Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk C pełny, E i F wolne

PRGG 29 Wrz 2013 19:18 2163 10
  • #1 29 Wrz 2013 19:18
    PRGG
    Poziom 2  

Witam, mam mały problem.

Mój dysk C posiada zaledwie 32gb pojemności (z czego obecnie tylko 1gb jest wolne)
    pousuwałem już wszystko co mogłem, został tam już chyba tylko system i sterowniki.(wczesniej miałem niecałę 10mb wolnego miejsca, ale pooczyszczałem dysk, podefragmentowałęm, używłem CCleanera itp. co dało łaćznie 1gb...)
    Moje dyski E i F posiadają po 220gb z czego aż po 200gb na dysk jest wolne, ale problem w tym, że nie mogę niczego ściągnąć czy zainstalować (nawet zapisywane na dysku E/F) jak temu zaradzić?
    Do tego nie moge otwierać folderów (explorer.exe error, którego tyż nie mogę zwalczyć)

• #2 29 Wrz 2013 19:32
    Mexit
    Poziom 24  

Sprawdź innym managerem plików np. Total Commander, sprawdź uprawnienia do tych dysków. Rozumiem że jest to jest jeden fizyczny dysk podzielony na partycje, tak? Możesz powiększyć sobie dysk C np tym: GParted
    Pokaż jak wygląda ten błąd
    Sprawdź czy nie ma na tych dyskach pliku: autorun.inf (musisz mieć włączone wyświetlanie ukrytych plików) - jeśli jest to usuń

• #3 29 Wrz 2013 19:53
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki system ? Wszystkie foldery Temp opróżniłeś ? Kosz pusty ? Jak dużo miejsca masz zarezerwowane na Plik Wymiany, Kosz, Plik hibernacji ?

• #4 29 Wrz 2013 19:57
    PRGG
    Poziom 2  

Tak, to jeden dysk podzielony na partycje, nie mogę pobrać Gparta, "cannot initiate instalator GUI"
    a error wygląda tak: http://imageshack.us/a/img17/8480/7gki.jpg

kosz pusty, downlaod też i wszystkie temp również, z 30gb miejsca na dysku C to dużo mi się nie zmieści, nie mam tam żadnej muzyki, gier czy innych aplikacji, wszystko jest na E/F, a mimo tego C jest przepełniony i nie mogę niczego nwoego zainstalowac na E/F

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]

• #5 29 Wrz 2013 21:08
    wamal
    Poziom 18  

PRGG napisał:
    Tak, to jeden dysk podzielony na partycje, nie mogę pobrać Gparta, "cannot initiate instalator GUI"

kosz pusty, downlaod też i wszystkie temp również, z 30gb miejsca na dysku C to dużo mi się nie zmieści, nie mam tam żadnej muzyki, gier czy innych aplikacji, wszystko jest na E/F, a mimo tego C jest przepełniony i nie mogę niczego nwoego zainstalowac na E/F

30GB na gołym systemie? Sprawdź - może archiwum punktów przywracania zapełnia dysk. Spróbuj usunąć backupy zainstalowanych poprawek do systemu. Zmniejsz/ustaw plik wymiany na sztywno np. 1GB. Podepnij dysk do innego komputera jako drugi i usuń hibernate.sys i pagefile.sys

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]

• #6 29 Wrz 2013 21:22
    sosarek
    Poziom 43  

wamal napisał:
    PRGG napisał:

30GB na gołym systemie? Sprawdź - może archiwum punktów przywracania zapełnia dysk. Spróbuj usunąć backupy zainstalowanych poprawek do systemu. Zmniejsz/ustaw plik wymiany na sztywno np. 1GB. Podepnij dysk do innego komputera jako drugi i usuń hibernate.sys i pagefile.sys

Plik hibernacji jeżeli istnieje zniknie z dysku systemowego po wyłączeniu opcji Hibernacji w systemie. Plik wymiany pagefile.sys (potrzebny do prawidłowej pracy systemu) można przenieść na inny dysk w Ustawieniach Zaawansowanych systemu -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć Wirtualna.

Dodano po 3 [minuty]:

Przeskanuj komputer pod kątem wirusów i złośliwego oprogramowania.

• #7 29 Wrz 2013 23:21
    excray
    Poziom 38  

Wchodzisz na dysk C i po kolei każdy folder sprawdzasz we właściwościach jego rozmiar. Następnie wchodzisz w głąb "najgrubszego" folderu i tą samą metodą szukasz dalej aż znajdziesz pliki które zajmują miejsce na Twoim dysku.

• #9 29 Wrz 2013 23:35
    excray
    Poziom 38  

pitrala1 napisał:
    Miłego szukania :) najlepszy programik wg mnie.

Z pewnością. Ale autor już kilka razy wspominał że nie może pobierać żadnych plików z netu. Swoją drogą to miłe że dołączyłeś za "jedyne" 4 pkt bo w necie to nie można znaleźć.

• #10 29 Wrz 2013 23:51
    pitrala1
    Poziom 33  

Na pendrive ściągnąć z innego kompa, ew tryb awaryjny + obsługa sieci, bo obstawiam jakiś wirus dodatkowo.

• #11 30 Wrz 2013 13:44
    iagre
    Poziom 35  

PRGG napisał:
    "cannot initiate instalator GUI"

Nie ma 100% pewności co do tego czy to jest tylko brak miejsca na dysku czy może również jakieś uszkodzenie struktury dysku i systemu dlatego:
    Z wiersza poleceń chkdsk c: /r /x Na pytanie o to czy zrobić skanowanie przy ponownym uruchomieniu systemu wcisnąć T a potem Enter. Po tym uruchom Windowsa ponownie. Po ponownym uruchomieniu windowsa (i skanie dysku) znowu z wiersza poleceń sfc /scannow (musisz mieć płytę z instalatorem Windowsa). Po zakończonym skanie zmień ustawienia w opcjach folderów tak zebyś widział wszystkie pliki i katalogi. Jeżeli brak miejsca na dysku na zainstalowanie TotalCommandera to skorzystaj z wersji portable lub z Cd-Live (na przykład Hirens BootCd). W TotalCommanderze bardzo wygodnie sprawdzisz rozmiary katalogów - wystarczy że katalogi będziesz zaznaczać spacją (nie insertem) a TotalCommander obliczy i wyświetli rozmiar każdego (każdego do którego masz prawa - zapoznaj się z tematami na temat praw dostępu NTFS) zaznaczonego w ten sposób katalogu. W ten sposób znajdziesz (pod warunkiem że zajętość dysku nie jest schowana w strumieniach NTFS) winowajcę zajętości dysku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME