Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób można zregenerować akumulator żelowy .

29 Wrz 2013 19:34 5067 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z moim akumulatorem żelowym 12v 7 ah mianowicie nie można go naładować. Jest w motorze ale niestety motor nie ma ładowania i raz na 7 dni się go ładowało... ładowarka do aku.. żelowych ładuje go przez chwilę lecz po 2 -3 min dioda zmienia się na zieloną a akumulator nie jest naładowany... Czytałem coś o regeneracji ale jestem w tym zielony i zrozumiałem tylko tyle żeby odkręcić wlewy i nalać 3 cm sześcienne (ile to mililitrów) wody destylizowanej a gdzie indziej przeczytałem elektrolitu następnie czego nie rozumiem to ładowanie (...) Ładować dużym prądem np 24 v ... czy to może być prostownik , czy po prostu mam zastosować ładowarkę żelową. Proszę o wyjaśnienie w jak najprostszy sposób. Z góry dzięki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 13  
    Witam dolej wody destylowanej i spróbuj ładować prostownikiem do akumulatorów żelowych o prądzie ładowania 700mA. Sprawdzaj miernikiem (woltomierzem) co jakiś czas przy odłączonym prostowniku ile ma V akumulator.
  • Poziom 10  
    ok dzięki
    ;)