Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S - Jaką kosiarkę wybrać?

zdun2a 29 Wrz 2013 20:44 10695 11
  • #1 29 Wrz 2013 20:44
    zdun2a
    Poziom 9  

Witam. Stoję przed koniecznością zakupu nowej kosiarki. Do tej pory zawsze używałem kosiarek elektrycznych. Były to modele niskobudżetowe - marketowe. Teraz chciałbym kupić coś mocniejszego, coś co posłuży wiele lat. Zdecydowałem się na zakup kosiarki spalinowej. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, czytałem że bardzo dobrymi silnikami są B&S. Na zakup mogę przeznaczyć 800, max 900zł. Zależy mi aby było to urządzenie bezawaryjne.

Przymierzam się do zakupu, któregoś z tych modeli:
    - GTM 460 P B&S 3,5km
    http://allegro.pl/grass-kosiarka-spalinowa-gtm-460-p-bs-3-5km-i3581292092.html
    - OLEO-MAC G44 PK
    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-oleo-mac-g44-pk-gratisy-i3536781182.html
    - DOLMAR PM43 43cm 3.5km B&S
    http://allegro.pl/dolmar-kosiarka-spalinowa-pm43-43cm-3-5km-bs-i3563882164.html

Prosiłbym znawców tematu aby coś mi doradzili. Może ktoś używa, którejś z tych maszyn?

Przeznaczenie:
    Działka: 1400m2
    Wysokość trawy jaką koszę: max 10-15cm

0 11
  • #2 07 Kwi 2014 13:51
    lukachek
    Poziom 10  

też szukam pomocy w tej kwestii kosiarka na sezon wiosna 2014 jak narazie 3 do wyboru w podobnej cenie będę wdzięczny za każą radę:

1
    Kosiarka spalinowa pchana MTD Smart 53. Szerokość koszenia trawy wynosi 53 cm. Pojemność skokowa silnika 190 cm3. Możliwość sześciostopniowej regulacji wysokości koszenia w zakresie 28 - 92 mm. Kosiarka posiada również 70 litrowy zbiornik na trawę. Dodatkowymi atutami jest funkcja mielenia trawy i boczny wyrzut. Kosiarka rekomendowana do koszenia powierzchni do 2000 m2. Waga kosiarki 32 kg.
    Marka
    MTD
    Model
    Smart 53
    Moc silnika
    2,4 kW
    Szerokość koszenia
    53 cm
    Zakres wysokości koszenia
    28 - 92 mm
    Pojemność kosza
    70 l
    Regulacja wysokości koszenia
    6 stopni
    Typ silnika
    4 suwowy
    Opcja mielenia trawy
    tak
    Opcja wyrzutu trawy
    tak
    Typ kół
    łożyskowane
    Waga
    32 kg

2

Nazwa produktu:
    Kosiarka spalinowa z napędem DYM1526CE1Q STERWINS
    Zalecana powierzchnia robocza:
    do 1500 m2
    Moc znamionowa:
    2,45 kW
    Maks. moc przeliczeń. silnika:
    5 KM
    Pojemność skokowa silnika:
    190 cm3
    Typ silnika:
    4T górnozaworowy
    Marka i seria silnika:
    Briggs&Stratton 625E
    Rozrusznik elektryczny:
    nie
    Funkcja e start:
    nie
    Napęd:
    tylny
    Regulacja prędkości napędu:
    tak, bezstopniowo
    Szerokość koszenia:
    46 cm
    Regulacja wysokości koszenia:
    centralna
    Zakres wysokości koszenia:
    3 - 7,5 cm
    Liczba poziomów regulacji wysokości koszenia:
    10
    Materiał korpusu:
    stal
    Rozmiar kół przednich:
    20,32 cm
    Rozmiar kół tylnych:
    27,94 cm
    Typ łożyska koła: przód / tył:
    kulkowe / kulkowe
    Materiał wykonania kosza:
    plastikowo - nylonowy
    Regulacja położenia rączki:
    tak
    Funkcja kosz / pojemność kosza:
    tak / 60 l
    Funkcja wyrzut boczny:
    tak
    Funkcja mielenia:
    tak
    Waga:
    31 kg
    Maks. poziom mocy akustycznej:
    96 dB
    Gwarancja - silnik:
    3 lata
    Gwarancja - korpus:
    3 lata
    3

nac s511vhy-x z napędem

moc silnika 6,75
    poj 200cc
    szerokośc 50cm
    wys. koszenia 24-78mm
    7stopniowa regulacja centralna
    4w1 kosz mielenie boczny tylny
    obudowa stal

0
  • #4 07 Kwi 2014 16:48
    lukachek
    Poziom 10  

właśnie rozważam tą Kosiarka spalinowa z napędem MURRAY B&S 550 SERIES - MXM550EX w bardzo dobrej cenei znalazłem za 960zł

1
  • #5 07 Kwi 2014 17:43
    Troku
    Poziom 11  

sprawdź sobie oprócz ceny dostępność części choć murraya ma chabin to czasmi możesz czekać na poszczególne elementy, kup w lokalnym serwisie kosiarkę a będziesz wiedział gdzie masz jechać w razie problemu.

0
  • #6 07 Kwi 2014 17:57
    lukachek
    Poziom 10  

no właśnie ale chyba można korzystać z lokalnych serwisów autoryzowanych B&S ? jeszcze kurcze 65zł droższa Kosiarka spalinowa z napędem B&S 675 SERIES - WR654805 SR a ma 6 koni nie miałem kosiarki z napędem i nie wiem czy te 4,74KM to uciągną ? mam w miarę równy teren szukam opini i porównań o tych silnikach ale nie umiem się zdecydować

0
  • #7 07 Kwi 2014 18:00
    Troku
    Poziom 11  

kupujesz przede wszystkim agregat tnący a na nim osadzony silnik a on najmniej się psuje,
    agregaty każda firma robi swoje a co za tym idzie koła, linki, paski, piasty i noże są zróżnicowane

0
  • #8 09 Kwi 2014 13:22
    lukachek
    Poziom 10  

decyzja zapadła dosyć impulsywnie i natychmiastowo co nie zawsze jest korzystne ale ostatnia sztuka została i do godziny było trzeba się zdecydować kupiłem S511VHY-X (nie) szczęsnej firmy NAC z 2 letnią gwarancją sklep w pobliżu więc przepraw z kurierami i firmami chyba nie będzie w razie reklamacji. Dziś złożyłem wszystko no fakt zrobione 'od siekiery' tzn kosz ma plastikowe zaczepki a wszelkiego rodzaju wypływki plastikowe byle jak wycięte. przy najmniejszym otarciu farba schodzi z obudowy więc dobrze po konserwować po każdym użyciu. Przy składaniu kosza góra tez się porysowała-ciekawe jaki koszt nowego kosza?. Zalałem olejem benzynką i 3xpompuj i... nie odpaliła wiec pompuje dalej i nagle chyba za dużo bo plaliwko zaczęło ciec z dołu, więc starczy, ciągnę 2 razy i odpaliła ładnie chodzi równo cicho napęd bajer w sumie to szybciej chodzę bez niego .. ogólnie silnik plastikowy olbrzym. co dalej zobaczym ogólnie jestem zadowolony za tą cenę tzn do 1000 zł najlepszy wybór w okolicy. za b&S i 46cm trzeba dopłacić minimum 200zł.

0
  • #9 09 Kwi 2014 19:13
    kamilo23
    Poziom 17  

Powodzenia w byciu cierpliwym. Za niedługi czas przekonasz się, że nie był to dobry wybór. :)

0
  • #10 10 Kwi 2014 11:08
    lukachek
    Poziom 10  

OK dzięki jestem wystarczająco cierpliwy. Zapomniałem dodać że można przedłużyć gwarancję z 2lat o 12msc pod warunkiem serwisowania raz na rok kosiarki w autoryzowanym punkcie. Każdy najeżdża na inne firmy żeby tylko wcisnąć swoje a prawda jest taka że B&S też robią w chinach więc wszystko zalane i robione zółtymi małymi rączkami. wszystko się psuje tak samo, wszędzie można dopatrzeć się wady. Starą kosiarkę mam: obudowa NAC która przegniła po 20latach i silnik tecumsec 4.0 który chodzi po 5 pociągnięciach chętnie odsprzedam jak masz podobną obudowę.
    Więc reasumując każdy na NAca narzeka a sprzedaż olbrzymia i coraz większa. Na 100% są serie z wadami jak w każdej firmie i stąd się robią złe opinie ale jest część ludzi którzy są zadowoleni i problemów nie maja. A ja dbam i też sobie nie dam wmówić że wada powstała z winy złego użytkowania. A markety racze lepiej reklaamcje rozpatrują niż sklepy internetowe. Dziękuję i pozdro 4all

0
  • #11 22 Maj 2014 07:56
    monika-nowik
    Poziom 10  

my z mężem postawiliśmy na kosiarkę elektryczną combi 36 E jest bardzo łatwa i prosta w użyciu, sama od czasu do czasu nią kosze ;)

1
  • #12 30 Paź 2014 15:15
    zdun2a
    Poziom 9  

Wątek już chyba nieaktualny.

0