Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna L1PH1 1.8 97r - Nie odpala - Pompa nie dostaje napięcia - "Zygzak&am

juszko 28 Wrz 2013 15:16 1830 1
  • #1 28 Wrz 2013 15:16
    juszko
    Poziom 9  

Witam
    Z racji tego że był już taki temat ale został zamknięty postanowiłem założyć nowy.
    Od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem samochodu. Zdarzało się że gasła w czasie jazdy ale po wciśnięciu pedału gazu odpalał.
    Czasami przy skręcie samochodu miałem wrażenie że coś na chwilę przerywa dopływ paliwa.
    Objawy:

- przy przekręceniu stacyjki zapala się "zygzag" + serw
    - pompa na krótko podpięta do aku kręci - normalnie nie
    - przekaźnik tyka

Próbowałem zewrzeć wyłącznik wypadkowy na krótko - nie pomogło.
    Bezpieczniki ok.
    Wczoraj nie chciał odpalić, dzisiaj rano odpalił ale po przejechaniu do miejsca docelowego i zgaszeniu ponownie problem występuje.
    Czy pompa paliwa ma jakiś czujnik? Około miesiąca temu samochód mi zgasł, akurat paliła mi się rezerwa i myślałem że może paliwo się skończyło. Poszedłem na stację, wlałem paliwo i problem znikł. Nie wiem czy to zbieg okolićżności czy też nie, ale paliły się te same kontrolki.
    Kolejnym razem zawołałem elektryka z komputerem który stwierdził że to szkoda jego czasu i moich pieniędzy i że komp nic nie wykaże i muszę znaleść powód dlaczego pompa nie dostaje napięcia. normalnie bomba, jakbym nie wiedział
    Wypinałem kostki w skrzynce kolo aku oraz wypinałem kompa i czyściłem wszystkie styki, oczyszczone masy koło aku.

POMOCY!

Pozdrawiam

EDIT!!!
    Jak wspomniałem wyżej przekaźnik tyka. Natomiast jeżeli wyjmę przekaźnik kontrolki znikają i "wygląda" że jest wszystko OK. Do przekaźnika idą 4 kabelki, 2 grube i 2 cienkie, po zwarciu 2 grubych pompa działa i pompuje! Dziwne jest to że sam przekaźnik tyka. Moje pytanie: Czy dwa cienkie odpowiadają za sterowanie przekaźnikiem i wina leży po stronie np kompa, czy mimo to że tyka to jest poprostu uszkodzony przekaźnik.

Według mnie jeżeli przekaźnik zaskakuje to znaczy że napięcie dochodzi i jeżeli na krótko działa to wina leży po stronie przekaźnika, ale czekam na opinie specjalistów!

Pozdrawiam

0 1
  • #2 28 Wrz 2013 16:36
    balonika3
    Poziom 36  

juszko napisał:
    mimo to że tyka to jest poprostu uszkodzony przekaźnik.
    Oczywiście, że tak może być. Chwyć za probówkę, albo podmień przekaźnik. I nie sprawdzaj go miernikiem, bo na mierniku będzie dobry.

0