Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SG3525 - zasilacz prądu przemiennego

Sebath7777 28 Wrz 2013 10:07 1143 0
    Sebath7777
    Poziom 2  
    Witam! Czy mógłby ktoś napisać za co odpowiedzialne są wyprowadzenia w układzie SG3525. Chce zrobić zasilacz (prądu przemiennego) z regulowanym napięciem wyjściowym. Zasilacz oparty ma być na tym układzie SG3525 i tranzystorach MOSFET. Chodzi o to by układ porównywał napięcie referencyjne z napięciem na wyjściu zasilacza i tak dobierało wypełnienie sinusoidy by otrzymać zadane napicie.
    PYTANIA
    1)Do zadania wartości napięcia na wyjściu zasilacza chcę wykorzystać napięcie referencyjne oferowane przez układ SG3525. Wiem że napięcie referencyjne musze podać na dzielnik napięcia, a potem z powrotem na układ SG3525. Wyjście napięcia referencyjnego to chyba nóżka 16. Na którą nóżkę z dzielnika napięcie referencyjne powinno wrócić.
    2)Napięcie na wyjściu zasilacza chcę podać na transformator obniżyć je i podać na dzielnik tak by przy żądany poziomie napięcia z zasilacza otrzymać napięcie równe napięciu referencyjnemu. Na którą nóżkę układu SG3525 powinienem podać to obniżone napięcie z wyjścia zasilacza.
    Wiem, że chodzi tu o komparator tylko nie wiem na których nóżkach znajduje się on w układzie SG3525 i na które trzeba podać napięcie referencyjne, a na które obniżone napięcie z wyjścia zasilacza.
    3)Czy nóżki 5, 6, 7 służą do określenia częstotliwości załączania tranzystorów.
    4)Czy nóżka 11 i 14 to wyjścia do bramek tranzystorów. Wiem, że tak ale wole zapytać.
    5)Czy mogę wykorzystać tylko jedno wyjście np. 11 i podać je na dwa drivery sterujące pracą tranzystorów? Chodzi o to że tranzystory chcę połączyć w układ antyrównoległy, a ich bramki zasilić przy pomocy wspomnianych driverów. Tranzystory muszą się załączać w tym samym czasie, a nie na przemian więc wystarczy wykorzystać tylko jedno wyjście z układu SG3525. Czy mogę tak zrobić.
    6)Układ SG3525 zasilam przy pomocy nóżek 13 (+15V), 12 (masa).

Czy potrzebuję wykorzystać jeszcze jakieś nóżki by układ działał? Jakie jest zastosowanie pozostałych wyprowadzeń układu SG3525?
    Wiem, że dla doświadczonych elektroników czy energoelektroników moje pytania mogą być banalne jednak proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Za podpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam!