Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thematek F21 - podłączenie regulatora pokojowego

30 Wrz 2013 23:26 1902 3
  • Poziom 14  
    Witam,

posiadam kocioł jak w temacie. Przede mną dwa problemy:

1) Posiadam do tego regulator pokojowy SD2000 (z tego co widzę, to prosty termostat). Do tej pory piec pracował bez żadnego regulatora zewnętrznego(załącza się i wyłącza sam co jakiś czas w trybie 'zima'). Mam jednak wrażenie, że przez to zużywa więcej gazu.

W jaki sposób podłączyć wyjście regulatora do pieca? Czy bezpośrednio w magistralę BUS czy też w inne miejsce? Czy przy takiej zmianie sterowania muszę w piecu zdjąć jakąś zworę?

2) Do podłączenia regulatora z piecem użyłem przewodu telefonicznego(dość mały przekrój). Zastanowił mnie jednak napis na regulatorze, tzn. 10A 250VAC oraz 24V 230VAO. Czy zatem zwykly termostat steruje cala pompa i pobiera duzy prad w przeciwienstwie do "inteligentniejszych" sterownikow(jak exacontrol), ktore komunikuja się po magistrali eBUS ?

z gory dziekuje za odpowiedz ,
  • Poziom 14  
    Problem rozwiazany. Bazujac na serwisowce(fragment w zalaczniku), odlaczylem zwore w kostce i podlaczylem regulator. Z przeprowadzonych testow wynika, ze dziala.

Temat do zamkniecia
  • Poziom 8  
    Czy po zastosowaniu termostatu zauważalny jest spadek poboru gazu?
  • Poziom 14  
    po to podłącza się regulator :)
    ze "zworą" masz piec działający non-stop , niezależnie od temperatury w pomieszczeniu.