Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA4580A510 - Nie działa płukanie, wirowanie i odpompowanie wody

malina1974 29 Wrz 2013 09:48 2793 2
  • #1 29 Wrz 2013 09:48
    malina1974
    Poziom 9  

Witam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.

Mam problem. W mojej starej pralce Amica PA4580A510 coś się pochrzaniło. Włączam program prania i pralka działa - pobiera wodę, podgrzewa ją i pranie się kręci - ale nie działa opcja płukania, wirowania i odpompowania wody. Nawet jak ustawiam po praniu samą opcję odpompowania to nic nie działa. Po wyciągnięciu prania na dnie bębna jest brudna woda, którą muszę wybierać ręcznie. Nadmienię jeszcze, że na początku prania pralka też nie chciała się załączyć ale lekko ją "stuknąłem" dłonią między przyciskami i programatorem i pralka ruszyła. Co to może być?A może gdzieś kamień coś zatkał i wystarczy nastawić "gorący" program i dodać ocet aby to przeczyścić? Nadmienię, że miałem podobny problem z pralką Candy - też woda stała po praniu - ale okazało, że w filtrze była skarpeta oraz w pralce Electrolux - nie chciała wirować - w niej napchałem za dużo prania i wystarczyło wypuścić wodę i kilka rzeczy wyjąć i znów ruszyła. Druga opcja chyba odpada bo włożyłem na próbę tylko dwa niewielkie ręczniki po ostatnich problemach. I mam jeszcze jedno pytanie - gdzie w pralce Amica PA4580A510 jest ten wyjmowany filtr do czyszczenia?Normalnie powinien być z przodu, na dole po prawej ale tu jest tylko blacha na całej długości pralki:-(

Z góry dziękuje za pomoc i pomysły się mogło stać.

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Wrz 2013 12:01
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Gru 2013 11:02
    malina1974
    Poziom 9  

Zgodnie z zaleceniami oczyściłem filtr i pompę - w środku znalazłem szpilkę od włosów na której osadzał się szlam i dlatego wszystko padło. Dziękuje za pomoc.

0