Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 2 1.6 auto - Wymiana rozrzadu

28 Wrz 2013 14:43 4425 4
  • Poziom 8  
    Witam. Zamierzam wymienic pasek i napinacz oraz wszystkie uszczelki walow poniewaz bardzo cieknie i caly pasek jest morky. Rozebralem juz wszystko tylko nie potrafie ustalic dokladnej pozycjii walkow.(nie zdjalem jeszcze starego paska) . Krece walem korbowym, znaczki od zaplonu i korbowodu spotykaja sie, na skrzyni tez razem ze strzalka, natomiast walek rozrzadu ma znaczki na obu stronach, tzn od wewnetrznej strony znaczek zgadza sie z "obudowa" zaworow ale jest jeszcze znak od zewnetrznej strony kola zebatego ktory z niczym sie nie rowna? I pytanie jak odkrecic wszystkie kola zebate w celu wymiany uszczlek?(blokada walkow)
  • Poziom 15  
    Ustaw tak jak najdokładniej a następnie zrób np.białym lakierem swoje zaznaczenia.Oczywiście wcześniej oczyść powierzchnie benzyną. Ja tak robiłem i ustawienia się nie zmieniły.Dopiero po tych czynnościach zdejmowałem pasek.Każdy zdejmowany element oznacz położenie . Po wymianie przekręć ręcznie kilka razy wałem i po upewnieniu się ze tłoki nie spotykają się z zaworami -odpal.
  • Poziom 8  
    Ok, tyle juz zrobilem, wszystko zaznaczone ale jak odkrecic kola zebate w celu wymiany uszczelek?Rozumiem, trzeba je zablokowac tylko jak najlepiej zeby nic nie poprzestawiac?
  • Poziom 29  
    Zablokowac wałek rozrządu lub wał i kręcić śrubę w lewo .W tym silniku nie trzeba robić znaków ani białą ani czerwoną farbą ponieważ producent silnika zrobił to już w fabryce.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1264752.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1746466.html
    Zaniżacie poziom tego forum a autor wykazuje się lenistwem.
    Nie wiem czemu ANUBIS nie umieścił całego wątku w koszu.
  • Poziom 8  
    O ile mi wiadomo na forum pytamy o porade? Przeczytaj moze pierwszy post a dowiesz sie o co mi chodzi. Linki ktore podales czytalem i oznaczenia sa inne niz u mnie dlatego pytam,wiec nie lenistwo. O tym ze trzeba zablokowac to logicznie myslac kazdy wie, pytanie brzmi w jaki sposob zeby nic nie poprzestawiac.