Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 - Wirtualny system bądź instalacja Windowsa XP obok 8

lala166 28 Wrz 2013 12:37 3285 11
  • Poziom 21  
    Posiadam kilka urządzeń nie przystosowanych do pracy z Win8. Mam też stary laptop ale o dużo gorszych parametrach i kiepskiej baterii więc chciałbym użyć nowego.
    Postanowiłem zainstalować XP. Przeczytałem kilka poradników i:
    1) Jak nie zmienie trybu kontrolera z ahci na compatible to nie mogę zainstalować XP. Próbowałem dodawać nlitem sterowniki, zawsze jakiś błąd wyskakuje: bsod, ntoskrnl missing i jeszcze jakiś.
    2) Jak zmienie na compatible to XP się instaluje ale wywala mi się W8: piękny nowy BSOD z ":(". Automatyczna naprawa nie pomaga. Nie wiem czy jest opcja jakiegoś przeinstalowania tak, żeby nie tracić żadnych plików konfiguracyjnych programów itp itd
    3) Wirtualna maszyna. Program który chce odpalić jest zabezpieczony przed odpalaniem na wirtualnych maszynach. Zna ktoś sposób żeby zrobić "przezroczystą" maszynę? Tak żeby widział wszystkie parametry mojego kompa. Podobno w W7 w trybie "XP mode" tak było. Sprawdzałem na VirtualBoxie, VMWare, Hyper-V
  • Poziom 31  
    Win XP SP3 powinien bez przełączania AHCI się zainstalować poprawnie i nie byłaby potrzebna żadna wirtualna maszyna. Pozostaje skonfigurowanie bootloadera.
  • Poziom 21  
    Niestety nie instaluje się. W takim przypadku BSOD pojawia jeszcze przed formatowaniem dysku.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaki program nie chce działać w VM?

Sterownik OK, błędy może masz z innego powodu - instalujesz z pendrive?

Co do trybu Compatible przy Windows 8 to można np.:
    uruchom msconfig i zaznacz w |Rozruch| Bezpieczny rozruch. Uruchom ponownie, wejdź do BIOSu i zmień AHCI -> Compatible, zapisz i gdy Windows awaryjnie się załaduje w msconfig odznacz Bezpieczny rozruch.

Lenovo G580 - Wirtualny system bądź instalacja Windowsa XP obok 8
  • Poziom 21  
    Instalowałem zarówno z pendrive jak i z CD.
    Program jest "branżowy" wymaga box'a podpiętego do uruchomienia.

W8 uruchomił się w compatibile ! :) Dzięki, teraz powinno pójść z płatka.
  • Poziom 21  
    A jednak nie ... :/
    Nie wiem dlaczego .. Wcześniej na compatibile XP się ładnie zainstalował a teraz po formatowaniu dysku i skopiowaniu plików:
    Windows cloud not start because the following file is missing or corrupt: <Windows root>system32\ntoskrnl.exe
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    \boot.ini z pierwszej partycji załącz (po nadaniu jej - na chwilę - np. litery S: z poziomu Zarządzanie dyskami )
    Na której jest folder systemowy Windows XP?

Dodano po 3 [minuty]:

Ten box to gdzie miałby być podłączony - do USB?
    W VM można wykorzystywać porty gospodarza.
  • Poziom 21  
    Box do USB, spokojnie na VM się wykrywał i sterowniki instalował niestety jego software blokuje VM.

[boot loader]
    timeout=1
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Folder XP jest na F: (w instalatorze widoczny jako D:)
    W8 jest na C: (w instalatorze XP widoczny jako F: )
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    XP z SP3?

\boot.ini masz OK.
    BTW - przekładałeś gdzieś dysk i była próba instalacji (bo widać drugi wpis)?
  • Poziom 21  
    XP z SP3. Oryginał z MSDNA. Ściągnąłem też drugi i jest to samo.

Przy pierwszej próbie zainstalowania na compatibile mode działał.

Co do boot.ini, nie przekładałem dysku. Próbowałem za to kilkoma programami przywracać bootsectory może coś namieszaly?!

Dodano po 3 [godziny] 48 [minuty]:

Przypomniałem sobie, kedyś próbowałem instalować XP na zewnętrznym dysku.