Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C8 2.0 HDI 2008r - Nie działa automatyczna regulacja świateł (Xeon)

nylon 30 Sep 2013 09:39 4518 6
    nylon
    Level 10  
    Wczoraj po uruchomieniu samochodu (Citroen C8 HDI 2.0 2008r) światła mijania (Xeony) automatycznie ustawiły się w pozycji świecenia 5 metrów przed samochodem. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym załączeniu światła pozycjonują się a następnie natychmiast opadają do pozycji minimalnej. Ktoś wie co zrobić, gdzie jest czujnik poziomu samochodu?
    Pozdrawiam, Jarek
    krys-78
    Level 2  
    Mam podobny problem w C5. Przy włączaniu xenony poruszają się w górę i w dół ale po tym pozostają w pozycji max na dół. Poza tym lampy nie skręcają. Do tego kontrolka świateł mijania mruga.
    alk80
    Level 10  
    odkopię temat
    ja mam C8 2.2 PB 2003r i czujniki są dwa, przedni jest schowany w aluminiowo podobnej rękawicy, po prawej stronie wydechu, połączony ze stabilizatorem,
    tylny jest schowany we wnęce prawego mocowania tylnej belki

ciekawy jestem czy czujnik musi być akurat z C8, P807, Phedry, czy może pasował by z innych modeli PSA ??
    FulcrumDriver
    Level 9  
    Witam...mam podobny problem ze światłami mijania,nie poziomują się mimo wyraźnej ich pracy po uruchomieniu silnika, spadają do minimum. Wymieniłem regulator przedni, bo lexia go nie widziała. Naprawiłem wtyczkę i nic, tylny widoczny, przód zero. Dorwałem schemat z Citroen Polska, sprawdziłem drożność przewodów, wszystko ok...został mi tylko odcinek BSI, regulator. Jutro się za to biorę...Jak ktoś chce poniżej oryginalny schemat citroenowski do regulacji świateł mijania w PDF.
    Michalpol111
    Level 2  
    Czy może Pan wytłumaczyć schemat. Domontowalem czujniki ale gdzie je w bsi wpisać?
    Max_Max1
    Level 6  
    Temat znany w większości samochodów z Xenonami. Są trzy opcje: czujniki (chyba najczęściej), sterownik lub silniczki. Polecam najpierw sprawdzić wszystkie kable i połączenia. Jeśli wszystko jest ok, to eliminować problemy kolejno zgodnie z tym co pisałem wcześniej.
    Michalpol111
    Level 2  
    W moim przypadku chodzi o zupełnie co innego.
    Zmieniłem lampy z H7 na Xenon. Czujniki są zamontowane ale jeszcze nie podłączone w komputer. Poszukuję schematu jak je podłączyć odpowiednio.