Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L - Programowanie jedynego kluczyka

28 Wrz 2013 18:43 12657 4
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie,

  Mam jeden tylko kluczyk do mojego auta - Audi A3 8L z 99 r. - oraz plastikowy kluczyk serwisowy. Padły mi w tymże kluczyku baterie i zakupiłem nowe, niestety jednak klucz przestał otwierać zamek centralny zdalnie, co jest zrozumiałe. Tu pojawia się problem: nie jestem w stanie normalnie przeprogramować kluczyka bowiem zamek w drzwiach kierowcy jest trwale uszkodzony (zlodzieje...). Oto, czego do tej pory próbowałem:

  1. Przeprogramowanie kluczyka przy użyciu normalnej procedury, zamykając/otwierając centralny zamek przez klapę bagażnika - bez powodzenia

  2. Podłączyłem się przez VAG i przy użyciu aplikacji Polski VAG 4.9 sprawdziłem błędy w module Zamek Centralny: znalazłem 955 oraz 956 (przekroczona próba adaptacji dla kluczyka nr 1 oraz nr 2); po skasowaniu błedów i naciśnięciu któregokolwiek z przycisków na kluczyku - błąd nr 956 (kluczyk nr 2) powraca

  3. Posiłkując się tematami z forum VW i innych, w VAG przeszedlem do Zamek Centralny -> Adaptacja i próbowałem odczytać wartość kanału 1 lub 21 (w których mogłaby znajdować się ilość aktualnie zakodowanych kluczyków): oba kanały były niedostępne

  4. Idąc za inną odpowiedzią w tym samym temacie, w VAG Zamek Centralny odczytałem blok danych numer 3, w drugim polu pojawiło się 0011, co podobno sugeruje, iż zakodowane są dwa kluczyki. Próbowałem otworzyć centralny przez klapę a następnie naciskać przycisk "Otwórz" na kluczyku jeden bądź dwa razy (programować go jako pierwszy lub drugi kluczyk), jednak bez powodzenia. Tematy na forach wspominają o tym, że w stacyjce powinien być już działający kluczyk, niestety robiłem to na wyłączonym zapłonie i bez kluczyka bo mam tylko jeden (VAG dzialał bez problemu).

  We wspomnianym bloku numer 3 VAG Zamek Centralny wykrywane są naciśnięcia przycisków na kluczyku: naciśnięcie przycisku "Otwórz" generuje 1 na czwartym bicie w czwartym polu, "Zamknij" generuje 1 na trzecim bicie w czwartym polu, tak jak na rysunku poniżej:

  Audi A3 8L - Programowanie jedynego kluczyka

  Fakt, że akcje kluczyka są wykrywane daje mi jeszcze jakąś nadzieję, że da się coś z tym zrobić bez generowania dużych kosztów. Byłbym niesamowicie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 • Poziom 2  
  Bedzie jakas roznica w porownaniu z Polskim VAGiem? Na tej stronie sa dwie metody, probowalem tej pierwszej i ani kanal 1 ani 21 nie byl dostepny i nie dalo sie go odczytac. W drugiej metodzie tak jak opisywalem: wykrywa nacisniecia przyciskow, ale robie to bez wlaczonego zaplonu i przez klape a nie drzwi kierowcy, kluczyk sie nie programuje.

  Moze chodzi o cos z tym bledem 956, mowi ze przekroczona ilosc prob adaptacji i dlatego? (Strzelam na slepo calkowicie....)
 • Specjalista grupy V.A.G.
  W tym audi można piloty zaprogramować bez użycia komputera.
 • Poziom 2  
  szogun0 napisał:
  W tym audi można piloty zaprogramować bez użycia komputera.


  Tak jak pisalem zamek w drzwiach od strony kierowcy jest nieuzywalny wiec standardowa metoda programowania chyba nie wchodzi w gre? Czy moze jest jakis sposob?