Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ACU-SMART ZWSB30-4 - Urządzenie buczy w nocy, w kaloryferach szumi.

drk1213 30 Sep 2013 10:00 2730 2
 • #1
  drk1213
  Level 8  
  Witam posiadam kocioł gazowy Junkers Cerapur ACU - Smart ZWSB 30-4A z regulatorem pogodowym FW120.

  Od kilku dni jak temperatura spadła poniżej +5 stopni, urządzenie w nocy zaczyna buczeć (zaczyna działać pompa cyrkulacyjna???) i słyszę uciążliwe szumienie w kaloryferach w dwóch pokojach (nie występuje to w trzecim pomieszczeniu).
  Cała akcja kończy się około 5-tej nad ranem.

  Obecnie ogrzewanie pomieszczeń jest wyłączone (p. zamroż) w nocy też jest wyłączone przygotowywanie ciepłej wody (ustawione na programatorze 15 stopni).

  Będę wdzięczny za pomoc co to może byc.

  pozdrawiam
 • #2
  Esox1Lucius
  Level 11  
  Miałem to samo, chociaż przy innym kotle. To jest wynik nastawy zabezpieczenia prze mrozem (niską temperaturą). Trzeba zmienić nastawy kotła dotyczące pracy jwew. pompy cyrkulacyjnej . Ja to zrobiłem za pomocą regulatora iSense (kocioł De Dietrich MR3 24T) i instrukcji.
  Pozdrawiam
  Piotr
 • #3
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Możesz obniżyć temp. zewnętrzną przeciwzamrożeniową (decyduje o stałej pracy pompy) na regulatorze FW (w menu dla instalatora) oczywiście do rozsądnej takiej która chroni instalację przed przymrożeniem....Następnie zgłoś do instalatora że szum jest uciążliwy, nich sprawdzi kryzowanie i zastanowi się nad montażem zaworu upustowego. Można jeszcze zmienić bieg na pompie ale bym tego nie robił z uwagi na ciepłą wodę.