Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L - Programowanie jedynego kluczyka

kadath 28 Wrz 2013 18:43 10521 4
  • #1 28 Wrz 2013 18:43
    kadath
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Mam jeden tylko kluczyk do mojego auta - Audi A3 8L z 99 r. - oraz plastikowy kluczyk serwisowy. Padły mi w tymże kluczyku baterie i zakupiłem nowe, niestety jednak klucz przestał otwierać zamek centralny zdalnie, co jest zrozumiałe. Tu pojawia się problem: nie jestem w stanie normalnie przeprogramować kluczyka bowiem zamek w drzwiach kierowcy jest trwale uszkodzony (zlodzieje...). Oto, czego do tej pory próbowałem:

1. Przeprogramowanie kluczyka przy użyciu normalnej procedury, zamykając/otwierając centralny zamek przez klapę bagażnika - bez powodzenia

2. Podłączyłem się przez VAG i przy użyciu aplikacji Polski VAG 4.9 sprawdziłem błędy w module Zamek Centralny: znalazłem 955 oraz 956 (przekroczona próba adaptacji dla kluczyka nr 1 oraz nr 2); po skasowaniu błedów i naciśnięciu któregokolwiek z przycisków na kluczyku - błąd nr 956 (kluczyk nr 2) powraca

3. Posiłkując się tematami z forum VW i innych, w VAG przeszedlem do Zamek Centralny -> Adaptacja i próbowałem odczytać wartość kanału 1 lub 21 (w których mogłaby znajdować się ilość aktualnie zakodowanych kluczyków): oba kanały były niedostępne

4. Idąc za inną odpowiedzią w tym samym temacie, w VAG Zamek Centralny odczytałem blok danych numer 3, w drugim polu pojawiło się 0011, co podobno sugeruje, iż zakodowane są dwa kluczyki. Próbowałem otworzyć centralny przez klapę a następnie naciskać przycisk "Otwórz" na kluczyku jeden bądź dwa razy (programować go jako pierwszy lub drugi kluczyk), jednak bez powodzenia. Tematy na forach wspominają o tym, że w stacyjce powinien być już działający kluczyk, niestety robiłem to na wyłączonym zapłonie i bez kluczyka bo mam tylko jeden (VAG dzialał bez problemu).

We wspomnianym bloku numer 3 VAG Zamek Centralny wykrywane są naciśnięcia przycisków na kluczyku: naciśnięcie przycisku "Otwórz" generuje 1 na czwartym bicie w czwartym polu, "Zamknij" generuje 1 na trzecim bicie w czwartym polu, tak jak na rysunku poniżej:

Audi A3 8L - Programowanie jedynego kluczyka

Fakt, że akcje kluczyka są wykrywane daje mi jeszcze jakąś nadzieję, że da się coś z tym zrobić bez generowania dużych kosztów. Byłbym niesamowicie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

0 4
  • #3 28 Wrz 2013 20:12
    kadath
    Poziom 2  

Bedzie jakas roznica w porownaniu z Polskim VAGiem? Na tej stronie sa dwie metody, probowalem tej pierwszej i ani kanal 1 ani 21 nie byl dostepny i nie dalo sie go odczytac. W drugiej metodzie tak jak opisywalem: wykrywa nacisniecia przyciskow, ale robie to bez wlaczonego zaplonu i przez klape a nie drzwi kierowcy, kluczyk sie nie programuje.

Moze chodzi o cos z tym bledem 956, mowi ze przekroczona ilosc prob adaptacji i dlatego? (Strzelam na slepo calkowicie....)

0
  • #4 29 Wrz 2013 10:35
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

W tym audi można piloty zaprogramować bez użycia komputera.

1
  • #5 29 Wrz 2013 12:21
    kadath
    Poziom 2  

szogun0 napisał:
    W tym audi można piloty zaprogramować bez użycia komputera.

Tak jak pisalem zamek w drzwiach od strony kierowcy jest nieuzywalny wiec standardowa metoda programowania chyba nie wchodzi w gre? Czy moze jest jakis sposob?

0
  Szukaj w 5mln produktów