Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogólnopolski Festiwal Robotów „CybAiRBot 2005&

gacore 15 Mar 2005 20:49 1290 1
 • #1
  gacore
  Automation specialist
  16 kwietnia 2005 r. na Politechnice Poznańskiej odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Robotów „CybAiRBot 2005” połączony z „II Ogólnopolskimi Zawodami SUMO Robotów”.
  Organizatorem imprezy jest Koło Naukowe Automatyki i Robotyki Instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej Politechniki Poznańskiej.
  Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja techniki w dziedzinie robotyki i automatyki. Poprzez pokazy, konkursy, dyskusje oraz dobrą zabawę organizator imprezy chce zainteresować młodych ludzi naukami ścisłymi i techniką. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów między wybitnymi studentami i przedstawicielami przemysłu. Program Festiwalu Robotów obejmuje m.in. pokazy i demonstracje interaktywne robotów przemysłowych i akademickich, konkursy robotów amatorskich, prezentacje firm działających w branży robotyki. Firmy Volkswagen-Poznań oraz Philips Lighting Poland ufundowały bardzo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w studenckich konkursach robotów.

  Zorganizowane przez Koło w 2004 roku „I Ogólnopolskie Zawody SUMO Robotów” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zawodników, publiczności i mediów. Bezpośrednią transmisję konkursu można było oglądać na całym świecie poprzez sieć Internet. Reportaże z zawodów transmitowała także Telewizja Polska oraz wiele ogólnopolskich stacji radiowych.
  Źródło: www.automayka.pl oraz www.sumo.put.poznan.pl
 • #2
  Ganz
  Level 17  
  Proszę zajrzeć do mojego ogłoszenia "Jeśli zbudowałeś już kiedyś jakiegoś robota to...". Tam mówimy już o tym od dawna :-) . Proponuję nie rozdrabniać wątku na dwa tematy.