Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy dekoder do odbioru UPC.

29 Wrz 2013 22:22 3138 13
  • Poziom 35  
    Pytanie: czy ktoś posiada wiedzę bądź sprawdził to "na gruncie" czy dekoder d-box 2 Nokia wersja kablowa działa w sieci UPC, a jeśli tak to na jakim oprogramowaniu (oryginalne Beta... czy alternatywne).
    Chodzi o odbiór grupy ponad 30 kanałów cyfrowych, które operator UPC udostępnił w sierpniu.
  • Poziom 17  
    UPC chyba paruje karty tak więc tylko ich sprzęt
  • Poziom 35  
    Ech...
    Po co w ogóle zabieracie głos, skoro nie wiecie o co pytam.
    Tutaj info...

• Poziom 43  
    Trzeba było na samym początku sprecyzować że chodzi o kanały NIE kodowane, prócz tego jak napisano w artykule :
    Odbiór niekodowanych kanałów cyfrowych jest możliwy z wykorzystaniem telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MEPG-2 (kanały SD) / MPEG-4 (kanały HD). Lista telewizorów dla których UPC zapewnia prawidłowe działanie usługi oraz instrukcja wyszukiwania kanałów znajdują się na stronie www.upc.pl.

Więcej informacji udzieli Ci zapewne dział techniczny na infolinii UPC, prócz tego jeśli jesteś w posiadaniu w/w dekodera dlaczego po prostu nie podłączysz go do instalacji antenowej celem sprawdzenia ? Pomijając fakt iż jest to dekoder przeznaczony do odbioru DVB-S.
  • Poziom 35  
    Na samym początku napisałem:

"Chodzi o odbiór grupy ponad 30 kanałów cyfrowych, które operator UPC udostępnił w sierpniu."

Wróćmy jednak do właściwego pytania, d-box'a można by kupić za grosze...
  • Poziom 17  
    D-boxy są z głowicą DVB-C i DVB-S .Ty musisz patrzec z głowicą DVB-C i jeśli takową ma twój dekoder to powinien grać po prostu sprawdz

• Poziom 43  
    Nie było ani słowa o kanałach niekodowanych. Jak napisałem wyżej tuner przeznaczony jest do odbioru sygnału DVB-S (satelitarnego) a nie DVB-C (kablowego). Więc jak można wnioskować nie będzie działał.
  • Poziom 17  
    Niektóre D-BOXy były przerabiane na kablówki .Nawet gdzieś czytałem o tym na jakimś forum .Jeszcze ze 2 lata temu takich przerobionych d-box było sporo na allegro
  • Poziom 35  
    laryadi - w pierwszym poście pytam o kablową wersję d-box'a.

sosarek - jeśli Twoja wiedza o dekoderach d-box jest na takim poziomie jak wyżej, to nie wypowiadaj się w tej materii już więcej

Nie mam dekodera kablowego, myślę o ewentualnym zakupie, więc ponawiam pytanie, kierując je do osób posiadających wiedze w tej konkretnej materii.
  • Poziom 17  
    Tunerów jest sporo zależy ile chcesz wydać na takowy . Wspomniany D-box odbiera tylko w mpeg2 i w jakosci SD . Podaj kwote na ten cel
  • Poziom 35  
    Znam widełki cenowe oraz ofertę rynkowa, sprzęt potrzebny do telewizora kineskopowego więc d-box by wystarczył, o ile zadziała.
    Nie chcę kupić dekodera za 300 lub więcej, bo po ewentualnej zmianie telewizora stanie się bezużyteczny...
  • Poziom 24  
    To w takim razie pamiętaj, że kanałów HD na nim w ogóle nie odbierzesz, nawet na telewizorze kineskopowym (w najlepszym wypadku będzie sam dźwięk). Chyba że w ofercie UPC mają duble w SD.
  • Poziom 35  
    Jestem po testach dekodera Dbox2 Nokia.
    Dekoder działa zarówno na oryginalnym oprogramowaniu jak i na alternatywnym Keywelt, z tym że na oryginalnym nie "widział" jednej częstotliwości i przez to nie znajdował zawartych na niej kanałów.
    Cyfrowy dekoder do odbioru UPC. Cyfrowy dekoder do odbioru UPC. Cyfrowy dekoder do odbioru UPC.