Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl MS 180 - Zbyt wysokie obroty biegu ja這wego

Pitros 18 30 Sep 2013 21:59 21606 25
    Pitros 18
    Level 14  
    Witam. :D !
    Od paru dni mam bardzo dziwny problem z pi陰 (Stihl MS 180) mianowicie ma zbyt wysokie obroty na biegu ja這wym :| .
    Jest to o tyle dziwne, 瞠 nie dzieje si to za ka盥ym razem.
    Czasami pi豉 pracuje perfekcyjnie ma bardzo 豉dne wolne obroty,a czasami ma zbyt wysokie i tak 鈍iruje.
    Nie jest s豉ba nie muli. Bardzo 豉dnie zbiera si na obroty jest mocna itp., tylko te obroty troch wkurzaj.
    Moje pytanie brzmi czy mo瞠 by to wina ga幡ika czy nawala co innego?
    User removed account
    User removed account  
    Pitros 18
    Level 14  
    Ga幡ik ju przeczy軼i貫m na glanc (rozebra貫m go na drobny mak ;p). A szczelno嗆 miedzy a cylindrem,a ga幡ikiem moim zdaniem jest dobra.
    Mo瞠 po prostu ga幡ik si ju wyrobi (mam go ju 3 sezon) ?

Nie wiem co bardziej by si op豉ca這 kupi zestaw naprawczy czy ca造 nowy ga幡ik (np.TILLOTSON HU-133) ?
    O ile to w nim tkwi problem...
    kemot55
    Level 31  
    Ja te kiedy takie co obserwowa貫m. Tylko wtedy mia貫m dziadowskie paliwo (jakie zapasy "鄴速ej" benzyny po dziadku + mixol). Praktycznie po ka盥ym tankowaniu musia貫m regulowa ga幡ik (dwie 鈔uba od niskich i wysokich obrot闚). Teraz (na bezo這wiowej + preparat Sthil'a dodawany do tego paliwa) efektu ju nie ma.
    1234
    Level 23  
    Raczej co si zacina. Zu篡cie 這篡sk ci篹ko okre郵i, mo瞠sz porusza ko貫m magnesowym czy s luzy, ale raczej niczego si nie dowiesz. Je瞠li by造 by uszkodzone uszczelniacze na wale, pi豉 ca造 czas mia豉 by zbyt wysokie obroty.
    User removed account
    User removed account  
    Pitros 18
    Level 14  
    Dzi rozebra貫m pile z prawej strony i porusza貫m ko貫m magnesowym i wykry貫m nie wielki jakby luz.
    Spali貫m dzisiaj ponad 3 baki paliwa i pi豉 鄉iga,ale czasami te obroty wzrastaj i jest to zastanawiaj帷e.

Jak ju sko鎍z ci璚ie opa逝 to wezm si za kapitalny remont nowe 這篡ska ga幡ik itp.

Je郵i ma kto jeszcze jakie sugestie to 鄉ia這 pisa :)
    KdF
    Level 16  
    Podwy窺zenie obrot闚 jest objawem rozszczelnienia silnika. Mog to by uszczelniacze wa逝, krzywka-czyli gumowy 陰cznik cylindra z ga幡ikiem lub nieszczelna miska skrzyni korbowej.
    Pitros 18
    Level 14  
    Mam ju uszczelniacze silikon Dirko (szary tylko taki mieli w sklepie) jutro powinienem tez mie 這篡ska oraz ga幡ik.
    Gdy dorw chwile czasu zrobi pile kapitalny remont i zobaczymy czy te moje objawy wysokich obrot闚 znikn.
    mroki28
    Level 11  
    υ篡ska pewnie s ok. Wymie uszczelniacze wa逝.
    1234
    Level 23  
    Popieram.... 這篡ska zawsze nowe... najlepiej z teflonowym koszyczkiem FAG lub SKF drogie ale co za co, uszczelniacze dwu wargowe corteco lub lepsze SOG br您owe na wysokie temp, Je瞠li cylinder ok, to t這k METEOR, lepszy ni orygina...
    Silikon megagrey tylko nie du穎 aby rowek od miski zape軟i + trocz nad, oraz delikatnie po zewn徠rz uszczelniacze.
    Reszta jest do zrobienia, poprawki p騧niej ,na pewno t這k do wymiany mo瞠 by AIP.
    Pitros 18
    Level 14  
    Zakupi貫m 這篡ska firmy FAG (6002 C3) ,uszczelniacze wa逝 standardowe (da貫m 9z za jednego ;p),silikon Dirko (szary),ga幡ik TILLOTSON HU-133.
    T這k jest jeszcze w dobrym stanie ( po zdj璚iu wydechy i sprawdzeniu na t這ku nie ma 瘸dnych rys sam cylinder tez wydaje si by dobry) silnik ma dobra kompresje i mam moc.Na wymian t這ka zastanowi si p騧niej.
    Chce,aby ta pilarka pos逝篡豉 mi jeszcze chocia rok potem chce kupi co mocniejszego i co z firmy "Husqvarna"
    1234
    Level 23  
    Je瞠li chcesz kupi Husq-!@#$% to tylko modele od 450 w g鏎. 瘸dnych 235 240 lub innych wynalazk闚... Poczytaj opinie o makicie posiadam DCS3501 i jest super, powiem szczerze 瞠 ca趾iem inna kultura pracy jak na te 35cc w por闚naniu do innych producent闚. Do tego zamiast kombinowa z t這kiem kana豉mi, podw鎩n przepustnic itp, aby osi庵n望 normy emisji spalin, makita stosuje katalizator a konstrukcja silnika zostaje bez zmian. Jeszcze tylko dodam 瞠 w moim DCS jest system odpalania z podw鎩n spr篹yn nie szarpiesz tylko powoli ci庵niesz gromadzi si energia w spr篹ynie i nagle zostaje uwolniona a pi豉 odpalona w 99% za pierwszym razem (oczywi軼ie rozgrzana)
    http://grizli.pl/maszyny-ogrodowe/pilarki/pil...arki-amatorskie%3E%3Emakita-dcs-3501,dcs-4301
    Kr鏒ki opis
    User removed account
    User removed account  
    KdF
    Level 16  
    Co do Makity mam mieszane uczucia. Nie znam dok豉dnie tego modelu, ale w przypadku tzw. "jajeczka" (b璠帷y w temacie wiedz o jaki sprz皻 chodzi) wyj璚ie ga幡ika to minimum 15 minut dla wprawionego, a je郵i robisz to po raz pierwszy - zarezerwuj popo逝dnie (i nast瘼ne na monta). No i m鎩 hit w tym modelu czyli wymiana pompy oleju kt鏎a cz瘰to siada poniewa g堯wny ruchomy element jest zrobiony z tworzywa sztucznego. Wymiana pompy 陰czy si z doszcz皻nym rozmontowaniem silnika, 陰cznie z wyj璚iem wa逝 korbowego.
    Pitros 18
    Level 14  
    Tzn nie pierwszy raz b璠 wyjmowa ga幡ik (troch ju go wyjmowa貫m i doszed貫m do wprawy :)) z reszta powinien sobie raczej poradzi troch silnik闚 od motor闚 ju rozebra貫m i z這篡貫m (simson SR2 jawa itp.) :),wiec mo瞠 jako z這瞠 i ten ;p.
    KdF
    Level 16  
    Pitros 18 wrote:
    Tzn nie pierwszy raz b璠 wyjmowa ga幡ik (troch ju go wyjmowa貫m i doszed貫m do wprawy :)) z reszta powinien sobie raczej poradzi troch silnik闚 od motor闚 ju rozebra貫m i z這篡貫m (simson SR2 jawa itp.) :),wiec mo瞠 jako z這瞠 i ten ;p.

Mia貫m na my郵i Makit "jajeczko". Ga幡ik z pilarki Stihl-a przy odrobinie wprawy mo積a zdemontowa w p馧 minuty (z atakiem niekontrolowanego kaszlu w mi璠zyczasie).
    Pitros 18
    Level 14  
    Ok spoko! (sory pomyli貫m sie,ale wczoraj by豉 sobota . . . ;p).
    Jutro powinienem mie nowy ga幡ik zamontuje go i zdam relacje co b璠zie si dzia這 :).
    Je郵i pi豉 po wymianie ga幡ika b璠zie pracowa prawid這wo to na wymian 這篡sk i uszczelniaczy zdecyduje si p騧niej ( po zako鎍zanej pracy przy przygotowywaniu opa逝 ).

Je郵i b璠 kupowa nowa pil to zdecyduje si na firm "Husqvarna" zaciekawi mnie model 450.

Dodano po 40 [minuty]:

W豉郾ie przeczyta貫m w instrukcji obs逝gi tej pi造,瞠 do uszczelniania misy korbowej u篡wa si silikonu "Dirko HT" (czerwony) on jest do 250 ºC,a ja mam szary i jest on do 180 ºC.

Czy sprawdzi si czy kupi Dirko HT ????
    User removed account
    User removed account  
    Pitros 18
    Level 14  
    Dzi w ko鎍u dotar do mnie ga幡ik :),zamontowa貫m go i odpali貫m maszyn i jak do tej pory pracuje prawid這wo (jutro wypale kilka bak闚 paliwa i zobacz co b璠zie si dzia ;)) .

Por闚na貫m te oba ga幡iki ZAMA i TILLOTSON i ten drugi wida,瞠 jest lepiej i dok豉dniej wykonany.Jest troszk drogi,ale wart swej ceny.
    Pitros 18
    Level 14  
    Maj帷 dzi chwile czasu rozebra貫m pi貫m i wymieni貫m uszczelniacze oraz 這篡ska i pi豉 鄉iga jak nowa ;D
    υ篡ska by造 bardzo mocno wypracowane (rzegota造 jak drobne w kieszeni ;)) uszczelniacze te by造 sko鎍zone (zw豉szcza od strony ko豉 magnesowego).