Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczące głośniki po uszkodzeniu zasilacza ATX

Piedro19b 28 Sep 2013 13:07 1605 9
    Piedro19b
    Level 9  
    Witam, mam problem. Ostatnimi dniami, ponieważ spalił mi się zasilacz w komputerze. Kupiłem nowy o tej samej mocy 550W oraz Zmieniłem windowsa z 7 ultimate na 8. Format zrobiony, wszystko poinstalowane, jednak głośniki wydają szumy jakby jakieś zwarcia były, ale są na 100% sprawne (logitech x-530). Moja płyta główna to ASUS M5A78L-M LX3. Sterownik Realtek High Definition Audio. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych "trzasków".
    TyPeczek
    Level 23  
    Może z tym zasilaczem coś nie tak. Głośniki mogą trzeszczeć od zniekształcanego przez zasilacz zasilania.
    User removed account
    User removed account  
    Szaman7
    Level 25  
    Głośniki podłączone pod inny komputer/urządzenie pracują normalnie?
    jacoor
    Level 13  
    Zacznij właśnie od porady którą podaje Szaman7. Jeśli będą trzeszczeć nadal - kupić trzeba z kilka złotych spray konserwująco-czyszczący potencjometry. Bardzo skuteczny środek.
    Jeśli jest inaczej - do sprawdzenia zasilanie w PC.
    Szaman7
    Level 25  
    jacoor wrote:
    Jeśli będą trzeszczeć nadal - kupić trzeba z kilka złotych spray konserwująco-czyszczący potencjometry.

Albo sprawdzić kable (zwłaszcza przy minijack'u).

jacoor wrote:
    Jeśli jest inaczej - do sprawdzenia zasilanie w PC.

Albo do sprawdzenia sama karta dźwiękowa na płycie głównej. Możliwe, że poprzedni zasilacz właśnie uwalił dźwiękówkę.

Możliwości jest bimbalion i trzeba wyeliminować wszystko po kolei dochodząc do tego co jest uszkodzone.
    Piedro19b
    Level 9  
    pod innym urządzeniem (komputer, telefon) działa normalnie, zasilacz to Carbon atx 550w - P4B - PFC. Być może przy płycie głównej coś się schrzaniło.
    Szaman7
    Level 25  
    A sterowniki są na pewno pod win8?
    Jak dla mnie to jest coś z kartą dźwiękową.
    TyPeczek
    Level 23  
    A z telefonem to sprawdzałeś przy włączonym komputerze (tym feralnym)?
    Jak nie to sprawdź. Zasilanie oczywiście z listwy komputera.
    Piedro19b
    Level 9  
    głośniki mam cały czas podłączone w osobnym gniazdku, tzn. gniazdko jest podwójne, jeden - głośniki, drugie - listwa. Z telefonu wszystko ładnie brzmi. Sterowniki nowe były instalowane. Jeszcze taka uwaga, której wcześniej nie pisałem. Gdy np. chcę zagrać w grę BF3 to mi komputer się resetuje po kilku minutach gry. Nigdy wcześniej tak nie miałem.