Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b 2.0 16v sekwencja - nie odpala

nela1718 30 Wrz 2013 08:04 2739 3
  • #1 30 Wrz 2013 08:04
    nela1718
    Poziom 2  

Witam. Potrzebuję pomocy w znalezieniu usterki w moim aucie. Jest zamontowany gaz sekwencyjny, paliło praktycznie na dotyk. Jakiś czas temu w deszczową pogodę auto stanęło odmawiając dalszej jazdy. W warsztacie powiedzieli że wywaliło bezpieczniki bo pompka paliwa robiła zwarcie. Po wymianie tej pompki zaczęły się trudności z odpaleniem na benzynie. Na zimnym silniku można kręcić ze 20 razy, jak już jakimś cudem odpali to łapie go "padaka". Bardzo nierówna praca silnika, puszczenie gazu = auto gaśnie. Nie wiem czy to wina tego warsztatu czy po prostu jest jeszcze jakiś błąd w instalacji elektrycznej. Była robiona diagnostyka silnika i stwierdzili że to właśnie pompka paliwa. 100zł diagnostyka + 120 pompka + 80 robota
    Jako że samochód jest mi na co dzień potrzebny, a nie stać mnie aby co tydzień latać po warsztatach, to kilka dni odpalałem awaryjnie na gazie. Na wyłączonym zapłonie przytrzymywałem przycisk gazu i auto odpalało po 2-3 kręceniu. Kilka chwil strzelało z tłumika i silnik nierówno pracował, ale dosłownie po minucie wszystko się uspokajało i można było jechać.
    Na rozgrzanym silniku auto odpala już na benzynie, prychnie za dwa razy ale odpali. Na gazie odpali za pierwszym razem
    Dzisiaj rano już nie odpaliło (palenie awaryjne z gazu). Nastąpił też dziwny objaw na kontrolkach od gazu. Normalnie mryga kontrolka od benzyny, odpalając na gazie świecą się wszystkie (żadna nie mryga). Odpalając dzisiaj mrygała ostatnia kontrolka z tych które wskazują poziom gazu. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Nie wiem czy już ten przełącznik od gazu się nie pochrzanił :/
    Weźcie coś doradźcie bo nie mam już siły...

1 3
  • Pomocny post
    #2 30 Wrz 2013 09:42
    przem27
    Poziom 29  

Auto do warsztatu gdzie wiedzą co robią, znaleźć przyczynę problemów "benzynowych" potem brać się za gaz.
    pozdr

0
  • #3 01 Paź 2013 18:28
    nela1718
    Poziom 2  

No tak też myślałem, ciężko cokolwiek stwierdzić bez podłączenia pod kompa. Ale miałem nadzieję że może ktoś miał podobnie i napisze "A to ci się kabelek odłączył tu i tam" :) No trudno, dzięki za radę
    Pozdro

0
  • #4 01 Paź 2013 18:48
    przem27
    Poziom 29  

Trochę za bardzo złożony problem żeby coś konkretnego doradzić, jakby coś nie świeciło albo jakaś oczywista usterka to można by podumać, a tak przez Internet i bez auta które można dotknąć, zmierzyć, sprawdzić czy zapytać go przez złącze "co Ci nie pasuje" będzie raczej ciężko.
    pozdr

0