Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

który laptop lepszy?? samsung czy msi

28 Wrz 2013 18:13 1878 6
  • Poziom 2  
    Witam

Znalazłem dwa laptopy o podobnej konfiguracji, proszę o opinię który będzie lepszy??

MSI:

Procesor Intel Core i5-3230M (2 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.20 GHz, 3 MB cache)
    Chipset Intel HM76 Express Chipset
    Pamięć RAM 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 16 GB
    Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 2/1
    Dysk twardy 750 GB SATA 7200 obr.
    Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer
    Typ ekranu Matowy, LED
    Przekątna ekranu 15,6"
    Nominalna rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD)
    Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 730M
    + Intel HD Graphics 4000
    Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna)

czy:

Samsung Ativ book 2
    Przekątna ekranu LCD 15,6 cali LED
    Nominalna rozdzielczość LCD 1366 x 768 pikseli
    Typ ekranu Błyszczący (glare)
    Procesor Intel Core i5
    Model Procesora i5-3230M (2x2.6GHz, 3 MB Cache)
    Wielkość pamięci RAM 8 GB
    Typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1600 MHz)
    Pojemność dysku twardego 750 GB
    Interfejs dysku twardego 5400 RPM
    Napęd optyczny DVD +/- RW DL
    Karta graficzna NVIDIA GeForce 710M z 2GB

Obydwa są w podobnej cenie 2350 zł

Pozdrawiam
    Piotr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Tylko jesli ma być do gier to FHD przy tym gpu
    -to raczej średni pomysł
    Jesli to jest cx61 -to też będzie dosyć głośno
  • Warunkowo odblokowany
    middy1983 napisał:
    Raczej MSI. Samsung od niedawna wziął się za laptopy i komputery. Nie miałem Samsunga jako PC i nie powinienem się pewnie wypowiadać lecz jeśli ich komputery (nie mają dobrej opinii w Necie) działają tak jak telefony i telewizory - to dziękuję za takiego kompa. Z tego co słyszałem to czyste składaki ale w tej kwestii niech wypowiedzą się Ci którzy Samsunga znają. MSI powstało na Tajwanie w 1986r. Mają sporą praktykę i wbrew pozorom robią dobre płyty główne. Na dodatek MSI ma dysk 7200rpm i matrycę w Full HD a to dzisiaj ważne.

Może i Samsung od niedawna (kilka lat) produkuje laptopy ale to dobra firma.
    Ma dobry serwis i nie olewa klienta. Sprzęt też jest dobrze wykonany.
    Posiadam Netbooka i telewizor tej firmy i polecam. MSI też jest dobrą i starą firmą.
  • Poziom 2  
    dodam, że gier na nim nie będzie. Będę go głównie używał do programów graficznych rastrowych i wektorowych oraz programów hafciarskich. Tak żeby przedstawić klientowi jakiś projekt na miejscu.

Samsung jest chyba trochę lżejszy??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    middy1983 napisał:
    Nie miałem Samsunga jako PC. Mieli znajomi. Wieczne problemy. Na szczęście na gwarancji jeszcze ale do Samsunga już nie wrócili. Narzekali na: plamy na matrycach; ciemny obraz w porównaniu z innymi lapkami; nadmierne grzanie się; awarie matryc (pionowe linie). Jeśli chodzi o telefony to miałem kilka Samsungów i narzekałem na zasięg. Tam gdzie inne jeszcze działały - Samsung już nie! Telewizor Samsunga na gwarancji psuł mi się trzy razy. Po gwarancji padł całkowicie. Płyty główne MSI mam do dziś! Działają z Celeronem 766 :-). Mają kupę lat i nic się nie dzieje! Naprawdę dobra firma. BIOSy AWARDA też są ok! Nie są tak okrojone jak AMI czy Phoenixy. Nie wiem... Każdy ma inne doświadczenie. Mnie dobiła pralka Samsunga nerwowo! Po niej telewizor a na koniec gwoździa dobiły jeszcze telefony. Z komputerem już nie ryzykowałem. Wybrałem HP i pomimo tego iż dobijam go na warsztacie od 4 do 20 codziennie od 2007roku - działa! Działa jak nowy dlatego dostał ostatnio nowego proca, trochę ramu i SSD.

1. Masz jakieś życie poza spaniem?
    2. Hp z tego okresu bardzo się grzały.
    3. Podaj model laptopa bo chyba bardzo przepłaciłeś za tę modernizacje.