Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia lumia 920 czy Sony Xperia Sp.

29 Wrz 2013 13:53 5763 26
  • Poziom 2  
    Witam.
    Stoję przed wyborem zakupu Noki Lumi 920 i Sony Xperi Sp. Mam od dłuższego czasu androida aktualnie na motorlii motolux. Przyznam szczerze, że trochę mi się już przejadł ten system. Kusi mnie coś nowego. Nie powiem, że nie było problemów z androidem, co jest zapewne kwestią wielu rzeczy. Dlatego proszę o pomoc w wyborze podanie za i przeciw obu telefonów. Najbardziej zależy mi na płynności czy stabilności.
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 12  
    Szczerze mówiąc wybrałbym Soniaka, dlaczego? Ano dlatego, że:

1. większe taktowanie zegara (1,7GHz) nokia ma 1,5GHz (ta sama struktura a więc pewnie fabrycznie został obnizony przez nokie)
    2. lepsza karta graficzna Adreno 320 (dwa razy lepsza struktura GPU niż 225) a więc gry nie powinny klatkować ;)
    3. Android. Nie ma co się pakować w WM, (dostępność do aplikacji pirackich jest zastraszająca) a wiem ze będziesz ściągała wszystko za free ;) bo taka jest mentalność Polaków, po co przepłacać jak na chomiku jest za darmo albo na "Czarnym Markecie" (myślałem, że ta apka juz nie chodzi, a tu masz...)

P.S: ktoś mógłby powiedzieć, że wideo rozmowy na Soniaku będą kiepskie, ale mogę się założyć, że nigdy z tego nie skorzystasz. Nokia ratuje się Lumią, ale Lumia jest dobra dla kogoś kto nigdy nie miał Androida.

Jak to powiedział Bzyku (mój kuzyn, nie ma nic lepszego od Androida, ba wgrał na swojego HTC z windowsem, Andka ponieważ, android dał mu swobodę, której nie miał przy WM)

3m się Angelika ;)
  • Poziom 29  
    Ang90 napisał:
    Najbardziej zależy mi na płynności czy stabilności.
    W takim razie da Ci to windows phone czyli lumia 920, do tego ma bardzo dobry aparat ze stabilizacją ale jak napisał lukasbiggie z "darmowymi" apkami gorzej.
  • Poziom 11  
    Główne pytanie: do czego będziesz używał tego urządzenia?
  • Poziom 39  
    Bierz Lumie. Stabilność i płynność to miano WP8. Mimo słabszych parametrów L920 będzie chodzić dużo szybciej i płynniej.
    lukasbiggie Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.
    1. i 2. To jest zupełnie co innego, bo Lumia ma Snapdragona S4 Plus, a Xperia wersje Pro.
    3. Po pierwsze WP8, WM to zupełnie co innego, aplikacji w markecie jest mnóstwo bez tych smieci ktore znajdują się w play. Darmowych aplikacji tez jest dużo, a manie czegoś co nie jest za darmo za darmo to hakerstwo które jest nielegalne ;)
    PS Wcześniej miałem HTC Sensation a teraz mam HTC 8S ;) (Jedyne HTC które może mieć WP, WM i Androida to HTC HD2 na którym Android działa makabrycznie)
  • Poziom 29  
    Xperia jest sporo wydajniejsza od mojego LG L9 ktory bez najmniejszych przyciec bedzie dzialac wiec szybkosc to nie tylko WP8 luki, przestan podpowiadac ten syf. W dzisiejszych czasach nie powinno sie kupowac telefonow jednordzeniowych ale w tym pytaniu takowych nie ma, wiec na plynnosc na zadnym z nich nikt nie bedzie narzekac.
  • Poziom 39  
    L920 będzie dużo szybsza niż Xperia... Żaden syf, a z tego co zauważyłem nie widzisz nic po za robocikiem.
  • Poziom 29  
    L920 bedzie rownie szybka co Xperia, bo dwurdzeniowy proc + Adreno 320 to zwyczajnie nie moze mulic.
  • Poziom 39  
    Nie, będzie wolniejsza, nie od razu, ale po pewnym czasie, taki już jest Android. Zobaczymy czy 4.3 jakoś to poprawi, ale jak na razie nawet 4 rdzenie nie dadzą takiej płynności Androidowi jaką ma WP8 i IOS nawet na słabszych urządzeniach.
  • Poziom 8  
    Jeśli telefon "do dzwonienia"-chyba Lumia (przejrzysty, nowy system). Jeśli bawisz się w apki itd. to Xperia. Co do specyfikacji to jest bardzo uzupełniająca się:
    Xperia-Możliwośc wbudowania karty SD, lepszy procek,radio,HDMI
    Lumia-LTE :D,odrobine lepszy wyświetlacz.
  • Poziom 39  
    L920 również posiada radio FM.
  • Poziom 11  
    Najlepiej by było, gdybyś poszedł do jakiegoś sklepu RTV-AGD, bądź innego, gdzie maja te telefony i przetestował je osobiście, bo np. dla Ciebie windows może okazać się dość mało intuicyjnym systemem. Ja osobiście miałem do czynienia z WP8 dwa razy w życiu i nie mam zamiaru tego zmieniać, lecz Ty możesz mieć inne zdanie.
  • Poziom 12  
    LUMIA 920 - zdecydowanie lepsza, w zasadzie jakością wykonania, spasowania, szybkości i płynności pracy dorównuje do iPhone - a jako ciekawostkę powiem, że na iP4 z iOS 7 po włączeniu animacji ikon system chodził wolniej niż WP8 na L920. Do tego genialny aparat z super jasnym (światło 1.9) obiektywem Carl Zeiss i doskonały dźwięk. Plus wbudowane ładowanie indukcyjne. I największa zaleta - brak SlowDroida.

Windows Phone 8 - NIE wymaga super szybkich procesorów i Gigabajtów RAM'u - to nie dziadowsko zoptymalizowany SlowDroid.

Na najtańszej, kosztujacej 450 zeta Lumii 520 mającej 2 rdzenie, 1 GHz i 512 MB RAM'u tak wymagjące gry jak HALO Spartan Assault czy Mirror Edge działają PŁYNNIE i bez zacięć.

Więc proszę nie pisać bzdur, że w Xperii jest lepszy procesor - musi być, bo partacze z Googla nie potrafią zrobić płynnego systemu i muszą ładować coraz mocniejsze podzespoły. Googlowy Nexus 5 ma mieć Andruta 4.4 i będzie miał 3GB RAM i proc 4 jajowy 2.23GHz - zas nexus 4 miał 1.5 GHz i 2 GB RAM.
    Ciekawe czy do Androida 6 wystarczy 8GB RAm i Core i7 czy może trzeba będzie serwerowe Xenony i 16GB RAm'u wstawiać :) :)

Zalety WP8 - po dwóch miesiącach używania Lumii 720 i pół roku z Szajsungiem Galaxy S4 - Szybkość, płynność - absolutna pierwsza klasa, reakcja na najlżejszy dotyk. Aplikacje są tańsze niż na Andrucie - przykład Angry Birds kosztują tyle samo - ale na WP8 nie mamy reklam, na Andrucie tak. Aplikacji jest masa - i mają zaletę, że jak są dostępne dla twojego modelu to na 100% będą działać płynnie.
    Aplikacji jest dużo i można znaleść zamienniki Androidowe.

Wsparcie - Lumia, każda nawet najtańsza L520 ma zagwarantowane wsparcie do 2016 roku - powodzenia z Androidem. Rzucę Wam wyzwanie JAK długo topowe smartfony z Androidem czekały na nowszą wersję? Bo Lumia 820 i Lumia 920 otrzymały w Polsce GDR2/Amber w dniu premiery, zaś pozostałe modele w ciągu 45 dni.
    O dodatkowych programach też wspomnę - czy Andrut daje nam darmową, głosową, OffLine nawigację na cały świat z darmowymi aktualizacjami map? W Lumi mamy Here Drive - którego używam od dwóch miesięcy i nie muszę płacić za Automapę czy inne programy.

Do wad należy zaliczyć mniejszą personalizację choć i tu są spore możliwości - rozmiaru kafelków nie przeskoczymy - ale można manipulować kolorami tak by uzyskać Android czy iOS Look. Kafelki mają też tą zaletę, że są bardzo proste i czytelne - ja przesiadając się z HTC na Szajsunga miałem problemy z ogarnięciem - a niby jedno i drugie to Android - a z WP8 poradziłem sobie błyskawicznie.

Tak więc jeśli od telefonu oczekujemy płynnego, szybkiego działania, dobrego aparatu, dobrego dźwięku - to tylko Lumia. Nie musimy wgrywać ROM'ów, robić Wipe co 3 miesiące. Po prostu używamy.

I na koniec na rewolucję w Andrucie 4.4 KitKat bym nie liczył - Szajsung chce wkładać w telefon 8 rdzeniowe proce i 4GB RAM, Nexus 5 ma zwiększone taktowanie do 2.23 GHz i 3 GB RAM. Na 100% Android 4.4 będzie jeszcze wolniejszy. Bo jak by nie był to nie "pompowali" by podzespołów. zresztą proponuje wziąć HTC Magic czy WildFire S - z starymi Androidami i zainstalować wersję 4.3 - zobaczymy czy da się pracować :) wymagania poszły w górę straszliwie dla Androida.

Po dwóch miesiącach używania Lumii 720 nie wrócę do Androida jest powolny, zacinający się i mulasty.
  • Poziom 29  
    Ravir napisał:
    jako ciekawostkę powiem, że na iP4 z iOS 7 po włączeniu animacji ikon system chodził wolniej niż WP8 na L920
    Porównujesz telefon sprzed 3 lat z jednordzeniowym procesorem do modelu z tego roku? Porównaj 920 do ajfona 5 a nie starej 4.

Ravir napisał:
    Wsparcie - Lumia, każda nawet najtańsza L520 ma zagwarantowane wsparcie do 2016 roku
    Wsparcie WP8 bo prawdopodobnie nowszej wersji systemu nie dostanie tylko aktualizacje.

Ravir napisał:
    czy Andrut daje nam darmową, głosową, OffLine nawigację na cały świat z darmowymi aktualizacjami map?
    W lumii 720 i 520 masy darmową nawigację na cały świat powiadasz?

Ravir napisał:
    Do wad należy zaliczyć mniejszą personalizację choć i tu są spore możliwości - rozmiaru kafelków nie przeskoczymy - ale można manipulować kolorami tak by uzyskać Android czy iOS Look.
    Fajnie to brzmi, nokia 6610 też miała możliwość zmiany kolorków w menu :D Presonalizacja fest, milowy postęp.
  • Poziom 12  
    Nie L520 i L720 mają na Polskę - ale to i tak więcej niż daje nam Android.

Jeśłi dla Ciebie najwazniejsza jest możliwość zmiany kolorków to gratulacje.

Ja wolę mieć telefon, który szybko i płynnie działa - nawet jeśli nie mogę sobie zrobić wodotrysków.

Miało być iPhone 5 a nie iP4 - kolega ma iP5 i jak włączył animane to mi zwolnił, troszkę ale zwolnił. Parę znanych mi osób też tak ma. Ale to nie jest zwolnienie duże.
  • Poziom 29  
    Ravir napisał:
    Jeśłi dla Ciebie najwazniejsza jest możliwość zmiany kolorków to gratulacje.
    A jakie masz opcje personalizacji WP? Zmiana kolorku, zmiana miejsca i rozmiaru kafelek i zdjęcie ekranu blokady? To jest personalizacja? A możesz sobie ustawić np. cicho dzwonek a głośno sms?
  • Poziom 39  
    Dostanie nowsza wersję systemu każde urzadzenie na WP8 czyli WP8.1.
  • Poziom 10  
    Ang90 - chyba nawet nigdy tutaj więcej nie zajrzał a chłopaki się tylko napracowali....

Jak często czytam na forach internetowych kłótnie czy Android czy Windows Phone, zawsze zastanawiam się, czy te osoby w ogóle miały okazję używać oba systemy?.... :)
    i czemu tyle zawsze przepychanek musi o to być, jakby każdy z Was sprzedawał własne produkty. Czy nie lepiej aby każdy wymienić zalety systemu, który dobrze zna? a ten kto pyta będzie chyba samemu potrafił wybrać coś odpowiedniego dla siebie?

A na co dzień widzę jak ludzie kupują badziewie zachwycając się, że słyszeli o nich tyle dobrych opinii... zamiast zastanowić się, co tak na prawdę jest im potrzebne. Ale co tam, ważne, że kupują :)))
  • Poziom 29  
    Ja miałem okazję używać obu systemów, Windows szczerze nie polecam.
  • Poziom 39  
    Ja miałem telefony z oboma i Androida nie polecam, jest zbyt powolny.
  • Poziom 17  
    Zdecydowanie Sony Xperia SP, sam go mam i polecam.
    luki56 napisał:
    Androida nie polecam, jest zbyt powolny
    Android jest lepszy od Windowsa, a szybkość to chyba nie zależy od niego tylko od procesora jaki telefon posiada
  • Poziom 39  
    Ciekawa jestem z ktorej strony. Jak system na smartfona to jedynie WP8 i IOS. Szybkośc również zalezy od systemu...
  • Poziom 29  
    Kazdy srednipolkowy(a czasami i te z niskiej) Android bedzie dzialal plynnie(z wyjatkiem szajsungow z gownianymi nakladkami).
  • Poziom 39  
    To że nie będzie lagował nie znaczy że będzie chodził szybko...
  • Poziom 2  
    Android ma swoje zalety, ale także i wady. Ma dużo możliwości personalizacji, dużo dostępnych aplikacji, ale niestety nie jest tak płynny jak wspomniany WP8 czy iOS. Użytkowałem wcześniej Samsunga na androidzie, zraziłem się i powiedziałem nigdy więcej tego systemu. Pojawiła się okazja żeby kupić iPhone 5, tu już płynność stoi na bardzo wysokim poziomie, aplikacji w AppStore jest multum. Jednak muszę przyznać że jest mniej możliwości personalizacji, co dla mnie akurat jest zaletą: wszystko jest przemyślane i nie muszę ślęczeć nad telefonem aby go skonfigurować pod swoje potrzeby. Dlatego też myślę, że autor musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czego oczekuję od telefonu ? Płynności czy wielu (często zbędnych) opcji i ustawień ?
  • Poziom 39  
    W Play nie ma aż tak dużo aplikacji, jakby wywalić te wszystkie śmieci, to by się okazało że aplikacji jest może 250k.
  • Poziom 2  
    Dziękuje za wszystkie opinie i wypowiedzi. Wybrałam lumie, mam go dopiero kilka dni, jednak póki co jestem bardzo zadowolona. Co do aplikacji znalazłam wszystko czego potrzebuje, wcale nie jest tego mało jak sie okazało ;) ogólnie wszystko czego oczekiwałam dostałam, jak będzie później to się okaże ale myslę ze wybór z mojej perspektywy trafny. Przejrzysty stabilny wszystko chodzi prawidło itd. a to był priorytet.

Pozdrawiam