Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić tv LCD ~40 cali max 2600?

Honnou 30 Wrz 2013 15:16 1431 3
  • #1 30 Wrz 2013 15:16
    Honnou
    Poziom 2  

Witam
    Przymierzam się do zakupu telewizora ~40 cali LCD do nowego mieszkania , głównie pod konsole i filmy z pena. Audio nie ma znaczenia, tv podłącze do już gotowego zestawu kina domowego

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? kawalerka, telewizor będzie stać w odzielonej kanapą i pułkami(po lewej stronie telewizora) części 3x3m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2.5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przodem jeśli w 2 osoby, jeśli dojdzie 3 lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony telewizora, jednak okno praktycznie stale zasłonięte
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobre odświerzanie ale bez sztucznego podkręcania bo wygląda to komicznie, możliwość bezproblemowanego oglądania filmow z USB różnego fomatu wraz z napisami
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka tesatu i konsola do amplitunera, kablem HDMI do TV
    10 .Jakie urządzenia? Xbox360, może One w przyszłym roku :)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, zupełnie mi to nie potrzebne, wszelakie SmartTV to dla mnie niepotrzebny dodatek widnujący cenę
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? często, zaraz obok ogladania filmów z pena będzie to główne wykorzystanie TV
    16. Preferencje co do marki? brak ale mam dobre doświadczenia z Sharpami.
    17. Preferencje co do wielkości? 39-42 cale. 40 myśle że byłoby w sam raz na 2.5m odległości
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? sztuczne nabijanie odświerzania przez co wszystko wygląda jak z gry komputerowej, nie czytanie polskich znaków w napisach
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500-2600 max
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? najlepiej nie, mam bardzo dobry tv 3d w drugim mieszkaniu tutaj nie potrzebuje :)

Przecząc trochę mojej niechęci do 3d znalałem takiego Sharpa :40LE830E co o nim myślicie ?

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Jeszcze dwa ciekawe według mnie modele : Toshiba 40L7335DG i Panasonic TX-L42ET60E

• #2 30 Wrz 2013 15:27
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Panasonic TX-L42E6E, Samsung UE42F5300, UE42F5500.

• #3 30 Wrz 2013 19:21
    Honnou
    Poziom 2  

ten Samsung całkiem fajny, znalazłem jeszcze takiego Philipsa : 2PFL5008H i SAMSUNG UE40F6400

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson