Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-J35 - Jednostronny dźwięk i zakłócenia tunera

emariusek 29 Sep 2013 21:19 1323 1
 • #1
  emariusek
  Level 9  
  Witam,
  Mam dwa nietypowe problemy, z którymi nie umiem sobie poradzić.

  VCR, który posiadam można podłączyć na dwa sposoby:
  1) antena tv do wejścia magnetowidu + antena z magnetowidu do TV (i wtedy korzysta się z wolnego kanału w TV)
  2) antena tv do wejścia magnetowidu + kabel CINCH(4xRCA)+SCART

  Zacznę od sposobu drugiego.
  Łącząc w ten sposób całość, mogę zarówno odtwarzać kasety wideo jak i mieć dostęp do kanałów TV, które mógłbym nagrywać. Problem w tym, że fonia zarówno z kaset jak i z programów TV jest, ale tylko i wyłącznie na lewym głośniku w TV.  Korzystając ze sposobu pierwszego
  Fonia jest po obu stronach głośnika w TV gdy odtwarzana jest kaseta, jednak jeśli jest podpięty kabel TV do wejścia (by móc np. coś nagrać) obraz jest tak bardzo zniekształcony (szumy, śnieżenie itp. zarówno na odtwarzanej kasecie jak i bez niej np. wybierając kanał TV do nagrania), że należy odłączyć antenę TV od wejścia by móc coś obejrzeć.

  Zarówno na jednym sposobie jak i na drugim "coś" tracę :|

  Jeśli chodzi o mój kabel CINCH+SCART - taki jest podobny do mojego, z czego mój ma znacznie mniej "ząbków" - czy to może być właśnie przyczyną problemu?

  Czemu przy sposobie pierwszym są aż takie duże straty w sygnale a przy drugim już nie? Czy powinienem zaopatrzyć się w jakiś wzmacniacz sygnałowy?
  Sygnał dostarcza mi kablówka, posiadam jeszcze do tego zwykły rozgałęźnik antenowy, do którego podłączone są 2 inne telewizory, jednak zarówno na nich jak i w przypadku drugim nie ma problemów z jakością obrazu i dźwięku (TV).

  Pozdrawiam :)
 • #2
  radiogaga
  Service technician RTV
  Magnetowid jest mono.Dlatego masz fonię tylko w L kanale (po kablach Cinch).Przy TV stereo to normalny objaw.Przy odbiorze po kablu RF (antenowym) magnetowid nakłada się na sąsiednią stację kablówki.To powoduje zakłócanie się wzajemne.Raczej nie licz,że znajdziesz wolne miejsce dla zestrojenia Mtv z TV.