Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A100-785 - system Vista nie uruchamia się, czarny ekran

dominikzw 28 Wrz 2013 21:38 7875 16
  • #1 28 Wrz 2013 21:38
    dominikzw
    Poziom 17  

Witam
    Mam komputer znajomej (laptop Toshiba) który nie chce się uruchomić.
    System operacyjny jaki na nim jest to Vista Home Basic. Problem objawia się czarnym ekranem w momencie wczytywania systemu (nic nie było instalowane, po prostu od razu czarny ekran przy starcie się pojawił)
    Próbowałem uruchomić w trybie awaryjnym nic nie dało
    Próbowałem uruchomić ostatnią dobrą konfiguracje też nic nie dało.
    POprzez F8 wybieram Napraw komputer. Usługa uruchamia się (wcześniej nie chciała ale zrobiłem chkdsk z płyty hirens boot) i daje mi do wyboru następujące opcje:
    1.Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania
    2. Przywracanie systemu
    3. Windows Complete PC Restore
    4. Narzędzie diagnostyczne pamięci systemu Windows
    5 Wiersz polecenia
    6. Przywracanie systemu operacyjnego Windows

Wybrałem 1. Wyszukuje problem, ale nic nie znalazł.
    Wybrałem 2. Nie utworzono punktów przywracania na dysku systemowych komputera.
    3 nie wybrałem bo nie mam płyt z kopiami
    Wybrałem 4. Nic nie wykrył
    6 nie wybrałem bo nie posiadam płyty DVD Product Recovery.

Czy ktoś miałby pomysł jak naprawić system??

dziękuje za pomoc

Toshiba Satellite A100-785

0 16
  • #2 29 Wrz 2013 01:20
    mobius121
    Poziom 17  

Recovery powinno być na laptopie i startować automatycznie o ile dysk nie był kasowany do czysta. proszę wcisnąć recovery w opcjach i zobaczyć co się stanie, ewentualnie zrobić u kogoś kto ma Vistę płytę awaryjną i ją użyć jako dysku startowego

0
  • #3 29 Wrz 2013 11:55
    dominikzw
    Poziom 17  

W opcjach jak startuje komputer nie ma do wyboru recovery, na klawiaturze też nie ma dodatkowego przycisku jest Toshiba Satellite A100-785. Tak się zastanawiam czy nie jest to przypadkiem jakiś wirus..
    Znalazłem coś takiego http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-naprawia-czarny-ekran-smierci,News,15906.html. Tylko nie mogę dostać się w ogóle do pulpity jak się system uruchamia, żeby móc zainstalować tę aktualizacje, a inne sposoby nie są mi znane. System uruchomiłem z Hirens Boot CD.

Jak się uruchomi komputer i się pojawi czarny ekran z kursor myszy, próbuje wcisnąć shift+ctr+esc ale niestety nie działa. Kursor myszy jest aktywny i działa. W awaryjnym ten sam efekt jest.

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Zrobiłem skan programem Malvarebytes nic nie wykrył. Moim zdaniem to coś z rozdzielczością. Ponieważ komputer uruchamia się normalnie, wczytuje system (przesuwa się pasek) dopiero jak ma wczytać pulpit przez ułamek sekundy na ekranie pojawia się paski które znikają i robi się czarny ekran z kursorem myszy. Próbowałem z trybie awaryjnym uruchomić ale efekt jest taki sam, próbowałem też uruchomić w niskiej rozdzielności ale tak samo czarny ekran jedynie kursor myszy jest większy.
    Jednak gdy uruchamiam windows z płyty hirens boot z ekranem nie ma żadnego problemu

0
  • #4 29 Wrz 2013 13:50
    mobius121
    Poziom 17  

Przecież pisałem - płyta awaryjna lub instalacyjna Visty i powinno pomóc.
    Czy w bios można wejść ?

0
  • #5 29 Wrz 2013 15:31
    dominikzw
    Poziom 17  

W bios można wejść, mogę wejść f8 (wybór trybu uruchomienia). Płyty awaryjnej nie mam, jak zdobędę płytę instalacyjną Vista co potem???

Dodano po 22 [minuty]:

Płyty awaryjnej nie zrobię u nikogo bo nikt nie ma Visty, mogę mieć płytę instalacyjną Vista. Jak będę miał uruchomić z trybu F8 naprawianie i potem jaką opcje?

Dodano po 14 [minuty]:

Czy jak wybiorę którąś opcję z płytą instalacyjną Vista to stracone zostaną jakieś dane, programy?

Dodano po 12 [minuty]:

Jeśli mam wybrać opcje 6. Przywracanie systemu operacyjnego Windows to jest komunikat
    Przy reinstalacji systemu operacyjnego Windows zostanie sformatowany dysk twardy i wszystkie dane na nim zostaną utracone.

Takie rozwiązanie nie wchodzi w tym przypadku w ogóle w grę.

1
  • #6 29 Wrz 2013 23:08
    mobius121
    Poziom 17  

Przy reinstalacji stracisz pewne dane, więc masz wybrać opcję naprawy systemu. Przy recovery też tracisz dane więc się nie przejmuj jego brakiem. Możesz zrobić inaczej - zależy o jakich danych mówimy, wyjąć dysk, podpiąć przez Usb do innego kompa i skopiować dane. Potem już bez znaczenia, system od nowa i tyle. Druga wersja - inny dysk do lapka, nagrać vistę, zrobić płytę ratunkową, stary dysk do lapka i uruchomić z płyty awaryjnej. Czy ten model ma kartę grafiki mobilną ? Bo miałem już przypadek że karta robiła szopki, spróbuj podłączyć zewnętrzny monitor - nie wiem jaki masz klawisz ale jakiś przełącza na zewnętrzny

1
  • #7 29 Wrz 2013 23:30
    dominikzw
    Poziom 17  

Spróbuje z monitorem, jak uda mi się przełączyć obraz na monitor to co wtedy zrobić??

Dodano po 15 [minuty]:

Przełączę i będę miał też czarny ekran z kursorem myszy i co wtedy?

0
  • #8 30 Wrz 2013 07:43
    dominikzw
    Poziom 17  

Podłączyłem laptop pod inny monitor, widok przerzucił się na monitor ale... Obraz na tym monitorze jest od momentu uruchomienia komputera do momentu uruchomienia pulpitu, wszystko jest pięknie wczytuje systemu (przesuwa się pasek wczytywania systemu) i nagle obraz z monitora znika i przełacza się sam na laptopa i wracamy do punktu wyjścia czarny ekran i kursor myszy. Próby ponownego przełączenia na monitor drugi przez klawisze funkcyjne nic nie dają.

0
  • #9 30 Wrz 2013 16:54
    mobius121
    Poziom 17  

Wygląda to na kłopoty z grafiką a nie systemem. Podłącz dysk pod innego lapka lub użyj innego dysku to się coś wyjaśni - sorki nie mam go na stole więc ciężko coś zrobić. Próbowałeś w biosie załadować optymalne ustawienia lub zrobić reset biosu ?

0
  • #10 30 Wrz 2013 16:59
    dominikzw
    Poziom 17  

Znam już przyczyne, użytkownik zainstalował kilka rodzai antywirusa (nie usuwając poprzednich) i system zwariował. Format c:

0
  • #11 01 Paź 2013 02:19
    mobius121
    Poziom 17  

Nie bardzo to widzę , ale to twoja decyzja. Po to właśnie jest awaryjne odpalenie Windows - żeby pozbyć się problemu z różnymi programami. Natomiast ty twierdzisz że w awaryjnym jest to samo.

0
  • #12 01 Paź 2013 10:57
    dominikzw
    Poziom 17  

Zrobiłem jeszcze smart dysku okazało się że jest uszkodzony

0
  • #13 01 Paź 2013 11:02
    mobius121
    Poziom 17  

No to niewiele można poradzić , kup nowy i tyle, a dane spróbuj odzyskać przez usb

0
  • #14 23 Paź 2013 11:08
    Katarzynaaa
    Poziom 1  

Witam,

Ja mam problem przy punkcie 6. Przywracanie systemu operacyjnego Windows.
    Pojawia się wtedy komunikat "Przy reinstalacji systemu operacyjnego Windows zostanie sformatowany dysk twardy i wszystkie dane na nim zostaną utracone". Klikam OK, ale nic się nie dzieje. Jak mogę uruchomić tę opcję? Pytam oczywiście jako kompletny laik i będę wdzięczna za podpowiedź...

0
  • #15 25 Paź 2013 01:02
    mobius121
    Poziom 17  

Witam, dlaczego przywracasz system- nie można go naprawić ? Czego używasz do reinstalacji ( płyta recovery , dysk wewnętrzny, inny nośnik )

0
  • #16 19 Mar 2014 15:43
    luqass
    Poziom 8  

Witam kolego.

Czy rozwiazales problem z tym komputerem w koncu ?

Ja mam to samo tylko, ze z Toshiba Satellite 45t A4200
    nowszy komputer... i nie wiem jak sie do tego wogole zabrac...
    wyswietla napis toshiba przy ladowaniu, a potem dokladnie tak samo - czarny ekran z kursorem...
    tylko w moim kompie nie ma juz nawet stacji CD, takze plyty instalacyjnej ani nic nie posiadam...
    Czy wiesz moze jak sobie z tym poradzic?

0
  • #17 19 Mar 2014 19:36
    dominikzw
    Poziom 17  

rozwiązanie było drastyczne, konieczność zakupu nowego dysku twardego bo był uszkodzony, wszystkie dane poleciały bo nie była robiona kopia bezpieczeństwa. Jeśli nie masz cd to jedyne rozwiązanie przez usb uruchomić jakiś system np. hirensa tam sprawdź dysk czy nie jest uszkodzony.

0