Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung,F843 - Program bez wirowania nie odprowadza do końca wody.

30 Wrz 2013 17:53 2037 1
 • Poziom 13  
  Witam,
  pralka na programie bez wirowania nie odprowadza do końca wody.

  Pralka przy programie z wirowaniem działa normalnie.

  Odprowadzanie wody z fazy płukania do fazy wirowania odbywa się z dwoma postojami: z poziomu 1/4 drzwi do poziomu spodu drzwi, stop1, następnie do poziomu 5cm wody powyżej bębna, stop2, i dalej do końca. Nie wiem skąd się biorą te przestoje, czy tak to powinno działać? Proszę o odpowiedź.

  Pralka na programie bez wirowania nie odprowadza do końca wody. Podczas cyklu płukania przy pustej pralce nalewa wody do poziomu 1/4 drzwi frontowych, i przed zakończeniem odprowadza wodę, ale nie do końca, tj, zostaje na stop2 z 5cm wody powyżej bębna, i kończy pracę bez błędów.

  Żeby wodę odpompować do końca bez wirowania, muszę włączyć pralkę jeszcze raz tym razem na ... wirowanie (sic! nie ma w tej pralce programu odprowadzania wody), włączy się pompa i jak już odprowadzi wodę, przed wirowaniem, ręcznie muszę wyłączać pralkę.

  Pompa działa normalnie tj.:, wodę pompuje szybko, filtr jest czysty, wąż odprowadzający jest drożny, wąż bęben<->pompa drożny, wąż do hydrostatu drożny.

  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc w naprawie. Jak dla mnie jest to jakiś problem z hydrostatem DN-S14 5X 24V (code no. DC32-30006P), modułem albo jednak, pompą. Nie chcę kupować zbędnych rzeczy.

  Co do hydrostatu, nie mogę znaleźć żadnej instrukcji na sieci. Jak on powinien działać i jak mogę przetestować czy działa poprawnie, bo chyba nie jak zwykły presostat? Na nim jest mały układ elektroniczny, łączy się przez 3 PINy z modułem. Odkręciłem go, dmuchałem, żeby się przełączył i sprawdzałem drożność między wszystkimi konfiguracjami PINów 1-2, 2-3, 1-3, niestety bez powodzenia.

  Z pewnością odpowiedź znajdę w poniższych manualach, ale niestety nie ma za bardzo czasu się doktoryzować nad nimi szczegółowo, także jeśli ktoś jest w stanie podsunąć mi jakiś pomysł, będę wdzięczny.

  dobry service manual tego typu pralek z 2006, ze zdjeciami itp.:
  http://www.rembittex.ru/Samsung_manual/WF-R1061.pdf

  service manual to tej pralki:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=289347

  service manual tego typu pralek z 2003:
  http://rtsc.ck.ua/instruc/Washer/R1033GW.pdf