Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 HDI 2002 r. - Tylna wycieraczka i spryskiwacz

29 Wrz 2013 18:40 3717 3
  • Poziom 10  
    Witam,

mam problem z tylną wycieraczką i spryskiwaczem mianowicie,
    przełącznik od tylnej wycieraczki ma 3 pozycje:
    * 0
    * sama wycieraczka
    * po przytrzymaniu wycieraczka ze spryskiwaczem,
    Objaw w moim C3 jest taki przekręcam manetkę na pierwszy stopień i tu załącza mi się tak jakby 3 stopień, tyle że nie jest to chwilowe, a spryskiwacz pluje płynem non stop i kręci się wycieraczka, cofam do pozycji zero i wtedy spryskiwacz ustaje, a sama wycieraczka przechodzi tak jakby w tryb 2 czyli co chwilę załącza się sama wycieraczka. W efekcie nie można wyłączyć tylnej wycieraczki. Problem ustaje dopiero po zgaszeniu samochodu i odczekaniu chwili. Potem znów odpalam nic się nie dzieję ruszę manetką i w koło to samo.

Czy ktoś jest może w stanie mi podpowiedzieć o co tu chodzi, dodam iż mam nie oryginalne radio, ale tą opcję wykluczam, gdyż wyciągałem już radio i odpinałem wszystkie wtyczki, dalej działo się to samo. Zaglądałem również do kabli idących do tylnej klapy i nie widzę tam nic takiego co wzbudziłoby mój niepokój.
    Odpinałem również samą wtyczkę od silnika i efekt jest taki że spryskiwacz załącza się również na pierwszym stopniu, jedyna różnica jest taka że nie słychać załączania wycieraczki po ustawieniu gałki na 0 tu gdzie bezpieczniki pod kierownicą, jednak jest to chyba normalne bo nie ma co załączać. Sprawdzałem wtyczki zarówno te dochodzące do przełącznika zespolonego jak i wchodzącego do tej skrzynki z bezpiecznikami i nie wyglądają one jakoś podejrzanie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Jak masz możliwośc to podepnij inny kombajn bez rozbierania kierownicy tylko dolną osłone sciągnij i podepnij wtyczki, co prawda auto nałapie byków ale najszybsza diagnoza. Inna to tester i podgląd parametrów COM-a.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Sam nic nie zdziałasz, z przełacznika pod kierownicą sygnał idzie cyfrowo .

W parametrach widać czy już z coma wychodzi podwójne sterowanie.
  • Poziom 27  
    Jest podgląd na właczane funkcje także do sprawdzenia w 5min odpowiednim sprzętem oczywiście.

Dodano po 1 [minuty]:

-Włączane- popr.