Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobieranie się do licznika w MERCEDESIE 124

-MŁYNEK- 15 Mar 2005 22:45 5321 5
    -MŁYNEK-
    Poziom 24  
    Witam!

Mam takie pytanko:

Jak skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie ;) Dobrać się do zegarów w MERCEDESIE 124 260E.

Kupiłem zegry robione na zamówienie o wiele lepsze i ładniejsze od oryginalnych, planuje też zrobić inne podświetlanie ;]

Czekam za radami.

Pozdrawiam :)

PS. przepraszam za poprzedni temat :)
  • Pomocny post
    zycior
    Poziom 12  
    Nie jest to skomplikowane aczkolwiek czasem nieco denerwujące. tablica w mercedesie jest poprostu wciskana. Aby ja wyciagnac najlepiej dognij sobie 2 kawalki blachy. Wygnij ja w "L". "Haczyk" nie moze byc zbyt duzy gdyz nie wcisniesz go miedzy kokpit a tablice - ok. 2mm w zupelnosci wystarczy. Wsuwasz obie blaszki od gory tablicy (ok. 4cm od brzegów). Bedzie wyczowalne "zazebienie" sie z tablica. Ciagniesz za blaszki i tablica wyskakuje. Teraz tylko problem z linka predkosciomierza. Z doswiadczenia wiem, ze ciezko jest wsunac reke ze licznik - ale przy odrobinie gimnastyki uda sie :)
    Powodzenia.
    -MŁYNEK-
    Poziom 24  
    Wielkie dzieki, już wszystko wytargałem.

Wieczorem zamieszcze fotki jak moje eksperymenty wyszły ;)

EDIT. Tak jak obiecałem dodaje zdjęcie licznika nocą, i co Wy na to????

Dobieranie się do licznika w MERCEDESIE 124
    Oscar
    Poziom 12  
    Niezłe niezłe ,a czym podświetliłeś zegary ?? jak już rozebrałeś napisz czy da sięjakoś wykombinowac tam zegary z podświetlanymi cyframi od tyłu ?? bo bym takie wolał pokombinować ,na razie mam serie i zbieram pomysły :)

Pozdrawiam
    Kobra
    Poziom 18  
    Witam
    Cytat:
    Kupiłem zegry robione na zamówienie o wiele lepsze i ładniejsze od oryginalnych, planuje też zrobić inne podświetlanie

Zastanawiam się w którym momencie są one lepsze i ładniejsze od oryginalnych
    Mercedes 124 jest samochodem typowo rodzinnym i wszelkie przeróbki tego auta po prostu go oszpecają
    Prawdopodobnie po tym poście wybuchnie burza, ale mnie osobiście to się nie podoba
    Poza tym niebieski kolor podświetlenia kojarzy mi się z „wiejskim tuningiem’ który zupełnie nic nie daje a przy dłuższej jeździe w nocy bardzo męczy wzrok, a to jest dla mnie nie do przyjęcia
    Oczywiście jestem za tuningiem, ale Mercedesa 124 bym nie ruszał
    Sorry, jest to moje zdanie bo mam właśnie taki gust
    Pozdro
    -MŁYNEK-
    Poziom 24  
    Oscar jest mozliwość podświetlenia ale kijowo to wyglądało :( bo nie idzie w każde miejsce dojść z żarówkami. I poprostu nie równo cyferki były podświetlone. Postanowiłem użyć diody niebieskie. Nie do końca jestem z tego zadowolony bo diody jednak muszą być trochę dalej od zegarów. Ale niestety takiej możliwości tu nie było... :(

Kobra każdy ma inny gust, mi się to bardziej podoba od tego kijowego oryginalnego podświetlania.

A co do tuningu... ja nie będe obklejał merca jakimiś naklejkami, plastikowymi spojlerami, itp....

Przyciemniam szyby na czarno, daje porządne fele, może jakiś wydech (bo te oryginalne dwie rurki też za fajnie nie wyglądają), CAR AUDIO. Także wszystko w granicach zdrowego rozsądku...