Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy egzamin zawodowy dla Technika Informatyka z kwalifikacji E.12 -pytań kilka.

28 Wrz 2013 23:19 9060 12
  • Poziom 7  
    Witam. Obecnie prowadzę przygotowania do nowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji zawodowej E.12. Nabyłam książkę, z której zamierzam przerobić wszystkie jej działały pt. "Kwalifikacja E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk" z wyd. Helion. Jednak szukam innego źródła, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy polecilibyście strony z zakresem materiału dla tej kwalifikacji. Chętnie też poczytam Wasze skuteczne metody nauki do części teoretycznej z E.12, ponieważ jej zakres do pochłonięcia jest niemały. Hm, po prostu nie wiem, od czego zacząć, a bardzo mi zależy na wchłonięciu najważniejszych informacji z ominięciem tych niepotrzebnych, by teoria została zaliczona. Z góry dzięki.
  • Poziom 21  
    Jestem ciekawy jak będzie wyglądał nowy egzamin skoro za rok będę go musiał zdawać :D
  • Poziom 15  
    Wg mnie ten egzamin z kwalifikacji e 12 będzie bajecznie łatwy gorzej z e 13 ja mam egzamin już w kwietniu (z e13 10stycźnia :-/) ogólnie jak nie masz wiedzy podstawowej to zacznij czytać czasopisma komputerowe przeglądaj wikipedię no i książka z heliony ,wg mnie ta książka zawiera niezbędne minimum no ale bez wsparcia z zewnątrz może być krucho.
  • Poziom 36  
    :) :) dobre haha "no bez wsparcia z zewnątrz może być krucho''.:) :)

Egzamin zewnętrzny 312[01] Praktyka i problem informatyczny, przychodzi Pan z OKE i godzina zero dostaje się arkusz wyciągany z zalakowanej foli, komenda -wszystko jasne to czas Start. Opisałeś problem na 67% zdany masz potwierdzenie, aby napisać tylko jak tu ugryźć problem co napisać metoda jest prosta oprócz wiedzy trzeba się kierować logiką *)
  • Poziom 10  
    Witam, my przygotowujemy do tego egzaminu zarówno praktycznie jak i teoretycznie
    kontakt do mnie to kursy(malpa)serwer1306864.home.pl
  • Poziom 36  
    Sefrenity powiem Ci jedno ze swojego doświadczenia, że miałem kontakt z osobą, która pracowała już jako informatyk i się znała na branży IT. Egzamin Teoretyczny zdała bardzo wysoko, a nie zadała egzaminu praktycznego, czyli za pierwszym podejściem nie otrzymała potwierdzenia ZAWODOWEGO. W dalszym etapie podjęła Wyższe studia na wydziale informatycznym i ma inż. Starając się o prace jako informatyk nikt nie pytał, czy ma np: potwierdzenie zawodowe technik informatyk. W obecnych czasach na stanowisku informatyka liczą się studia wyższe inż. informatyk. Skup się na zdaniu i to z jak najlepszym wynikiem ---- matury 2014r bo to priorytet przyjęcia na uczelnie wyższe techniczne , gdzie uczelnie wyższe mają swoje zasady i kryteria przyjęć itd.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kiss39 ty mylisz stary egzamin 312[01] z nowym egzaminem E12, E13 i eE 14 z 351203.
    To że ktoś jest wybitnym "informatykiem" nie oznacza że bez gruntownego przygotowania zda egzamin praktyczny.
    Potrafisz właściwie zdefiniować temat pracy egzaminacyjnej?
    Jeśli nie to masz już 3 lub 4 punkty w plecy.
    2. Wypiszesz założenia dotyczące tej pracy egzaminacyjnej? Nie to kolejne 12 punktów mniej....
    itd.
    Aby zdać należy uzyskać minimum 75 punktów ze 100.
    A zabawa polega na umiejętności czytania ze zrozumieniem i minimum logicznego myślenia.
    Wszystko jest zapisane w arkuszu egzamin. trzeba czytać masz na to 20 minut (20 minut na zaznajomienie się z arkuszem iplus 240 minut na zrealizoawanie projektu realizacji prac - tylko co to jest ten projekt? naprawa komputera? NIE!).
  • Poziom 36  
    CTsat czytam...
    -- to jest dokładnie to samo co mnie czekało na egzaminie zewnętrznym 312[01] z tym, że teraz OKE doszła do wniosku, że ludzie czytają poprzednie "pozytywne trafne " rozwiązania i powielają schematy itd. - nie myślą przy tym jak rozwiązać problem, usterkę samemu, a przepisują wnioski z "poprzednich prac egzaminacyjnych"np: konkretna usterka, problem, więc OKE zmieniła trochę schemat, nazwy , aby utrudnić czytającym poprzednie rozwiązywanie egzaminów praktycznych z informatyki.

CTsat to jest to samo trzeba było przyjąć strategię i samemu rozwiązać dany problem, aby uzyskać pozytywny wynik.

wiem jak było bo zdawałem i mam :)
    Nowy egzamin zawodowy dla Technika Informatyka z kwalifikacji E.12 -pytań kilka.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zmieniła się mój drogi podstawa programowa, a w związku z tym i treści programowe.
    Nikt już nie uczy np. na systemach operacyjnych i sieciach komputerowych czym jest plik katalog skrót... tło pulpitu czy wygaszacz ekranowy. Dodatkowo rozdzielono Systemy operacyjne (po części kwalifikacje E12 i E13) od sieci komputerowych (E13) gdzie treści rozrosły się nieporównywalnie od starej podstawy programowej.
    Egzamin ma za zadanie zweryfikować twoją wiedzę w zakresie właśnie tych treści.
    Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to co chcesz zdać. Co do starego egzaminu 312[01] weź dowolny inny arkusz egzaminacyjny "starego" egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe innego dowolnego zawodu i zobacz że w 99% jet to PROJEKT REALIZACJI PRAC PROWADZĄCYCH..." Mało jest w punktach określone co i gdzie musi zostać ujęte. Ciekawe czy poinformowano cię jak właściwie udokumentować swoją pracę w IV i V punkcie. Ja widziałem w życiu już wiele dyplomów, pierwsze na co zwracam uwaę to zdobyte punkty. Masz z teorii 50/50 a z praktyki 100/100?
  • Poziom 36  
    CTsat Porozmawiaj z kimś kto zdawał egzamin lub egzaminuje lub popytaj nauczycieli informatyki jakie maja opinie o egzaminie -jaki jest poziom !!!

CTsat napisał:
    Ja widziałem w życiu już wiele dyplomów, pierwsze na co zwracam uwaę to zdobyte punkty. Masz z teorii 50/50 a z praktyki 100/100?

"50/50 aż praktyki 100/100 "z tego co czytałem to takie wysokie wyniki mogą dostawać z automatu laureaci szkół średnich biorących udział w olimpiadach wojewódzkich i krajowych z informatyki za uzyskanie pierwszego miejsca.

Potwierdzenie egzaminu jest wysoko oceniane i przez samych nauczycieli INformatyki i nie musi to być 100/100 .
  • Poziom 1  
    Osoby przygotowujące się do nowego egzaminu mogą skorzystać ze strony kwalifikacjewzawodzie.pl
    Znajdziecie tam testy nie tylko dla Technika Informatyka.
  • Poziom 10  
    Praktyka z 12 jakoś idzie gorzej z teorią. Możecie polecić jakąś dobra książkę do e12, 13 i 14.