Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poziom zazębienia koła zębatego-listwy? Brama Wiśniowski ze słupkiem z silnikem?

krzys-iek 30 Wrz 2013 08:31 3288 4
  • #1 30 Wrz 2013 08:31
    krzys-iek
    Poziom 20  

hej

Brama jak tu:

Poziom zazębienia koła zębatego-listwy? Brama Wiśniowski ze słupkiem z silnikem? Poziom zazębienia koła zębatego-listwy? Brama Wiśniowski ze słupkiem z silnikem? Poziom zazębienia koła zębatego-listwy? Brama Wiśniowski ze słupkiem z silnikem?

Jaki jest poprawny poziom zazębienia listwy z kołem zębatym? Obecnie jest jak widać czyli czubek zęba z koła nie wchodzi do końca... czy to nie spowoduje szybszego zużycia elementów? Listwa plastikowa.

Mechaniki nie studiowałem, znam podstawy - brama to nie zegarek czy precyzyjna maszyna, pewnie jakiś luz powinien być ale jaki? Montowali bramę "fachowcy" ale patrząc na okablowanie (przedłużane bo im się więcej kabelka zostawić nie chciało) i podłączenie bariery optycznej pod ~24V (zamiast pod bezpiecznik obok) oraz ogólnie to że szpilki do osadzania bramy ledwo co prosto ustawili itd mam już do nich małe zaufanie.

------------

Ogólne pytanie o bramę Wiśniowski z napędem w słupku - czy to normalne, że z wcale nie tak wielką siła, ale da się przesunąć bramę z niby zblokowanym napędem? Obraca się wał przekładni i włamywacz bez większego problemu bramę przesuwa sobie...
    Oczywiście ruch bramy po opuszczeniu (rozblokowaniu) napędu jest lekki i dość płynny ale po zblokowaniu nadal można przesuwać (idzie to ciężko ale idzie). To jakaś wada tych bram czy mojej konkretnie?

------------

Czy da się jakoś (np z pudełka sterownika ST-2) wyprowadzić dodatkowy sygnał z pilota? Jeden pilot "4 kierunkowy" wiśniowski steruje bramą uchylną w garażu i bramą przesuwną na posesji. Zostały 2 przyciski nie obsadzone - dodałbym dodatkowy sterownik i zaprogramował i podłączył to do otwierania furtki (pod domofon).
    Ale jeśli da się sygnał dodatkowy z bramy wyprowadzić to nie muszę kupować dodatkowego sterownika. Ktoś coś wie na ten temat?

Dzięki.

0 4
  • #3 30 Wrz 2013 09:30
    krzys-iek
    Poziom 20  

Dzięki! To co zmierzyć wysokość zęba i z tego wyliczyć 0,2 luzu? Może ktoś zna moduł takich kół już teraz (nie mam tej bramy obok niestety).

Na oko już wygląda na zbyt duży luz - patrząc na zdjęcia, prawda?

1
  • #4 30 Wrz 2013 09:39
    Zbych034
    Poziom 35  

Moduł najczęściej to 4.
    Najczęściej zalecany luz to 0,4 mm.

0
  • #5 30 Wrz 2013 15:43
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Luz wg większości instrukcji to 1-2mm pomiędzy kołem zębatym , a zębatką, czyli listwą.
    U Ciebie wygląda na za duży.

Dodano po 10 [minuty]:

Zbych034 napisał:
    Moduł najczęściej to 4.
    Najczęściej zalecany luz to 0,4 mm.

W maszynach, a w automatyce bramowej jak wyżej

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo