Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 6 sedan 2.0 141km. 2003r - wyświetlacz,kontrolka airbag, szyba

27 Wrz 2013 23:25 6060 4
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich kupiłem kilka dni temu m6 2003 sedan 2.0 benzyna 141km. i mam kilka problemów z elektroniką zaznaczam ja jestem zielony w tych sprawach :)

1.Problem: nawiew a mianowicie czasem mi pokazuje na wyświetlaczu tą temperaturę i szybkość nawiewu a czasem nie i w tedy nawiew normalnie działa lecz nie pokazuje na wyświetlaczu nie wiem czemu czasem się załączy i tak w kółko przy tym jak się wyłączy nie podświetlają mi się też klawisze od podgrzewania szyby i wlotu powietrza (od środka i zewnątrz).

2.Problem: świeci mi kontrolka od airbagu też nie zawsze ale często na początku mruga póżniej ciągle świeci byłem u elektryka to skasował mnie 50zł za diagnozę i pa pa bo komputer pokazał że błąd tkwi w dezaktywatorze poduszek czyli trzeba by było niby zresetować ponoć to jest na kluczyk gdzieś ale ja nie mam pojęcia gdzie ani poprzedni właściciel tez nie wie dodam że nie wiem czy ta wersja jest przed czy po lifcie nie wiem nawet jak to dostrzec.

3.Problem: szyba od mojej strony na automatycznym zamykaniu w połowie się sama cofa jak by ją coś blokowało a gdy normalnie ją podnoszę manualnie to spoko mogę zamknąć całą z otwieraniem na auto nie ma żadnego problemu tylko przy zamykaniu.

Z góry dziękuję za pomoc aha i jestem z okolic Oświecimia jeżeli był by ktoś chętny do pomocy to mogę podjechać.Pozdrawiam Paweł
  • Poziom 26  
    1. Do sprawdzenia wtyczki w panelu głównym i cała płyta panelu pod kątem korozji i "zimnych".
    2. Z tego co napisałeś wnioskuję że chodzi o wyłącznik poduszki pasażera. Szukaj otworu na kluczyk z opisem pass airbag on-off. Nie pamiętam czy coś takiego tam na pewno jest. Kontrolka daje po oczach jak pasażer nie zapnie pasów? Być może masz maty w siedzeniach... Oznaczało by tą złą interpretację błędu.
    3.Zaprogramuj siłownik szyby. Otwórz i zamknij cały czas trzymając przycisk w dół i w górę.
  • Poziom 12  
    1. to widzę że bez elektryka ani rusz.
    2.nie ma znaczenia czy zapnie pasy pasażer czy nie po prostu raz świeci raz nie i też nawet gdy sam jadę to się świeci.co do mat to są na pewno.chciałem przeczyścić te kostki co są po siedzeniem ale nawet ich rozpiąć nie potrafię.
    3. robiłem podobnie przed wczoraj tzn. otwierałem i trzymałem przycisk przez ok. 6 s. aż do takiego kliknięcia i po tej czynności szyba się na jakieś 30 blokowała po czym było to samo a gdy jeszcze raz spróbowałem to zaś automatyczne zamykanie/otwieranie nie działało tak jak bym je wyłączył
  • Poziom 26  
    2. To mi wygląda na uszkodzenie maty ale bez kompetentnej diagnozy komputerowej ani rusz.
    3. Możesz to nagrać telefonem i wrzucić na youtube?
  • Poziom 12  
    jarroQ napisał:
    2. To mi wygląda na uszkodzenie maty ale bez kompetentnej diagnozy komputerowej ani rusz.
    3. Możesz to nagrać telefonem i wrzucić na youtube?

2.trzeba zresetować tym dezaktywatorem do poduszek bo taki błąd pokazał komputer lecz razem z elektrykiem nie znależliżmy tego wyłącznika ponoć jest on na kluczyk ale gdzie to nie mam pojecia... i też właśnie mówi że może to być mata słyszałem że na allegro mozna kupić takie urzondzonko co zastępuje taką matę.
    3.postaram się to dzisiaj nagrać i wrzucić.

nagrałem plik w załączniku do pobrania bo z youtube jest jakiś problem