logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zbudować miernik AFR z szerokopasmową sondą lambda do LPG?

jaro3000 28 Wrz 2013 12:09 8187 3
REKLAMA
  • #1 12786164
    jaro3000
    Poziom 11  
    Witam chciał bym zrobić sobie taki miernik do AFR-u do ustawiania LPG. Na naszym forum znalazłem już taki temat jak zrobić taki miernik Tu. Ale to chyba nie wszystko :( potrzebna jest jeszcze sonda lambda i odpowiedni kontroler do niej i właśnie mógł by mi ktoś przybliżyć działanie szerokopasmówki ale tak w stylu co daje ECU samochodu do sondy lambdy. Wiadomo że steruje
    1.Grzałką
    2.I chyba Prądem pompy ?
    3.Odczytuje Sygnał sondy
    Sygnał prądu pompy (Ip+)-no i tu nie wiem mamy pod ten pin podać 450mV ? aby sonda zaczęła pracować?
    Sygnał komory pomiarowej (Vs+) czyli 0-5V
    Jak zbudować miernik AFR z szerokopasmową sondą lambda do LPG?

    Jak zbudować miernik AFR z szerokopasmową sondą lambda do LPG?
    Jeśli macie jakieś dodatkowe informację to proszę się wypowiadać fajnie było by zebrać wszystkie informacje aby wiedzieć jak opracować układ aby sonda pracowała w optymalnych warunkach.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 12786369
    jaro3000
    Poziom 11  
    No tak to prawda ale ja u siebie nie mam już katalizatora tak że jeśli zrobię kontroler to zrobię też gniazdo na sondę w układzie wydechowym.
  • #4 13030086
    zun
    Poziom 12  
    żałosna udręka napisał:
    Pomiar zawartości tlenu za katalizatorem nie pozwoli określić AFR.


    Bzdura jakich mało .....
REKLAMA