Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż alarmu w MERCEDESIE 124 - kilka pytań.

15 Mar 2005 23:29 3146 2
  • Poziom 24  
    Witam serdecznie!

Mercedes 124 E260 z 1990r

Zakupiłem alarm SUPER FORTECA, z identyfikacją, z czyjnikiem mikrofalowym dwystrefowym, czujnikiem przechyłu (i jeszcze chyba kupie uderzeniówke dwustrefową), mam też modół do centrala.

Moje pytanka dla doświadczonych szpeców:

1.Gdzie najlepiej zamontowac centralke w tym aucie

2.Gdzie i jakiego koloru są przewody do centrala, zapłonu i inne potrzebne (chodzi mi o jakieś najbardziej dostępne miejsca)

3. Montaż czujników dodatkowych, na forum wyczytałem że montuje się diody (jakie), no i właśnie czytałęm jeden temat w którym kolega twierdził, że czujniki w stanie czuwania na wyjściu mają 12V a jak zadziałają mają mase. Moje pytanko jest takie skoro mają 12V podczas czuwania to co daja diody??? Przecież jak jeden czujnik będzie miał mase to drugi i tak będzie podawał 12V :? :?

4. Sterowanie zamkiem, plus idzie przy otwieraniu czy przy zamykaniu?

Narazie to wszystko co przyszło mi do głowy, jak sobie przypomne to zadam jeszcze kilka pytań :)

Pozdrawiam ;)
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Miejsce umieszczenia centralki: POD PLASTYKOWĄ PŁYTĄ W NOGACH PASAŻERA LUB Z PRAWEJ STRONY KIEROWNICY W GŁĄB.

KIERUNKI : (W WIĄZCE SCHODZĄCEJ OD KIEROWNICY) – CZARNY Z BIAŁYM PASKIEM I CZARNY Z ZIELONYM PASKIEM.

(+) STAŁY : (ZE STACYJKI) – GRUBY CZERWONY.(+) PO STACYJCE : BIAŁY Z ŻÓŁTYM.

POMPA – W PRAWYM PROGU – PRZEWÓD CZARNY Z CZERWONYM PASKIEM (W PŁÓTNIE).

DIESEL – ZAŁOŻYĆ ZAWÓR NA WEŻYKACH PODCIŚNIENIOWYCH.

CENTRAL ZAMEK: (+/-) W POTRUJNEJ WIĄZCE ZCHODZĄCEJ Z DRZWI SĄ KOLORY : CZERWONY Z BIAŁYM PASKIEM , BRĄZOWY I NIEBIESKI STERUJĄCY. NALEŻY GO ODCIĄĆ I PODŁĄCZYĆ POD MODÓŁ ABY ON PODAWAŁ W KIERUNKU SAMOCHODY NA PRZEMIAN (+/-) , A W STANIE NORMALNYM ZWIERAŁ TEN ODCIĘTY PRZEWÓD.
  • Poziom 24  
    dzięki za odpowiedź, to jest benzyna :)
    Chcę zrobić odcięcie zapłonu, bo w przyszłości będzie LPG - do jakiego przewodu się dobrac?