Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lumia 610 wymiana lcd digitizer

turosia.93 28 Sep 2013 14:45 8112 18
    turosia.93
    Level 2  
    Cześć,
    Zakładam temat, ponieważ wymieniłam lcd z digitizerem w Nokii Lumia 610, ponieważ poprzedni mi pękł. Wymieniałam z instrukcją z filmu na yt. Wydawało by się, że po wymianie wszystko jest okej, bo dotyk działa, jednak.. nie do końca. Nie działają przyciski dotykowe cofania, startu i szukania na dole ekranu. Czy jest to dość oczywisty problem, gdzie wystarczy coś poprawić czy może bardziej skomplikowany?
    Dodam, że robiłam to pierwszy raz i nie jestem technologicznym mózgiem, tak więc proszę o wyrozumiałość i dość "proste" porady, bez skomplikowanych sformułowań dla wtajemniczonych :D
    Z góry dzięki wszystkim!
    elemen_th
    Level 29  
    Dotyk na reklamację wyślij, dostałeś wadliwy.
    turosia.93
    Level 2  
    Dzwoniłam do sklepu, od którego zakupiłam digitizer. Pan powiedział, że mam sprawdzić czy wszystko jest dobrze wpięte (sprawdzałam) oraz czy nie ma żadnych paproszków (sprawdzałam).. niestety wszystko jest jak należy i dalej nie działa.
    Teraz jeszcze sprawdziłam jak telefon zachowuje się w przypadku nawiązania połączenia i okazało się, że w trakcie nic mi się nie wyświetla.. ciemny ekran.
    A to już chyba poważniejszy problem?? czy to dalej może być sprawka wadliwego digitizera?
    elemen_th
    Level 29  
    Może być problem digitizera jak najbardziej.
    mindzia7
    Level 13  
    Co do zanikania ekranu podczas połączenia to kwestia czujnika zbliżeniowego. Musisz sprawdzić czy przełożyłaś wszystkie gumki ze starego dotyku ewentualnie czy w nowym nie ma naklejonej formy ochronnej.
    Co do działania dotyku to oryginał czy podróbka?
    Warto sprawdzić taśmę oraz złącze zarówno dotyku oraz telefonu może coś się uszkodziło podczas demontażu/montażu

Pozdrawiam
    sm233
    Level 38  
    Jeśli byłby to oryginał to byłaby w nim gumka od czujnika zbliżeniowego. Po drugie w tych zamiennikach najczęściej nie ma gąbki na ramce dotyku na której leży wyświetlacz, przez to zdarza się dziwne zachowanie dotyku. Nie wiem po co kupować chiński zamiennik jeśli różnica w cenie między podróbą i oryginałem jest niewielka. Oryginał zakłada się i po sprawie, a w zamienniku jak widać trzeba odesłać teraz i tylko strata czasu i pieniędzy.
    mindzia7
    Level 13  
    Dokładnie,najgorsze jest to że większość sprzedawców pisze,że sprzedaje oryginały albo o zgrozo same moduły naklejane na ramkę którą trzeba odkleić od starego dotyku nazywając to oryginałem!!!:-)
    Ktoś kto się nie zna kupuje takie badziewie,a potem napotyka same problemy i dodatkowe koszty bo oczywiście za przesyłkę zwrotną nikt nie zapłaci...
    W ogóle co do tłumaczeń sprzedawcy to już jest farsa bo choćby pod dotykiem było pół kilo piachu to i tak powinien działać...

Pozdrawiam
    elemen_th
    Level 29  
    mindzia7 wrote:
    Ktoś kto się nie zna kupuje takie badziewie,a potem napotyka same problemy i dodatkowe koszty bo oczywiście za przesyłkę zwrotną nikt nie zapłaci...
    Jak masz czas i pieniądze to możesz odzyskać pieniądze za wysyłki w obie strony i jeszcze sprzedawcy narobić koło d.... Sprzedaje chamsko podrabiany towar, pisze, że oryginał więc jest to ewidentne wprowadzanie w błąd klienta czyli niezgodność z umową, należy się zwrot kasy w obie strony.
    User removed account
    User removed account  
    .:aspire:.
    Level 23  
    sm233 wrote:
    Jeśli byłby to oryginał to byłaby w nim gumka od czujnika zbliżeniowego. Po drugie w tych zamiennikach najczęściej nie ma gąbki na ramce dotyku na której leży wyświetlacz

Oryginał występuje też bez gumki p-sensora.
    Co do dotyku to faktycznie może mieć wadliwy. Ewentualnie driver dotyku może być uszkodzony.
    mindzia7
    Level 13  
    Zdaje się,że proximity sensor,czyli czujnik zbliżeniowy

Pozdrawiam
    sm233
    Level 38  
    Mam dostęp do oryginałów z Nokii i w każdym jest gumka czujnika zbliżeniowego.
    mindzia7
    Level 13  
    Też mi się wydaje, że w każdym oryginale jest gumka
    .:aspire:.
    Level 23  
    Może od jakiegoś czasu dają ta gumkę ale jeszcze rok temu trzeba było ją przekładać.
    Oczywiście mowa od częściach oryginalnych.
    wolfhusky
    Level 11  
    Witajcie, chciałem się podpiąć pod temat. Tez wymieniłem dotyk razem z ramką. Poprzekładałem wszystko ze starej ramki, razem z gąbką bo nie było, tą z ramki żeby LCD nie stykał się bezpośrednio. Wszystko dobrze jest podpięte. Dotyk sprzedawany był jako oryginał. Wszystko niby działa, tylko brak podświetlenia klawiszy tych 3 o których tu była mowa na początku, działać działają ale nie podświetla. Nie wiem jak było przed uszkodzeniem starego dotyku bo gdy lumia trafiła w moje ręce klawisze już nie świeciły i dotyk nie działał - popękany był. Co może być przyczyną tego? Diody od podświetlenia są na płycie, tak więc chyba dotyk z ramką bardzo nie ma nic do tego, choć są na ramce blaszki i w tych miejscach koło diod na płycie wystają dwa styki...to mnie zastanawia jeszcze. Od czego one są? (zaznaczyłem na fotce o co mi chodzi, screen z filmu)

Dodano po 3 [godziny] 53 [minuty]:

Znalazłem trochę czasu i kolejny raz rozebrałem lumie. Zamieszczam fotkę - jest to porównanie dwóch ramek z dotykami .... mały test, bo okazało się że na płycie diody świecą czyli powinno być podświetlenie po wymianie tego kompletu...

Myślę, że na fotce wszystko widać ;-)
    Po rozbiórce starej ramki z dotykiem (niestety trzeba odklejać dotyk aby się do tego dostać) jest taki oto element, którego pewnie nie ma w nowym oryginalnym dotyku z ramką zakupionym na jednej z aukcji (to moje podejrzenia - sprawdzę to po otrzymaniu odpowiedzi na moją reklamację od sprzedającego) a zamiast tego jest zaślepka:

A oto część opisu z aukcji:

---OPIS PRZEDMIOTU---
    KOMPLETNY DOTYK DIGITIZER SZYBKA TAŚMA Z RAMKĄ
    DOTYK ABSOLUTNIE NOWY ORYGINALNY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
    DOTYK ZABEZPIECZONY FOLIĄ OBUSTRONNIE
    DOTYK DO SAMODZIELNEGO PRZEŁOŻENIA WYSTARCZY TYLKO WCISNĄĆ STYK
    NIE WYMAGA ŻADNEGO LUTOWANIA

Także, pokazuje jak to wszystko wygląda. Był to aby dotyk z ramką i nic więcej, wszystkie elementy nawet siatka pod głośniczkiem musiała być przełożona. "Kompletny" według sprzedającego...hmmm, daje dużo do myślenia.
    Ps. Już wiem po co była docięta taśma/klej w komplecie od dotyku. Właśnie chyba po to żeby ten element przełożyć i przykleić dotyk.
    Myślę, że ta informacja może się komuś przydać na przyszłość - nawet przed zakupem dotyku można zapytać o to sprzedającego. Pozdrawiam
    wolfhusky
    Level 11  
    Potwierdzam, że problemem w braku podświetlenia klawiszy w tym modelu telefonu był brak elementu o którym wyżej wspomniałem w ramce dotyku kupionym jako gotowy do montażu. Także przy zakupie dotyku z ramką warto na to zwrócić uwagę. Na płycie głównej podświetlenie działało. A jeśli już ktoś kupi taki zestaw gotowy do montażu i będzie chciał na własną rękę odklejać dotyk od ramki i przekładać ten element to niech bardzo uważa albo od razu odeśle go i zażąda zwrotu za zakup. Przy odklejaniu może pęknąć bardzo delikatnie dotyk co będzie mało widoczne lecz odczuwalne przy użytkowaniu. Nie w każdym punkcie reaguje ale działa. Pozdrawiam