Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modem Cisco EPC3008 - Dość częste rozłączanie internetu po wymianie modemu

fmgracz 29 Wrz 2013 12:37 2652 2
  • #1 29 Wrz 2013 12:37
    fmgracz
    Poziom 10  

Witam. Problem pojawił się po wymianie modemu, którą zarządził lokalny dostawca internetu. Mam internet kablowy i modem Cisco EPC3008. Gdy internet zanika świecą się wszystkie lampki: POWER, DS, US, ONLINE, LINK. Teraz gdy działa i wszystko jest dobrze lampka LINK mruga. Ostatnio przeniosłem się też z Windowsa na UBUNTU 12.10. Później nastąpiła wymiana modemu. Ten zanik internetu występuje raz dziennie, czasami co 2 dni. Wcześniej takie problemy zdarzały się raz na pół roku. Zauważyłem, że często, gdy zostawiam komputer włączony i przychodzę po kilkunastu minutach, ekran jest w stanie uśpienia, a internetu już nie ma. Po ponownym uruchomieniu komputera, internetu nie ma dalej. Pomaga dopiero wyłączenie komputera, listwy i włączenie od nowa. Nie wiem, czy to ma jakiś związek? Może to Ubuntu po dłuższej nieaktywności wyłącza także internet? Ale wszystkie lampki na modemie się świecą. Z drugiej strony, nie jest to reguła, bo kilka razy internet zgasł mi też w czasie pracy. Proszę o poradę ;)

0 2
  • CControls
  • CControls
  • #3 30 Wrz 2013 23:43
    fmgracz
    Poziom 10  

Poczytałem i chyba zrobię wkrótce formata i instalacja Ubuntu od nowa ;)

0