Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Gazowy Ariston T2 23MI - sam się włącza palnik

30 Wrz 2013 11:35 3732 1
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam do Was prośbę o doradzenie co może być przyczyną w takim działaniu pieca.
    Piec dwufunkcyjny Ariston T2 LLS 23MI. Piec do tej pory działał normalnie, ale po rozpoczęciu sezonu grzewczego mam problem. Piec w stanie czuwania CO (przycisk CO wyłączony) samoczynnie odpala i grzeje grzejniki. Nic nie daje wyłączenie pieca głównym wyłącznikiem - po ponownym włączeniu pieca od razu odpala i zaczyna grzać CO. Uwaga- dzieje się to tylko po skończeniu dłuższego używania pieca do grzania wody do mycia - po umyciu się pojawia się ten problem, wcześniej przez cały dzień piec chodzi prawidłowo (CO nie włącza się w trybie czuwania). Jak już tak zaczyna sam się włączać jedynym rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie pieca, inaczej cały czas grzeje. Jak piec jest przez dłuższy czas wyłączony (głównym przyciskiem) i jak go włączę to chodzi ok, ale to używaniu wody do grzania zaczyna się ten problem. Czy ktoś miał podobny problem albo zna rozwiązanie / przyczynę?
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 8  
    Mam podobny problem i przeszukuję sieć w nadziei na rozpoznanie problemu.
    Piec Ariston Microgenus 23Mi
    Co kilkadziesiąt minut włącza się piec i grzeje tak, jakby grzał wodę w CO. Piec jest jednak wyłączony w z funkcji grzania CO, sterownik temperatury również go nie załącza. Jednak co kilkadziesiąt minut bez powodu włącza się piec i grzeje przez kilka sekund, po czym się wyłącza. Dzieje się to z różnym interwałem - czasem co kilkadziesiąt minut, a czasem jedynie kilka razy w ciągu dnia, lub nocy. Ciepłej wody z pieca używamy tylko do kąpieli,więc na większość dnia i na całą noc zaczęliśmy wyłączać go z kontaktu.

Będę wdzięczny za ewentualne rady.

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Już. Problem rozwiązany. Powodem cyklicznego i permamentnego, kilkusekundowego włączania się pieca CO był uszkodzony czujnik CWU, nazwany przez serwisanta, jako czujnik przeciw zamrożeniowy.