Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 HDI 2002 r. - Tylna wycieraczka i spryskiwacz

29 Wrz 2013 18:40 4152 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  mam problem z tylną wycieraczką i spryskiwaczem mianowicie,
  przełącznik od tylnej wycieraczki ma 3 pozycje:
  * 0
  * sama wycieraczka
  * po przytrzymaniu wycieraczka ze spryskiwaczem,
  Objaw w moim C3 jest taki przekręcam manetkę na pierwszy stopień i tu załącza mi się tak jakby 3 stopień, tyle że nie jest to chwilowe, a spryskiwacz pluje płynem non stop i kręci się wycieraczka, cofam do pozycji zero i wtedy spryskiwacz ustaje, a sama wycieraczka przechodzi tak jakby w tryb 2 czyli co chwilę załącza się sama wycieraczka. W efekcie nie można wyłączyć tylnej wycieraczki. Problem ustaje dopiero po zgaszeniu samochodu i odczekaniu chwili. Potem znów odpalam nic się nie dzieję ruszę manetką i w koło to samo.

  Czy ktoś jest może w stanie mi podpowiedzieć o co tu chodzi, dodam iż mam nie oryginalne radio, ale tą opcję wykluczam, gdyż wyciągałem już radio i odpinałem wszystkie wtyczki, dalej działo się to samo. Zaglądałem również do kabli idących do tylnej klapy i nie widzę tam nic takiego co wzbudziłoby mój niepokój.
  Odpinałem również samą wtyczkę od silnika i efekt jest taki że spryskiwacz załącza się również na pierwszym stopniu, jedyna różnica jest taka że nie słychać załączania wycieraczki po ustawieniu gałki na 0 tu gdzie bezpieczniki pod kierownicą, jednak jest to chyba normalne bo nie ma co załączać. Sprawdzałem wtyczki zarówno te dochodzące do przełącznika zespolonego jak i wchodzącego do tej skrzynki z bezpiecznikami i nie wyglądają one jakoś podejrzanie.