow ma 327.680KB. Wszystko utworzone 9 września, mniej więcej tuż przed przywróceniem kopii bezpieczeństwa. Tylko, że ja nie wiem, jak się tego katalogu używa.
    Mój komputer to laptop, więc chyba nie da rady podpiąć z niego dysku pod inny komputer. Przynajmniej ja się na tym nie znam.
    Teraz ciekawostka, która może coś Ci wyjaśni, bo ja się na tym za bardzo nie znam.
    Mianowicie co jakiś czas robił mi się automatyczny backup danych na serwer Della. Okres ważności tego minął na początku września, lecz mogę uzyskać nową subskrypcję za 20 dolarów i mieć dostęp do starych danych. To nie problem, bo te dane są dla mnie warte znacznie więcej. Tylko nie wiem, jakie dane wchodzą w skład tej kopii bezpieczeństwa. Wiem tylko, że jest tego 1,9 GB na serwerze Della. Chodzi mi głównie o Ulubione z kilku przeglądarek i ogólnie zawartość Pulpitu.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Wrz 2013 22:00
    linuks
    Spec od komputerów

Niestety na windowsie się nie znam bo nie używam. Nie chcę powielać wiadomości znalezionych w necie bo piszę tylko o tym co sam robiłem.
    Jest ty dużo specjalistów od windowsa ( np WojtasJD ) to na pewno uzyskasz pomoc.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Wrz 2013 11:28
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki tam specjalista, nie ma co przesadzać :)

*.dsb <- Dell DataSafe™ Local Backup

Jak nie masz w folderze \Emergency uruchamialnego dużego *.exe to poszukaj z menu: Dell DataSafe \ Dell DataSafe Local Backup

coś w tym stylu
    Niepotrzebnie odzyskałem system z kopii bezpieczeństwa

Te 1,9 GB to pewnie via Dell DataSafe Online

BTW:
    http://support.euro.dell.com/support/topics/g...cid=266288&DoNotRedirect=y&doclang=pl

0
  • #6 28 Wrz 2013 16:27
    Qdłaty
    Poziom 10  

Dziękuję bardzo za pomoc. Mniej więcej 80% interesujących mnie danych zostało odzyskanych właśnie dzięki temu przywróceniu kopii zapasowej z folderu Emergency. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, jak odzyskać Ulubione z Chrome i Internet Explorera.
    Folder Documents and Settings jest zablokowany (Access Denied), a w folderze C:\Users\C\AppData\Local\Google\Chrome\Application widzę 2 foldery. Jeden ma nazwę "29.01547.62", natomiast drugi różni się końcówką 66. Nie widzę w nim Ulubionych.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek

0
  • #7 29 Wrz 2013 04:14
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

\Documents and Settings <- nie jest używany w Vista, Windows 7, ...

Rozwiązywanie problemu „odmowa dostępu” podczas otwierania plików lub folderów napisał:
    Próbujesz uzyskać dostęp do folderów, których nazwy zostały zmienione lub które zostały przeniesione w tej wersji systemu Windows.

Wiele folderów używanych w poprzednich wersjach systemu Windows zostało w tej wersji przeniesionych do nowych lokalizacji lub ich nazwy uległy zmianie. Domyślnie te foldery są ukryte, ale można je wyświetlić, jeśli zostanie wybrana opcja wyświetlania ukrytych plików i folderów. Tych folderów nie można otwierać, przenosić ani usuwać; pełnią one wyłącznie rolę wskaźników do nowych lokalizacji. Zawartość tych folderów została umieszczona w nowych lokalizacjach w systemie Windows Vista. W poniższej tabeli przedstawiono listę starych i nowych lokalizacji często używanych folderów.

Lokalizacja folderu w systemie Windows XP Nowa lokalizacja w systemie Windows Vista
    \Documents and Settings \Użytkownicy
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty \Użytkownicy\nazwa użytkownika\Dokumenty
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty\Moje obrazy \Użytkownicy\nazwa użytkownika\Obrazy
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty\Moja muzyka \Użytkownicy\nazwa użytkownika\Muzyka
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty\Moje wideo \Użytkownicy\nazwa użytkownika\Wideo
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Pulpit \Użytkownicy\nazwa użytkownika\Pulpit
    \Documents and Settings\nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne \Użytkownicy\nazwa użytkownika\AppData\Local

\Users <- tutaj szukamy:

%LocalAppData%\Google\Chrome\Application <- aplikacje w folderach o numerku wersji, niższa pewnie już nie jest używana więc można usunąć (po aktualizacji przeglądarka po sobie nie sprząta)
    %LocalAppData%\Google\Chrome\User Data\Default <- tu powinieneś mieć między innymi pliki Bookmarks i Bookmarks.bak

%UserProfile%\Favorites <- WIE
    %UserProfile%\Links

0
  • #8 29 Wrz 2013 12:42
    Qdłaty
    Poziom 10  

Dziękuję. Znalazłem powyższe informacje również na google.
    Jeśli chodzi o Internet Explorera, to udało mi się odzyskać Ulubione bezproblemowo. Jednak z Chrome nie jest już tak łatwo, ponieważ w folderze Default nie ma ani Bookmarks, ani Bookmarks.bak. Ogólnie rzecz biorąc, to wyszukiwarka nie mogła znaleźć takiego pliku na dysku C:\. Próbowałem odzyskać ten plik poprzez specjalny program, ale też nie można, bo został nadpisany i to wszystkie jego wersje, utworzone w różnych dniach. Nie wiem, ale wydaje mi się, że rozsądnym wyjściem jest odnowienie subskrypcji Della i kosztuje to 20 funtów rocznie. Nie są na brytyjskie warunki jakieś znaczące pieniądze i chyba będę musiał to zrobić. Może jest jednak jakaś alternatywa, a poza tym nie mam gwarancji, że na tamtej kopii bezpieczeństwa się te Ulubione zachowały. Co o tym sądzisz?
    Pozdrawiam

0