Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RSH5STTS - śmierdzi rozkładem, deodorizer

28 Wrz 2013 19:05 4392 4
 • Poziom 10  
  Witam, kilka dni temu sama rozmroziła sie lodówka side by side Samsung RSH5STTS. Zamrażalnik +15, lodówka +10. Po odłączeniu od zasilania i ponownym włączeniu działa poprawnie. W skutek rozmrożenia pozostał fetor. Czyściłem oba parowniki , pokrywy parowników (wypełnione styropianem) wnętrze lodówki, pojemnik z tyłu na skropliny. Octem, sodom, środkiem do mycia lodówek, myjką parową. Smród nadal . Ma ktoś pomysł jak się go pozbyć czy może jakaś inna przyczyna. Cały czas na wyświetlaczu widnieje napis "deodorizer". Nie pamiętam czy wcześniej cały czas się wyświetlał. Dodatkowo przekłamuje wyświetlacz temperatury na panelu drzwi. Wskazuje -14 a jest 0 stopni. Agregat gorący. Po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu agregat nie startuje. Po kilkudziesięciominutowej przerwie włacza się i szybko nagrzewa. Jakieś sugestie?
 • Poziom 9  
  Witam, czy udało Ci się jakoś zlikwidować ten okropny zapach?
 • Poziom 9  
  Niestety w moim przypadku nie jest tak łatwo. Pojemnik na skraplającą się wodę został całkowicie wymyty i zdezynfekowany i już nie śmierdzi natomiast odór wydobywa się z dolnego zamrażalnika, osłona skraplacza(prawdopodobnie) została zdjęta i fetor nadal się wydobywa. Zamrażalnik został wymyty octem, sodą, cytryną spłukany wrzącą wodą kilkukrotnie oraz wietrzony przez już 4 dni i nadal mam tan brzydki zapach, nadmienię iż przez okres wakacji 10 dni, lodówka( a w szczególności zamrażalnik z mięsem i innymi rzeczami) była bez prądu i stąd ten okropny zapach.
  Macie jakąś rade jeszcze?
 • Poziom 9  
  Siema, udało nam się usunąć nieprzyjemny zapach. Lodówka została wyczyszczona domestosem rozcieńczonym w wrzącej wodzie i pozostawione na 30 min i umyte wodą z płynem do naczyń. Odkręcone zostały wszystkie elementy plastikowe i wyczyszczone jak i zbiornik na skraplającą się wodę pod lodówka. Następnie do lodówki został umieszczone na 2 dni pomarańcze przekrojone z cynamonem i to pomogło. Pachnie jeszcze cynamonem trochę ale to powoli mija.